Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Żwirek

Post autor: Luinloth »

A i jeszcze taki kojarzę z recenzji na insta: https://fera.pl/calitti-strong-zwirek-b ... -25-l.html
Ale wiecie, wszystko ma lepsze recenzje, jak się to wygrało w konkursie albo dostało do testowania za darmo :lol:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Żwirek

Post autor: MoniQ »

Ja też się właśnie zastanawiam co wypróbować, bo mamy tego Benka Canadian Cat, niby jest ok, ale d*** nie urywa. Jest lekki, mocno chrzęszczący i nie maskuje zapachów jakoś rewelacyjnie. Ale mamy 4 worki to zużyjemy. Tylko już trzeba myśleć o następnym...
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Żwirek

Post autor: Luinloth »

Zamówiliśmy to calitti. Można go tanio na allegro dostać, a że mam smart dostawy, to wyszło mnie 40zł za 25l. Jak się nawet nie sprawdzi, to mi chociaż kasy nie będzie żal :lol:
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Żwirek

Post autor: Dynastia »

Luinloth pisze: 12 sty 2022, 12:01 Ponieważ nie ma słów nadających się do publikacji na forum, które opisałyby moje emocje w związku z dostępnością żwirków :censored: to pozwolę sobie tylko spytać o opinię na temat:
https://www.maxizoo.pl/p/biokats-biokat ... l-1241904/
https://www.maxizoo.pl/p/premiere-wirek ... g-1237777/
tak naprawdę chodzi mi bardziej o marki, a nie o konkretne wersje, linkuję to co akurat nie jest niedostępne :lol:
Jak tam nowy Benek Monia? (jaki to w ogóle jest ten nowy? bo my jakiś testowaliśmy dawno temu z Erisią i pamiętam, że mnie absolutnie nie zachwycił...)
Od 2 ponad dwóch lat używamy takich:
7D542F38-8BCA-4F2C-9751-C6F04F24AE67.jpeg
Są w kuwetach równolegle i Multifit jest absolutnie częściej wybierany . Wcześniej był Benek i czerwony Cat’s, ale bracia młodsi ich nie akceptowali.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Żwirek

Post autor: Becia »

Z tą dostępnością żwirków, faktycznie teraz kiepsko :-///// Ponieważ nie miałam wyjścia, kupiłam w Zooplusie tego Benka Canadian Cat.
Duży plus za brak pylenia. Całkiem fajnie zbryla. Mógłby troszkę delikatniej pachnieć (mamy ten o zapachu pudru dziecięcego). Tigerino był w moim odczuciu przyjemniejszy, delikatniejszy. Ten jest taki trochę mydlany. Pochłanianie zapachów u nas bez zarzutu.

Luin, daj znać jak ten żwirek calitti. Bardzo jestem ciekawa, bo cena naprawdę atrakcyjna :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Żwirek

Post autor: Kasik »

Nie wiem już czy Wam pisałam i polecałam, ale skoro temat żwirku na tapecie, to polecam do pochłaniania zapachów te granulki z węglem aktywnym.
Stosowałam do Benka bentonitowego u Lolka bo po kastracji ten mocz był jeszcze intensywny, super niweluje zapachy. Jeśli macie dobry tańszy żwirek, który się ładnie zbryla to z tymi granulkami będzie jeszcze super pochłaniać zapachy.
20211127_142158_copy_1548x2064_1.jpg
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Żwirek

Post autor: Luinloth »

Becia pisze: 13 sty 2022, 16:45 Luin, daj znać jak ten żwirek calitti. Bardzo jestem ciekawa, bo cena naprawdę atrakcyjna :mrgreen:
Nie pyli, nie klei się. Dobrze zbryla, grudki się nie rozwalają. Zapach bardzo delikatny. Mamy go od tygodnia w kuwetach i wydaje mi się, że wydajność też ma niezłą - jeszcze nie dosypywałam.
Monika87
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2021, 23:10
Płeć: Kobieta
Skąd: Wyszków

Re: Żwirek

Post autor: Monika87 »

Mam takie pytanie odnośnie żwirku bentonitowego. Czy mogę nim zapchać toaletę? Kupiłam teraz zamiast silikonowego i rozpuszcza się w toalecie kulka po wrzuceniu ale jakby jednak się nie spłukuje do końca.
Proszę o radę bo być może koniec mojej toalety jest bliski 😁😂
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Dorszka »

Żadnego żwirku nie wolno wrzucać do toalety, ani drewnianego, ani bentonitowego, niczego, co nie rozpuści się w wodzie. Ani włókno roślinne, ani tym bardziej drobinki piasku nie rozpuszczą się, co najwyżej spłyną i zatkają rurę piętro niżej albo ileś metrów dalej od budynku. Nie wyrzucamy w Polsce ŻADNEGO żwirku do toalety, ani roślinnego, ani bentonitowego, ani silikonowego. Zużyty żwirek ląduje w worku na śmieci (można kupić osobny kubeł na kocie nieczystości z bardzo mocnymi workami), i wyrzucamy wszystko do odpadów zmieszanych.
Monika87
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2021, 23:10
Płeć: Kobieta
Skąd: Wyszków

Re: Żwirek

Post autor: Monika87 »

Silikonowego też nie? A kogo nie zapytam to śmiało można wrzucać. Nawet w sklepie zoologicznym sprzedawca tak mówił. No nic. Będzie wyrzucać do śmieci.
Zablokowany