Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
aaGaa
Posty: 503
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:12
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: aaGaa »

Zastanawiam się właśnie nad kupnem poidełka z Tchibo, tylko powiedzcie mi proszę jak wygląda sprawa filtrów i pompki- bo w cat mate można je bez problemu wymienić (dokupić) a w z tym z Tchibo? Szkoda, że nie można zobaczyć go " na żywo" w sklepie :(
olivjanja
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, 17:16
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: olivjanja »

Dobry wieczór,

Zastanawiam się nad poidłem i waham się między http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... nna/162333
a poidełkiem z Tchibo.
Czy do Tchibo można dokupić filtry/pompę bez problemu?
Pozdrawiam
olivjanja
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, 17:16
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: olivjanja »

yohjia pisze:Tchibo się spisało i już dziś poidelko było do odbioru w sklepie. Do tego, mimo i tak genialnej ceny (79 zł - 20% za zapisanie się do newslettera) przy platnosci przy kasie się okazało, że system pokazuje jeszcze niższą cenę i tak fontanna kosztowała mnie ok. 56 zł :-) GOSIU-> :kwiatek:
Ale do konkretów - fontanna póki co naprawdę fajna. Oba koty juz popiły sporo, widać, że wstępnie nowy wodopój zaakceptowały, pompka po czasie cicha, ciut głośniejsza od Cat Mate, ale cichsza od Catit (tego "standardowego"). Piszę "po czasie", ponieważ pierwsze 10-15 minut to myślałam, ze toto wyrzucę przez okno i przeklinałam ten zakup. Ale pompka sie uspokoiła i, odpukać, jest teraz bardzo bardzo ok. Fontanna podobna do Cat Mate, różnią się tym "spływem" wody, który to w nowej fontannie z Tchibo - póki co - tak zaabsorbował oba moje futra :-)
Czy do poidełka Tchibo można dokupić pompę i czy ono posiada jakiś filtr ? Zastanawiam się nad zakupem , ale nie wiem jak z wydajnością urządzenia. W Cat Mate wiem, że pompę i filtry mogę dokupić.
Liczę na odpowiedz. Pozdrawiam, Oliwia
Awatar użytkownika
vurro
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2017, 09:28
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Płock

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: vurro »

Jest jeszcze w tchibo to poidełko w ogóle? Bo ja nie mogę znaleźć na stronie
Awatar użytkownika
yohjia
Posty: 377
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:46
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: yohjia »

olivjanja Nie wiem, czy pompkę do tego poidełka można dokupić, nie sprawdzałam tego przed zakupem, bo nigdy w trzech innych poidełkach (ale innych firm) pompy mi się nie zepsuły więc o tym nawet nie pomyślałam. W zestawie do poidła Tchibo były 2 filtry, czy można dokupić nie wiem - ja nie używam filtrów w fontannach w ogóle. Ogólnie to te poidełko z Tchibo jest produkcji, jeśli dobrze pamiętam, firmy Karlie (lub innej dość popularnej firmy z wyposażeniem dla futer, nie pamiętam dokładnie <oops>), pewnie części zamienne są do dostania, pytanie tylko czy w Polsce? Ja mogę sprawdzić, czy pompka np. z Catita lub Cate Mate pasuje :-)
urci
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:22
Płeć: żeńska
Skąd: Lublin

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: urci »

Dzień dobry
Bardzo potrzebuję pomocy.
W mojej fontannie PetSafe DrinkWell padła pompka, niestety nie jest to przyczyna kamienia.
Oryginalna pompka tego typu jest bardzo droga tzn 140 zł. Czy ktoś słyszał może o zamiennikach?
Na pierwszy rzut oka pompka z fontanny Cat Mate wydaje się być odpowiednia, jednak żaden ze sklepów nie posiada informacji o wymiarach i średnicy otworu tej pompki.
Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś posiadający Cat Mate zmierzy pompkę i poda mi wymiary (szerokość, długość, wysokość i średnicę górnego otworu).
:kwiatek:
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

A dokładnie który Drinkwell masz?
Jeśli 360, to tak, pompka od CateMate pasuje. Jeśli Original, to mam takie w domu, ale nie używam, wiec nie pamiętam pompki (chociaż prawie na pewno jest inna), mogę sprawdzić wieczorem.
urci
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:22
Płeć: żeńska
Skąd: Lublin

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: urci »

Właśnie Oryginal, będę bardzo wdzięczna jeśli sprawdzisz. Pisałam do kolejnych sklepów ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć. Niestety mój kot ma problemy z dolnymi drogami moczowymi, a jak nie ma fontanny to dodatkowe porcje wody muszę trochę na siłę, trochę w jedzeniu przemycać bo inaczej pojawia się kopalnia kryształów w pęcherzu.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

Na 100% to będę pewna jak będę myła poidła, wtedy przymierzę pompkę. Ale jestem prawie pewna, że będzie pasowała, tyle że nie będzie regulacji strumienia dostępnej po złożeniu poidła (co nie jest problemem, w CatMate też nie ma).
urci
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:22
Płeć: żeńska
Skąd: Lublin

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: urci »

Super, będę bardzo wdzięczna.
Zablokowany