Queen Holly Agilis Cattus*PL

Awatar użytkownika
MałgorzataSz
Hodowca
Posty: 48
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:38
Hodowla: Bluemiś*PL
Kontakt:

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: MałgorzataSz »

Zaginął mój obrazek, próbuję więc jeszcze raz :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: Luinloth »

:serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
dodo21x
Posty: 50
Rejestracja: 05 kwie 2017, 21:17
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Pogorzela

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: dodo21x »

@MałgorzataSz

Jest piękny!





Minęło trochę czasu, Holly jest z około miesiąca i mogę już chyba napisać o Niej parę zdań.

Holly jest żywa, bardzo żywa. Często po godzinnej sesji biegania po całym domu za piłką + piórka+ sznurówka, ma jeszcze siłę (a widać, że jest zadyszana) biegać jak szalona po całym domu goniąc powietrze. Mówiąc szczerze, nie spodziewałem się, że będzie miała w sobie tyle energii.

Jest też druga Holly, ta która wskakuje na kolana i domaga się pieszczot (gdy zrobię przerwę patrzy na mnie cicho miaucząc). Tu ponownie, nie spodziewałem się, że będzie się aż tak cieszyć gdy wracam, czasem wychodząc rano do pracy słyszę jak płacze..
Nie odstępuje mnie na krok, w 99% przebywa w tym samym pomieszczeniu co ja.

Pani Dorota wspominała, że Holly je dużo.
Nie mam punktu odniesienia - je 200gr Miamor/gotowanego kurczaka/surowego udźca (rano/wieczorem) i suchej, tyle ile jest jej potrzebne. Po przygodach z wołowiną (jeden smak Miamor również źle na Nią wpływa), nie chce na razie "kombinować" z rybami, innymi karmami czy mięsami. Oczywiście otrzymuje karmę uzupełniającą i zapobiegawczo Bezo-Pet.

Jeśli chodzi o pielęgnację, z oczkami problemu nie ma, robimy to systematycznie, gdy coś się tam pojawi (po spaniu czy jedzeniu), uszka również nie stanowią problemu, znosi to z pokorą. Wczoraj zauważyłem, że nosek jest przybrudzony, zaschnięte, ciemne babole (w sumie to nie do końca wiem czy to normalne, dom jest czysty i tylko w domu przebywa) - również spokojnie sobie z tym poradziliśmy.
Czesanie to dla Holly zabawa, stanowi więc swojego rodzaju wyzwanie ale staram się ją "podejść"

Najtrudniejsze dla mnie to przycinanie pazurków, Holly baaardzo tego nie lubi a nie robię tego na siłkę, Gosia ją głaszcze mówiąc do Niej a ja robię co trzeba. Zaczyna płakać to jest koniec, pierwsza podaje się Gosia.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: Danusia »

:milosc: Jakbym o Kaluni czytała :mrgreen: no i te pazurki :devil: ja po sesji obcinania jestem mokra jak mysz Kala płacze ,łapki zabiera ,a te je oczki proszące pełne strachu masakra :lol:
Awatar użytkownika
dodo21x
Posty: 50
Rejestracja: 05 kwie 2017, 21:17
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Pogorzela

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: dodo21x »

Była owinięta kocykiem, bardziej dla mojego bezpieczeństwa.

Czym czyścicie nosek? Ma tam czasem takie czarne zaschnięte babole, nasączam patyczek wodą i staram się wyczyścić ale robiąc to delikatnie nie bardzo mi się udaje, fakt, że nosek jest malusi również nie pomaga.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: Kamila »

ja czasem jak zauważam, to wilgotnym palcem próbuję dłubnąc bruda z noska, zazwyczaj jest zaschnięty więc nie drapię, ona potem sama liże ten nosek, babol robi się miękki i wtedy pazurkiem delikatnie wydłubuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: Sonia »

Najlepiej śpiochy, albo brudny nosek wycierać suchą chusteczką higieniczną. Owijam na palec i przecieram.
Awatar użytkownika
EmilkaR
Posty: 334
Rejestracja: 13 kwie 2017, 12:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Augustów

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: EmilkaR »

Ooo rety, jaka Holly jest piękna! :serce:
:mdleje: :mdleje: :mdleje: :mdleje:

Proszę o więcej zdjęć, bo nie mogę na Nią się napatrzeć :shock: :milosc: :milosc: :milosc:
Awatar użytkownika
dodo21x
Posty: 50
Rejestracja: 05 kwie 2017, 21:17
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Pogorzela

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: dodo21x »

Obrazek

Przekażę Holly, ucieszy się. Lubi komplementy.






Waga lekko ponad 2.7KG. Odwiedziliśmy Weta.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Queen Holly Agilis Cattus*PL

Post autor: Danusia »

Ach te białe łaputki :milosc:

Jaka fajna waga :mrgreen: kruszynka słodka kiedy u nas taka była :roll:
:kotek: :kotek:
ODPOWIEDZ