Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: sandra »

Są firmy, które zakładają siatki bez ingerencji w elewacje, np Grupa b2 - http://www.grupab2.pl/
Akurat nie ma ich w Białymstoku, ale mozna sobie poczytać na ich stronie o technikach montażu, a na fb maja duzo zdjec z realizacji.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: sandra »

Jeszcze cos takiego widziałam na ich Facebooku - w przypadku gdyby ktos chciał uzyskać zgode wspólnoty, mozna to wykorzystać i jakoś przerobić ;-)
'W związku z wieloma zapytaniami odnośnie uzyskania zgody na montaż siatki od administracji budynku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pismo ułatwiające otrzymanie takiego pozwolenia. Wystarczy wydrukować, wpisać niezbędne dane i wysłać.

Absolutnie wszyscy klienci, którzy wysłali takie pisma otrzymali akceptację od zarządców nieruchomości :)'
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

sandra pisze: 13 wrz 2017, 13:23 Są firmy, które zakładają siatki bez ingerencji w elewacje, np Grupa b2 - http://www.grupab2.pl/
Akurat nie ma ich w Białymstoku, ale mozna sobie poczytać na ich stronie o technikach montażu, a na fb maja duzo zdjec z realizacji.
Dokładnie, u nas też jest założona bezinwazyjnie. Wszystko się trzyma na taśmach. Ale jeszcze nikt się nie przyczepił do naszych siatek, co dziwne bo mamy wyjątkowo czepliwą wspólnotę :D
szarnecki
Posty: 42
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:36
Płeć: M
Skąd: B

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: szarnecki »

Dziękuję Moje Drogie!
Jestem mądrzejszy i nabrałem śmiałości, aby za to energicznie się zabrać. Co do tego pisma, które Sandra przytoczyła, to sprawa gołębi była podnoszona na spotkaniu mojej wspólnoty. Ludzie skarżyli się, że developer nawalił, bo nie ma daszków nad balkonami i są zalewane, a u tych na wyższych piętrach, za przeproszeniem, obsrywane. Na co przedstawiciel developera stwierdził, iż no taki to był projekt i tak to widział projektant. Na jakiekolwiek próby przekonania, że daszki przydadzą się w zaistniałej sytuacji, gość od developera powiedział: ale wiecie państwo, tutaj miało tak to wyglądać, to dla dobra estetyki, a daszki to oszpecą i koniec tematu.

O ile zatem nie byłoby problemów z wyrozumiałością członków wspólnoty, o tyle raczej przeważałby u nich strach przed utratą gwarancji. Poszukam właśnie możliwości realizacji tego przedsięwzięcia metodą, o której piszecie ;- ).
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Yolla »

szarnecki, ja mam osiatkowany balkon przez tą firmę
http://www.rogmar-bialystok.pl/main/category/28.html

Fakt, że balkon kompletnie nieproblematyczny ale siatka mocna, mało widoczna i estetycznie zamocowana :)
szarnecki
Posty: 42
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:36
Płeć: M
Skąd: B

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: szarnecki »

Yolla pisze: 13 wrz 2017, 18:49 szarnecki, ja mam osiatkowany balkon przez tą firmę
http://www.rogmar-bialystok.pl/main/category/28.html

Fakt, że balkon kompletnie nieproblematyczny ale siatka mocna, mało widoczna i estetycznie zamocowana :)
Dziękuję bardzo Yollu! Dziś dzwonię do Pana Grzegorza i umówię się na pomiary i wycenę.
szarnecki
Posty: 42
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:36
Płeć: M
Skąd: B

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: szarnecki »

Niestety, Pan Grzegorz potwierdził moje obawy. Dodatkowo poinformował, że nie jestem pierwszym takim przypadkiem i często mu się zdarza nie przyjąć zlecenia właśnie ze względu na problemy ze wspólnotą/developrem. Jestem w każdym razie z nim w kontakcie i zapewne po upływie gwarancji podejmę z nim współpracę (o ile wcześniej tego jakoś nie załatwię, bo planuję jednak mimo wszystko skonsultować sprawę z developerem).

Ciągle zastanawiałem się nad tym Waszą alternatywą, ale po chwili pomyślunku stwierdziłem, że w przypadku tego balkonu będzie bardzo trudno. O ile po prawej stronie balkonu mam "ściankę" dzielącą mnie z sąsiadem, o tyle z lewej mam otwartą przestrzeń, gdzie nie mam do czego tych plastikowych elementów przyczepić. Ekhm...
Awatar użytkownika
GOSIA
Posty: 109
Rejestracja: 26 lip 2010, 10:50

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: GOSIA »

A nie masz możliwości po bokach tego szklanego balkonu przymocować pergoli takiej jak na pnącza
https://www.leroymerlin.pl/architektura ... a1471.html
a dopiero na te płotki naciągnąć siatkę?
Chyba takie coś nie popsułoby estetyki budynku :)
Takie plastikowe zaczepy do montażu bezinwazyjnego i klej znajdziesz tutaj:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 87&order=p
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Becia »

A coś takiego?

Obrazek
Awatar użytkownika
GOSIA
Posty: 109
Rejestracja: 26 lip 2010, 10:50

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: GOSIA »

Ja musiałam ograniczyć kotom dostęp do 35m tarasu, bo mam jazdy z sąsiadem.
Po malowaniu elewacji nie pozwolili mi wwiercić ani jednego wkręta w elewację, więc wymyśliłam coś takiego:
IMG_0053_jpg_750x750_q85.jpg
IMG_0047_jpg_750x750_q85.jpg
U stolarza kupione kantówki. Reszta: mierzenie, cięcie, malowanie drewnochronem, skręcanie na kątowniki, zakładanie siatki na "tyrki" to praca własnych rąk. Już 3 sezon i wszystko trzyma się ok. Projekt wykonałam na słomkach z Ikei. Ojciec ciął i malował. Nie dowierzał, że coś z tego wyjdzie ;)
Zablokowany