Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Transportery

Post autor: Dynastia »

Mamy taką torbę z zooplusa - kupiliśmy dla małego , kilogramowego, Tudorka :mrgreen: Wtedy do wetki mieliśmy też 5 min. pieszo. Do dzisiaj ją mamy w głębokiej rezerwie. Ma plusy: na ramię, kieszonka na książeczkę,dwa wejścia i do prania. Ma też minusy: podłoga nie jest zbyt stabilna, po otwarciu sufit „się zapada” i trzeba go trzymać za rączkę a drugą umieszczać w środku kota i trzeci: dorosły Tudek już tam się nie mieści. Ponadto, mocno zdenerwowany kot mógłby ją próbować otworzyć ( siatka, zamki błyskawiczne ). Pytanie: czy Merlinek potrafi być „mocno zdenerwowany”?😉🤔
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Transportery

Post autor: Luinloth »

Raczej nie, ale hmm... Jak zabieraliśmy maluchy na szczepienie, to pożyczyliśmy od sąsiada taką właśnie miękką torbę i moim zdaniem ona się nadawała tylko na Morganę i to taką z wtedy, czyli niespełna dwukilową. Ten nasz transporter ma ten plus, że on jest z bardzo sztywnej pianki i jakby ta torba miała przynajmniej podłogę z tego, to by było super.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Transportery

Post autor: Dynastia »

Podłoga jest wymienialna - poprzednią musieliśmy wyrzucić, bo Napek ją totalnie obsiusiał mimo podkładu. Myślę, że w rozmaitych „leroyach” lub może raczej w necie są arkusze spienionego PCV. My teraz mamy podłogę z tektury, ale też doraźnie. Arkusz min. 7 mm PCV może być docelowym rozwiązaniem. Nie wiem co na to Jaskier, bo on jest większym Adamem Słodowym :mrgreen:
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Transportery

Post autor: jasminka »

A ten który polecała pani Dorota :) wygląda ładnie ,jest lekki i nie drogi https://www.zooplus.pl/shop/koty/transp ... ota/414560
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Transportery

Post autor: Luinloth »

jasminka pisze: 25 lut 2021, 12:33 A ten który polecała pani Dorota :) wygląda ładnie ,jest lekki i nie drogi https://www.zooplus.pl/shop/koty/transp ... ota/414560
Ale trzeba go nieść w ręce, tak samo jak nasz.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Transportery

Post autor: Sonia »

Ja w necie gdzies to jeszcze plecak na kota widzialam. Zakladasz na plecy i nie czujesz tak tych kilogramów. Może takie coś zobacz sobie.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Transportery

Post autor: AgnieszkaP »

Tak się zastanawiam, czy na brytka coś poza sztywnym transporterem się nadaje. Ze względu na gabaryty i ciężar kota.
Ja sobie nie wyobrażam Belli (7kg) czy Carlosa (prawie 9 kg) w miękkiej torbie lub plecaku...
A łącznie z transporterem waga jest bardzo odczuwalna.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Transportery

Post autor: Jaskier »

Luinloth pisze: 25 lut 2021, 11:40 Trochę bym się bała o stabilność i trwałość takiego rozwiązania, w końcu w środku kot, a nie worek ziemniaków :)
To idź do kaletnika - po dwa nity na wskroś wszystkich warstw przy każdym uszku i będzie niezniszczalne
Dynastia pisze: 25 lut 2021, 12:26 Arkusz min. 7 mm PCV może być docelowym rozwiązaniem. Nie wiem co na to Jaskier, bo on jest większym Adamem Słodowym :mrgreen:
Łojjj, to o mnie :oops:
PCV może być, cokolwiek byle sztywnego. Kiedyś w torbie sportowej miałem kawałek panela podłogowego :lol:
Akurat tektura jest ok, bo często można wymieniać w razie zamoczenia a i kot ma co podgryzać ;-))
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Transportery

Post autor: jasminka »

Luinloth pisze: 25 lut 2021, 12:51
jasminka pisze: 25 lut 2021, 12:33 A ten który polecała pani Dorota :) wygląda ładnie ,jest lekki i nie drogi https://www.zooplus.pl/shop/koty/transp ... ota/414560
Ale trzeba go nieść w ręce, tak samo jak nasz.
To może taki wózek jak dla dzieci ;-)) tylko zamykany ,tutaj gdzie pracuję to codzienny widok piesków na spacerku ,albo jadą albo wesoło dreptają koło wózeczka :lol:

lub po prostu transporter na kółkach
Zablokowany