Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Luinloth »

Merlinek jest absolutnie najlepszym starszym bratem ever. Nie zaczepia, nie poluje, chodzi za Morganką krok w krok i co chwilę się upewnia, że wszystko w porządku :serce:
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Dynastia »

Rude tak mają :kotek: :kciuki:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Luinloth »

No ja miałam trochę obawy, bo one się bawią trochę jak szczeniaki, skaczą, gonią i przewracają. I obawiałam się, że Merlin nie zatrybi, że teraz nie można, tak jak nie do końca trybił, że ledwo ponad kilogramowe maleństwo to nie jest równorzędny partner do takiej zabawy, i że jej przypadkiem coś uszkodzi. Ale jest naprawdę rozsądny, nic takiego nie robi, a jak próbuje trochę zaczepiać i mówimy mu, że nie, to zostawia. Mądry braciszek :kotek:
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Dynastia »

Od dłuższego czasu się zastanawiam nad tą cechą kiciastych. Nawet pozostawiając duży margines na chęć antropomorfizmu ich zachowania przez opiekunów, to i tak pozostaje jeszcze coś, co wygląda na jakiś rodzaj empatii, troski o innych. U nas było podobnie, gdy wprowadzaliśmy Saladyna i gdy potem kolejne wracały z kastracji. Obwąchanie, polizanie pyszczka i zero innych aktywności.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Dorszka »

Ja nie wiem, dlaczego ludzie określają to jako antropomorfizm, dlaczego uważają w swojej pysze, że to cecha tylko i wyłącznie gatunku ludzkiego (to nie do Karioki w żadnym wypadku, to tak ogólnie). Człowiek jest ssakiem, jeszcze nie tak całkiem dawno temu zupełnie zrównanym w swoich szansach na przetrwanie z innymi ssakami. Wszystkie ssaki opiekują się swoim potomstwem, we wszystkich musi więc być jakiś emocjonalny mechanizm rozumienia stanów innych stworzeń. Tylko my w swojej pysze uważamy, że to jedynie nasz wynalazek. Na pewno tak nie jest. Inna sprawą jest, czy motywacja Merlina jest na pewno w tej chwili właśnie taka, ale nawet, jeśli w tym momencie jest inna, koty jak najbardziej potrafią na jakiś swój koci sposób wyczuć/zrozumieć emocjonalny stan innego kota/ innego zwierza.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Karioka »

Dorszka pisze: 15 lis 2020, 14:53 Ja nie wiem, dlaczego ludzie określają to jako antropomorfizm, dlaczego uważają w swojej pysze, że to cecha tylko i wyłącznie gatunku ludzkiego (to nie do Karioki w żadnym wypadku, to tak ogólnie).
A czemu do mnie? 😁

Ja uważam, że zwierzęta bardzo dobrze odczytują stany emocjonalne. W tym u człowieka niemalże idealnie.
Zawsze jak zdarzyło mi się płakać to przychodził jakiś kot. Kiedyś jak miałam psa mieszkając jeszcze z rodzicami to był on najlepszym pocieszycielem.
Kiedy głowa boli - jest przy mnie kot. Itd.

Myślę, że Merlin byłby zadowolony gdyby mógł jej ten brzuszek wylizać. 😁

Mój TZ zdarł sobie trochę pięty przez nowe buty, będąc boso nie może się opędzić od Jadzi. A Jadzia biedna nie rozumie czemu on się broni 😂
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Luinloth »

Niewątpliwie by się ucieszył :serce: tak to może najwyżej liznąć po główce albo po tych kawałkach futerka, co wystają między sznureczkami :oops: Wczoraj lizał Pańcia po brodzie, bo to też włochate takie, a jakiś taki nie w sosie Pańcio był.
Dzisiejsza Mona :serce:
IMG_20201115_112712_180.jpg
PSX_20201115_163505.jpg
PSX_20201115_163933.jpg
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Sonia »

Ale jej cudnie w tym czerwonym, przeslodka jest :milosc:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Karioka »

Tylko czapeczki Mikołaja jej brakuje 😁

Cudna jest :kotek:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Eris ♡ Merlin i Morgana ♡

Post autor: Dorszka »

Karioka pisze: 15 lis 2020, 15:55
Dorszka pisze: 15 lis 2020, 14:53 Ja nie wiem, dlaczego ludzie określają to jako antropomorfizm, dlaczego uważają w swojej pysze, że to cecha tylko i wyłącznie gatunku ludzkiego (to nie do Karioki w żadnym wypadku, to tak ogólnie).
A czemu do mnie? 😁
Przecież napisałam specjalnie,
to nie do Karioki
:( Już się nie odzywam :mrgreen:
Zablokowany