Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Dynastia »

Karioka pisze: 31 lip 2021, 09:41 A ja odkryłam takie coś w tym roku. Do tej pory otwieraliśmy okna tylko "do góry" i mieliśmy te kratki z wewnętrznej strony żeby kotu nie przyszło do głowy się przewiesić czy też powiesić.
Teraz od wewnetrznej strony mam moskitierę która nie jest żadnym zabezpieczeniem dla kota. A od zewnętrznej strony siatkę. Zamocowana na takie haczyki przyklejane. Klej otrzymałam razem z siatką. Bez wiercenia. Ponoć ma wytrzymać wszelkie warunki pogodowe. Siatka trzyma mocno. (Oparłam się o nią asekurowana przez TZ co bym nie spadła śmiertelnie sąsiadom do ogrodu.)
Teraz mogę otwierać szeroko okna. O ile balkon zostawiam otwarty na noc i kiedy wychodzę, to okien nie mam odwagi.
A kto sprzedaje takie cudo ?
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Karioka »

Dynastia pisze: 31 lip 2021, 10:48
A kto sprzedaje takie cudo ?
[/quote]

https://allegro.pl/oferta/zestaw-gruba- ... 9397094505

O tu kupiłam. Są różne rozmiary. I tubę tego kleju można kupić osobno.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Jaskier »

Ja mam tak, na moskitierze z Lidla dokręcona siatka stalowa.
Widok od zewnątrz.
IMG_20210303_153807_resize_8.jpg
i od środka.
IMG_20210303_160323_resize_21_compress17.jpg
Podczas pierwszej zimy zdjąłem całość ale od kolejnej już zostawiam na zimę na oknie - ani siatka, ani moskitiera mi nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: woitek i ela »

Jakby co to zrobione jest to z listewek i pomiędzy włożona siatka na krety. Można w każdej chwili wyjąć bo nie jest mocowana do okna a tylko dociskana oknem do ramy za pomocą gumki takiej do mocowania zakupów w samochodzie.
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: woitek i ela »

Dawniej małżonek zrobił coś podobnego zamiast drzwi podczas dokocenie aby koty się widziały i nie pozabijały.
Zablokowany