Euphoria & Gasper

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
teodor
Posty: 182
Rejestracja: 09 gru 2017, 15:35
Płeć: Kocur
Skąd: Warszawa

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: teodor »

Piękne stworki :taniec: Orionek i służba pozdrawiają :-)
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: Yolla »

Rzeczywiście z Gaspiego kawał niedźwiedzia :milosc: :milosc: :milosc:
Eufi, klasyczna piękność :milosc: :milosc:

Fajnie, że wróciliście :)
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: dagusia »

Kochane ciocie- jako że Eufi jest hrabiną i nie bardzo lubi to co jeść powinna mam pytanko. Czy któraś z Was odkłacza koty gęsim smalcem? Coraz więcej czyta się tego... ale czy to faktycznie jest dobre dla kota? Jak czesto podawać jak coś?

Pewnie jest gdzieś coś o tym..... ide już szukać I adminki kochane proszę mnie nie :axe: no idę już no :mrgreen:
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: Becia »

dagusia pisze: 24 sty 2018, 15:56Pewnie jest gdzieś coś o tym..... ide już szukać I adminki kochane proszę mnie nie :axe: no idę już no :mrgreen:
Dagusiu, ale u siebie to można bałaganić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No dobra, a teraz dawaj więcej zdjęć :hammer: :hammer: :hammer:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: yamaha »

Nic mi o gesim smalcu dla kota nie wiadomo.
Za to sama chetnie bym zjadla, ze swiezym chlebkiem i skwareczkami :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
PyzowePany
Agilisowy Rezydent
Posty: 2664
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:36
Płeć: K+M
Skąd: Wrocław

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: PyzowePany »

ja nie odkłaczałam, ale podobno to super sposób na dosmaczanie mięsnych puszek, jeżeli chcesz przestawić kota na te pasztetowe i mielonkowe :)
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: dagusia »

Dziewczyny POMOCY!
Nie wiem co się dzieje z moimi dziećmi :zalamka: zaczęło się dzisiaj po południu. Przyszedł do nas na parapet, jak zwykle zresztą od ponad 2 lat, kot sąsiadki. Gaspi go nawet lubi, Eufi niestety nie. Eufulek siedziala na oknie i zaczęła na niego syczec. Nie wiem teraz czy Gaspi podbiegl szybko do okna czy tam byl ale nagle zaczęły ze sobą walczyć. Wyglądalo to jako walka na śmierć i życie! Z mojego punktu widzenia było tak, jakby Gaspi był zły, że Eufi syczy na kocurka-sasiada i jakby go bronil.
Krzykiem NIE WOLNO i naszą reakcja udalo się ich rozdzielić. Gaspi tak jakby cały czas chodził i szukał Eufi- oczywiście pobudzony bardzo! Po jakism czasie podszedl do niej wolniutko ze skulonym ogonem, obwachal i wydawalo się, że sytuacja jakoś sie uspokoila. Teraz wieczorem siedzimy w salonie a u góry znowu wojna. Zabralam Gaspiego na dół A Eufi została u gory. On niestety znowu nadpobudzony, z gigantycznie napuszonym ogonem nie chce być że mną na dole i leci do niej na górę, podchodzi blisko i cały czas się na nią patrzy i obserwuje. Jakby chcial zaczac walczyc. Co to może być?
Tak naprawdę całego starcia kto zaczynał nie udało się ustalić. Dopiero zauważamy jak slyszymy że jest wojna. Eufi generalnie zawsze była górą. Jak młody leci do niej taki podminiwany ona raczej spokojnie na niego patrzy... dopoki on jej nie zaatakuje.
Walka o miejsce w hierarchii po 3 latach to chyba trochę za późno prawda?
Wiem że to brzmi dziwnie ale naprawdę wygląda tak jakby Gaspi chciał bronić tego kota-sasiada. Czasto jak Gasper był na oknie i tamten Kocurek przychodził to "przytulal" się do okna i tak siedzieli razem....
Boje się o te walki... jak mam ich samych w domu zostawić? Teraz weekend i do pracy dopiero we wtorek.... pomóżcie co mam robić...
Awatar użytkownika
Joasia
Agilisowy Rezydent
Posty: 374
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:09

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: Joasia »

Prawdopodobnie pierwotną przyczyną był kot "za oknem", a jeden z Twoich kotów padł ofiarą agresji przeniesionej.
Równowaga i spokojne zachowania pomiędzy kotami, jest niezwykle krucha.
Żaden z Twoich kotów pewnie nie lubi obcego kota za oknem, tylko jeden z nich manifestuje to wyraźnie swoim zachowaniem.

Podam przykłady z własnego doświadczenia. Mieliśmy takie sytuacje:
1.Po przeprowadzce - moje dwa koty mijały się w drzwiach łazienki, w której była kuweta. Dulkę zaskoczyła obecność Kaluta w łazience do tego stopnie, że za każdym razem od tej chwili rzucała się na Kali, najeżała się i jakby chodziła najeżona bokiem. Rozdzielaliśmy je i nie dopuszczaliśmy do fizycznego kontaktu.
Dzięki super charakterowi Kali sprawa szybko rozwiązała się sama - tzn. Kali zignorowała Dulkę i położyła się na środku pokoju, nie reagując na Dulaka.

2. Mamy takiego odwiedzającego Rudasa zza okna. Sytuacja: dwie kotki (z trzech) syczą i rzucają się do okna na Rudasa, trzecia (Mojra)spokojnie leży na drapaku.
Rudas odchodzi do miski poza zasięgiem wzroku moich kotek. Wówczas Mojra schodzi z drapaka i bez powodu przywala łapą Dulce.

Dobrze, że byliście świadkami - najbardziej prawdopodobnej przyczyny konfliktu.
Nam udało się przywrócić dobre relacje poprzez ciągłe pilnowanie kotów i zapobieganie łapoczynom (poprzez zabawę, smakołyki i ogólnie odwracanie uwagi kotów).

Odnośnie kota zza okna - został wykastrowany (już przynajmniej nie łasi się i nie tarza przed moimi kocicami i nie podchodzi do szyb), karmiony jest wyłącznie w miejscu poza zasięgiem wzroku kotek.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Waszą cierpliwość,
J.
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: dagusia »

Przynajmniej wiem gdzie jest przyczyna.
Dzisiaj rano pobudka bo znowu wojna. Widać ewidentnie że to Gasper atakuje Eufi. Ona spała sobie całą noc na drapaku w sypialni- tylko zeszła na dół Gasper od razu na nią się rzucił. Non stop ja obserwuje i nie pozwala jej ruszyć się z miejsca ;-(
Poszłam dac im śniadanko to nawet nie marudził jak zawsze i nie był zbyt chętny aby je zjeść... A to przecież największy lakomczuch w domu....
Zabawy nawet ulubionym piorkiem nie zdają egzaminu. Co mam robić? Izolować je przez jakis czas? Czy ta agresja mu przejdzie ? Niezbyt reaguje na ulubione zabawy- tylko siedzi i obserwuje Eufi aż ta się ruszy.... Wtedy najchętniej skoczulby jej do gardła wrrrrrr ;-(
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Euphoria & Gasper

Post autor: maga »

Jak zostało napisane równowaga i dobre relacje miedzy kotami to rzecz krucha i cenna. Nie ma walki o dominacje czy hierarchię. Jest walka o zasoby.
Czy masz przystosowany dom do kotów. Czy maja ścieżki zrobione by mogły sie mijać bez konfrontacji?

Na teraz na pewno odizolowanie i próba uspokojenia sytuacji. Feromony do kontaktu.
Zablokowany