Wszystko o zabawkach dla kotów!

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Tomasz82
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2018, 18:47
Płeć: M
Skąd: opolskie

Re: Wieczorna głupawka

Post autor: Tomasz82 »

Nie znalazłem postu z zabawkami dla kota, więc tu zapytam. Jakie zabawki wasze koty lubią najbardziej ? Przykładowo, tunele, jakieś sztuczne myszki itd.... Moja Fibi np. upodobała sobie pudełko po butach i ten szeleszczący papierek z niego, wszelkie małe piłeczki kauczukowe, którymi pogrywa... Pytam, bo coś bym jej zakupił do zabawy ale nie wiem za bardzo czym by się zainteresowała, może podsuniecie jakiś pomysł, czym bawią się wasze koty?
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Wieczorna głupawka

Post autor: elwiska3 »

Awatar użytkownika
Tomasz82
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2018, 18:47
Płeć: M
Skąd: opolskie

Re: Wieczorna głupawka

Post autor: Tomasz82 »

Dzięki elwiska, w takim razie poprosiłbym moderatora o wrzucenie mojego postu w to właśnie miejsce..
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Wszystko o zabawkach dla kotów!

Post autor: MoniQ »

Chciałam Wam pokazać nowego kurczaczka z Trixie ale z niewiadomych przyczyn film się nie chce załączyć, dlatego wklejam linka o tutaj
Koniecznie z dźwiękiem :D

Śmieszny strasznie i Kalisce się bardzo podoba, ciągle go podrzuca i kopie :) Mordimuś oczywiście niewzruszony :lol:
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Wszystko o zabawkach dla kotów!

Post autor: Becia »

Fajny :mrgreen: Ciekawe jak moje futra by na niego zareagowały? :gwizdze:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Wszystko o zabawkach dla kotów!

Post autor: MoniQ »

Wczoraj w księgarni widziałam taką książkę:
https://merlin.pl/kot-gry-i-zabawy-eduk ... t/7846984/
Znacie? Warto?
Bo ja już jestem zdesperowana, kupię wszystko, żeby jakoś bambaryłę Mordimusia rozruszać :)
Kaliska to sama by mogła taką książkę napisać, ona jest samowystarczalna, kocha się bawić, a gruby ogranicza się do wodzenia wzrokiem za wędką....czasem machnie łapką, czasem nawet podskoczy... :hm:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wszystko o zabawkach dla kotów!

Post autor: Dorszka »

MoniQ, a próbowałaś z drucikiem ukrytym pod kocykiem? Nie każdy kot najbardziej kocha bieganie, a zabawa umysłowa też spala mnóstwo kalorii :mrgreen:

Książki nie znam, ale jeśli są w niej pomysły na samodzielnie wykonywane zabawki, to już mi się podoba. Samodzielnie wykonywane zabawki to często klucz do kociej radości i zgody, to zdjęcie z mojej praktyki, zabawka mojego pomysłu dla z kolei nadpobudliwego kota (ale na pewno nie byłam pierwsza, która na to wpadła :lol: ):
zabawka devonów.jpg
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Wszystko o zabawkach dla kotów!

Post autor: MoniQ »

Dorszka pisze: 10 maja 2019, 16:12 MoniQ, a próbowałaś z drucikiem ukrytym pod kocykiem? Nie każdy kot najbardziej kocha bieganie, a zabawa umysłowa też spala mnóstwo kalorii :mrgreen:

Książki nie znam, ale jeśli są w niej pomysły na samodzielnie wykonywane zabawki, to już mi się podoba. Samodzielnie wykonywane zabawki to często klucz do kociej radości i zgody, to zdjęcie z mojej praktyki, zabawka mojego pomysłu dla z kolei nadpobudliwego kota (ale na pewno nie byłam pierwsza, która na to wpadła :lol: ):
Mordimuś i zabawa umysłowa :rotfl:
Ale tak, pod kocem albo prześcieradłem obydwoje uwielbiają polować na patyczki :) tylko, że gruby szybko się nudzi. Albo zaczyna się bardziej interesować tym co robi Kaliska....

A książka, z tego co zdążyłam zauważyć, zawiera sporo pomysłów na samodzielne zabawki (ja właśnie zaczęłam kolekcjonować tubki od papieru toaletowego :lol: ), ale też ogólne porady co koty lubią i jak im ten czas zorganizować... Chyba ją kupię ostatecznie :)
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wszystko o zabawkach dla kotów!

Post autor: agniecha »

Ja też poszukam i kupię. Jeśli dziewczyny nie skorzystają to córka na pewno się ucieszy z prac ręcznych.
Awatar użytkownika
teodor
Posty: 182
Rejestracja: 09 gru 2017, 15:35
Płeć: Kocur
Skąd: Warszawa

Re: otyłość

Post autor: teodor »

ozon pisze: 03 cze 2019, 08:22 No i szczur z Ikei, którego dorobiliśmy się chyba jako ostatni dom na forum :mrgreen: Absolutny megahit!
Przepraszam, że nie na temat, ale czy mogę prosić coś więcej na temat tego szczura? Gdzie go w Ikei szukać? Przeleciałem wątek z zabawkami i nie znalazłem, albo tak szukałem hehe ;-))
Zablokowany