Filip & Nano

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Filip & Nano

Post autor: sandra »

Ciocie, dziękuję za kciuki, Pancia mowi, ze wczoraj byłem bardzo dzielny na ćwiczeniach :saint: Dopiero pod koniec przy przysiadach troche gryzlem, ale Pancia sobie opatrzyla rany i ładnie sie zagoi do kolejnej soboty.... No dobra, żartuje, nie gryzlem! Prawie :devil: raz tylko mi sie zdarzyło, ale Pancia to chyba lubi, bo zawsze tak robie, a ona i tak mnie tam co tydzien zabiera. Chociaż wczoraj zaczęła straszyć, ze mi kupi kaganiec :lol: niech juz lepiej nie przesadza, dzis po moich ząbkach nie ma juz śladu na jej rece!

Obrazek
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Filip & Nano

Post autor: fado123 »

Nie wierzę że ta najsłodsza mordka może ugryźć , Filipku jesteś mój numer 1 kocham Cię i trzymam mocno kciuki za Twoje ćwiczenia bądź dzielny :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc:
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Filip & Nano

Post autor: Danusia »

Piękny Filipku uważaj bo się dorobisz sznupownika tak jak Kolorek i teraz nie ma bata przy pobieraniu krewki czy USG Pani doktor już sama zakłada łobuziakowi od kiedy zaczął pokazywać swoje kiełki i nas gryść :mrgreen:
Ale jaki Ty dzielny chłopak jesteś i ślicznie się rehabilitujesz :mrgreen: :serce:
:kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Filip & Nano

Post autor: Sonia »

maga pisze: 25 cze 2017, 06:48 Marzenka za dwa lata to on nie zmieści się w pudełku hihihi.
Też tak myślę :mrgreen:
Sandra lepiej się już przygotowuj na jakiś karton po pralce, albo po czymś takim :lol:
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Filip & Nano

Post autor: Kamila »

Fifcio gryzie :shock: nieeee, to na pewno przez przypadek i zupełnie niechcący :oops: Fifulku rehabilituj się grzecznie żebys miał zdrowe łapucie :serce: :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Filip & Nano

Post autor: Luinloth »

Fifulku, proszę ćwiczyć dzielnie i nie gryźć Pańci :kotek: Trzymam kciuki, żeby Ci się szybko łapusie naprawiły :kciuki: :serce:
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Filip & Nano

Post autor: sandra »

Luinloth pisze: 26 cze 2017, 09:40 Trzymam kciuki, żeby Ci się szybko łapusie naprawiły :kciuki: :serce:
Kamila pisze: 26 cze 2017, 08:18 Fifulku rehabilituj się grzecznie żebys miał zdrowe łapucie :serce: :serce: :serce: :serce:

Dziewczyny, ale jego łapki sie nigdy nie naprawia.... to trwała zmiana, ktora sie nie cofnie :-( rehabilitacja ma na celu jedynie o to, zeby jak najdłużej były sprawne i by jak najbardziej odwlec resekcje głowy kości udowej :-(
Awatar użytkownika
annishere
Posty: 136
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:46
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Filip & Nano

Post autor: annishere »

sandra pisze: 26 cze 2017, 09:58
Luinloth pisze: 26 cze 2017, 09:40 Trzymam kciuki, żeby Ci się szybko łapusie naprawiły :kciuki: :serce:
Kamila pisze: 26 cze 2017, 08:18 Fifulku rehabilituj się grzecznie żebys miał zdrowe łapucie :serce: :serce: :serce: :serce:

Dziewczyny, ale jego łapki sie nigdy nie naprawia.... to trwała zmiana, ktora sie nie cofnie :-( rehabilitacja ma na celu jedynie o to, zeby jak najdłużej były sprawne i by jak najbardziej odwlec resekcje głowy kości udowej :-(
Wybaczcie, ale jestem nowa i nie wiem czy temat był poruszony. Czy to uraz mechaniczny czy schorzenie o podłożu genetycznym? Można poczytać coś więcej? Dziękuję
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Filip & Nano

Post autor: sandra »

Filip ma dysplazje stawow biodrowych - ta choroba moze byc wrodzona lub nabyta, u niego objawy pojawiły sie wcześnie, co sugeruje, ze to wada wrodzona. Dysplazja cześciej pojawia sie u dużych psów, ale zdarza sie tez u kotow dużych ras... Filip jest z (delikatnie mówiąc) dość przeciętnej hodowli i nie udało mi sie dowiedzieć, czy u przodków zdarzały sie podobne przypadki. Generalnie na razie chodzi, biega i skacze normalnie, ale wada jest wyraźnie widoczna patrząc od tylu na jego chód, pelen wyprost tylnych łapek sprawia Filipowi ból, dlatego chodzimy na rehabilitacje by wzmocnić mięśnie udowe, zeby Filipcio był dłużej sprawny. Okresowo mamy chodzić do ortopedy na kontrole, jesli sytuacja sie pogorszy, łapki beda bardziej bolec, konieczna bedzie operacja- resekcja glow kości udowych. Po tej operacji + późniejszej rehabilitacji powinna wrócić sprawność bez bolu... ale wiadomo, rożnie bywa, ja sie martwię i mam nadzieje, ze jeszcze długo operacja nie bedzie konieczna.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Filip & Nano

Post autor: MoniQ »

Filipku, bądź dzielnym pacjentem i ćwicz ładnie :kotek: :serce: :kotek: :serce:
Zablokowany