Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Skoro kotek jest aktywny, bawi się, je, normalnie korzysta z kuwety to daj mu żyć :lol: i nie martw się, bo nie ma czym ;-))

Bentuś jest moim pierwszym kotem, jak był mały i spał w ciągu dni sporo to podchodziłam i sprawdzałam czy oddycha :lol:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Luinloth »

Ja zrobię tu małe odkurzenie, bo widzę, że pisałam rok temu :lol:
Merlin ma rok i 8 miesięcy, waży prawie 5.5 kilo.
Morgana ma 9 miesięcy, waży 3.5 kilo.
Wydaje mi się, że oboje jeszcze rosną, na pewno żadne z nich nie jest chucherkiem :)
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dynastia »

Luinloth pisze: 13 sty 2021, 16:31 Ja zrobię tu małe odkurzenie, bo widzę, że pisałam rok temu :lol:
Merlin ma rok i 8 miesięcy, waży prawie 5.5 kilo.
Morgana ma 9 miesięcy, waży 3.5 kilo.
Wydaje mi się, że oboje jeszcze rosną, na pewno żadne z nich nie jest chucherkiem :)
Sprawdziłem - Tudek dokładnie w tym wieku miał 6kg :mrgreen:
Rude mają moc ! :lol:
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2021, 18:59
Płeć: kobieta
Skąd: Kaszuby

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Aki »

Zważyłam w końcu Jima. Ma 23 tygodnie i waży 3300 g. To dużo, czy mało?
Nie je dużo: ma suchą joserę dla kociąt do woli i rzadko miseczka jest pusta. Mokre daję mu 2x dziennie: miamor ragout dla kociąt po pół saszetki. Wylizuje galaretkę, zjada kilka kawałeczków i zostawia. Lubi twarożek, jogurt naturalny, żółtko, pierś z kurczaka i wołowinę, ale to dostaje raczej jako przekąskę niż posiłek.
Czytałam, że kocięta, to wulkany energii... Jimi ma 2 "szajby" dziennie, kiedy lata, jak szalony. Czasami mam wrażenie, że więcej ja biegam niż on :D Wydaje mi się, że raczej jest leniwcem.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Josera jest dość ubogą karmą z kiepskim składem. Zarówno wersja bez zbóż (gdzie „zapychaczem” są ziemniaki) jak i w wersji podstawowej.
Polecam poczytać wątek suchych karm od końca i zmienić na karmę, która ma większość zawartość mięsa.

Miseczka jest pusta, bo karma przy tej ilości ziemniaków czy też ryżu (w obu wersjach te składniki są wysoko w składzie) bardziej go zapycha niż daje poczucie sytości ;-))

Kotom w żadnym wypadku nie wolno podawać nabiału ze względu na laktozę, której nie tolerują.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dynastia »

Moje się wykarmiły na piersi z indyka i zdecydowanie więcej karmy mokrej niż suchej ( spróbuj wyżyć na sucharkach i musli)
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2021, 18:59
Płeć: kobieta
Skąd: Kaszuby

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Aki »

Z tą joserą, to już wiem, że to nic ciekawego. Zamówiłam ją, bo taką jadł w hodowli, a ja się jeszcze słabo znam na kotach.
Miamor to też nic ciekawego, teraz już wiem. Zaraz będę zamawiać porządne jedzenie :)
Jeśli chodzi o nabiał, to wiem, że mleka się nie daje, ale czytałam, że twarogowate rzeczy można dawać i w hodowli też mi to polecali.

Miseczka rzadko jest opróżniona, nigdy nie zjada do końca.

Jeszcze tyle muszę się nauczyć...

A waga jest OK?
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dynastia »

Pamiętaj o WODZIE - w różnych miejscach , rożnej wielkości pojemniki ( bo koty nie zawsze lubią miseczki :) )
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dorszka »

Aki pisze: 02 maja 2021, 15:34 Zważyłam w końcu Jima. Ma 23 tygodnie i waży 3300 g. To dużo, czy mało? (...) Wydaje mi się, że raczej jest leniwcem.
Waga wydaje się w porządku, potrafi oczywiście bardzo się różnić w tym wieku, wszystko zależy od budowy kotka, te drobniejszej kości ważą trochę miej, te masywniejsze potrafią ważyć więcej.
Jeśli chodzi o ruch, to musi się Pani rozejrzeć po mieszkaniu, co Jimi tak naprawdę może robić, czy może się wspinać, pochodzić gdzieś poza podłogą.
Zablokowany