Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: kinus »

Ja miałam ślady i żwirek wszędzie, gdy używałam drewnianego. Przy kociakach często się od tego zaczyna i wtedy miałam salon w żwirku.
Bentonit poza kocim pokojem nie egzystuje. Mam wycieraczkę przed kuwetą i tam wszystko zostaje. No ale moje też nie kopią, chyba tylko jeden w ogóle zakopuje :D
Awatar użytkownika
Charlotte
Posty: 443
Rejestracja: 04 wrz 2014, 18:32
Płeć: kobieta
Skąd: Poznań

Re: Żwirek

Post autor: Charlotte »

U nas też był problem z tym, że kotka wynosiła na łapkach żwirek z kuwety i było go wszędzie pełno. Zastanawiałam się nad zmianą żwirku, ale mamy Cat's Best, który jest raczej polecanym żwirkiem. I wpadłam na inny pomysł - kupiliśmy wycieraczkę :-D Nadal żwirek trochę się nosi, ale jednak większość jest zatrzymywana na gumowej wycieraczce :)
Awatar użytkownika
ludzki77
Posty: 85
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:41
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Warszawa

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: ludzki77 »

Dziękuje. To skoro ona nie jest jakoś super łatwo dostępna to nie będę jej szukał na siłę, po prostu kupię tą największą która jest dostępna, skoro kilka osób korzysta i poleca. A skoro już przy tematach kuwetowych jesteśmy, to jaki żwirek możecie polecić? Bo ja korzystam z Golden Grey Master i do końca nie jestem zadowolony z wydajności idzie około 30kg na miesiąc. Poza tym kot ma cały czas ufajdane futro na biało trzeba go czyścić.. I wydaje mi się że wchłanialność też jakoś nie powala. Nie wiem ekspertem nie jestem, bo używamy cały czas od początku tego samego, który był używany w hodowli.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

ludzki77 pisze: 12 sie 2018, 22:27 Dziękuje. To skoro ona nie jest jakoś super łatwo dostępna to nie będę jej szukał na siłę, po prostu kupię tą największą która jest dostępna, skoro kilka osób korzysta i poleca. A skoro już przy tematach kuwetowych jesteśmy, to jaki żwirek możecie polecić? Bo ja korzystam z Golden Grey Master i do końca nie jestem zadowolony z wydajności idzie około 30kg na miesiąc. Poza tym kot ma cały czas ufajdane futro na biało trzeba go czyścić.. I wydaje mi się że wchłanialność też jakoś nie powala. Nie wiem ekspertem nie jestem, bo używamy cały czas od początku tego samego, który był używany w hodowli.
Nie znam się to się wypowiem ;-))
Używam Benka Compact Lawenda schodzą go 2 worki miesięcznie = 20 litrów = ok 16 kg
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Re: Żwirek

Post autor: Aga12 »

A czy możecie polecić mi jakiś naprawdę porządny ,dobrze zbrylajacy żwirek drewniany?Mam już po dziurki w nosie CBE+ ,który od jakiegoś czasu przestał się zbrylać.Kulki rozpadajà się i ogólnie w kuwecie masakra.Zalezy mi zrby tego Cats Beata zmienić na coś co naprawdę dobrze się zbryla i można go wyrzucać do toalety.
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Żwirek

Post autor: elwiska3 »

Ja miałam https://m.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_d ... sie/475010
Jest drobniejszy i lepiej się zbryla.
Fajny jest tez kukurydziany ale Karmelkowi nie spasował.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Żwirek

Post autor: MoniQ »

Tego kukurydzianego (Benka) chcieliśmy spróbować ostatnio. Mordimusiowi też całkowicie nie podszedł, wręcz bał się tego żwirku.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Mago »

No bo kto widział sikać w kukurydzę! :lol:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Żwirek

Post autor: yamaha »

:lol: No ludzie leja w PORCELANE, czemu kot by nie mogl w kukurydze ? :haha:
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Re: Żwirek

Post autor: Aga12 »

Spieszę donieść,że zakupiłam spory wór żwirku kukurydzianego Super Benek.Jeff bez problemu go zaakceptował.Żwirek, moim zdaniem,bardzo ładnie pachnie,naturalnie,taki delikatny zapach kukurydzy i orzechów.I co najważniejsze,bardzo dobrze się zbryla,co również potwierdza mój mąż,jako główny kuwetowy w domu.Zbryla się o niebo lepiej niż CBE+,kulki się nie rozpadają. Tak więc ja polecam zdecydowanie :ok: i już do CBE+ na pewno nie wrócę. :nie:
Zablokowany