Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
KasiaMMM
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2016, 22:08
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: KasiaMMM »

A czy używacie neutralizatorów zapachów do kuwety?
Ostatnio znalazłam polecany w internecie firmy Benek o zapachu lawendy.
Czy nie jest to kolejna niepotrzebna chemia?
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

KasiaMMM pisze: 05 lip 2017, 21:03 A czy używacie neutralizatorów zapachów do kuwety?
Nie :)
Awatar użytkownika
fjolka
Posty: 62
Rejestracja: 04 kwie 2017, 00:00
Płeć: Kobieta
Skąd: Trójmiasto

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: fjolka »

KasiaMMM pisze: 05 lip 2017, 21:03 A czy używacie neutralizatorów zapachów do kuwety?
Ostatnio znalazłam polecany w internecie firmy Benek o zapachu lawendy.
Czy nie jest to kolejna niepotrzebna chemia?
Ja używam i u mnie jest bardzo potrzebny i pomocny ;)
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: nmin »

Nie używam. Mam kotkę i kocura, oboje sterylizowani, dorośli. Nie wydaje mi się, żeby mocno mi woniało z kuwet. Może minimalnie zaraz po użyciu, ale jakoś tak mam wrażenie, że mieszkając ze zwierzętami trzeba pewne rzeczy zaakceptować :lol:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: MoniQ »

My używamy, nie wiem wprawdzie jaka jest różnica z neutralizatorem i bez, bo używamy od samego początku :) Kiedys używaliśmy żwirku drewnianego i wtedy chyba był bardziej potrzebny, a teraz już z przyzwyczajenia....
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: agniecha »

Ja używam Benka o zapachu lawendy i on wystarczająco mocno pachnie . Próbowałam stopniowo zmienić na ten bezzapachowy, ale dziewczyny zaczęły mniej chętnie chodzić do kuwety , więc pokornie wróciłam do lawendowego . One kochają lawendę , niech mają co lubią ja w sumie też kupuję do toalety to co mi odpowiada :lol:
Awatar użytkownika
KasiaMMM
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2016, 22:08
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: KasiaMMM »

agniecha pisze: 06 lip 2017, 11:06 Ja używam Benka o zapachu lawendy i on wystarczająco mocno pachnie . Próbowałam stopniowo zmienić na ten bezzapachowy, ale dziewczyny zaczęły mniej chętnie chodzić do kuwety , więc pokornie wróciłam do lawendowego . One kochają lawendę , niech mają co lubią ja w sumie też kupuję do toalety to co mi odpowiada :lol:
:mrgreen:
Awatar użytkownika
KasiaMMM
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2016, 22:08
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: KasiaMMM »

Ja używam drewnianego żwirku Cats BEST i pomimo systematycznej wymiany żwirku i mycia kuwety nieprzyjemny zapach tworzy się już po pierwszych siczkach :yoda: ,
więc postanowiłam wypróbować neutralizator. :-D
A powiedzcie mi drogie panie, jak często sypie się takowy neutralizator?
Pytam, gdyż po 12 godzinach nie czuję już pięknego zapachu lawendy, za to czuję zapach (mokrego) żwirku :mrgreen:

A może jednak ten żwirek jest do kitu? :hammer:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: MoniQ »

KasiaMMM pisze: 06 lip 2017, 14:17 Ja używam drewnianego żwirku Cats BEST i pomimo systematycznej wymiany żwirku i mycia kuwety nieprzyjemny zapach tworzy się już po pierwszych siczkach :yoda: ,
więc postanowiłam wypróbować neutralizator. :-D
A powiedzcie mi drogie panie, jak często sypie się takowy neutralizator?
Pytam, gdyż po 12 godzinach nie czuję już pięknego zapachu lawendy, za to czuję zapach (mokrego) żwirku :mrgreen:

A może jednak ten żwirek jest do kitu? :hammer:
Ja powiem tak: dopóki używaliśmy CBE+ to było ok, bo się myśli że jest jak jest i lepiej nie będzie, ale dopiero po zmianie na bentonit widać różnicę i człowiek się zastanawia jak to możliwe, że wcześniej na to nie wpadł :D
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

Ja używam bentonitowy Tigerino Canada - zapach pudru dziecięcego i jestem z niego zadowolona, nie używam żadnych neutralizatorów i nie czuć w ogóle siuśków. Jedynie do czego mogę się przyczepić, to do tego, że cena została ta sama, a worek się zmniejszył z 15 kg na 12 kg.
6 kg mniej niestety będzie dla mnie istotne i to mi się już nie podoba za bardzo :-/////
Zablokowany