Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Creme
Hodowca
Posty: 238
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:39
Hodowla: Isena*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Creme »

Może gdyby zrobić jakieś wspólne zamówienie to przysłali by nam do Polski kilka posłanek lub materacyków na drapak. Ja mam u tych państwa kupiony ten duży drapak w kocim pokoju - na pewno pamiętasz, hamaki piorą się rewelacyjnie, natomiast trudniej czyści się dywanowe obicie. Na ich stronie jest duży wybór posłanek z doskonałego materiału, który można prać w bardzo wysokich temperaturach, przy odchowywaniu kociąt świetnie się to sprawdza.
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Wysyłają do innych krajów europejskich :). Koszt 25 euro.
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Post autor: madziulam2 »

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

http://www.drapaki.pl/ex-6-p-181.html

Wydaje mi się że podobne i też te poduchy zdejmowane :-)
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Ech cudeńka, ale na takie to raczej mnie stać nie będzie...
Awatar użytkownika
rachelsztolcman
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2010, 10:19

Post autor: rachelsztolcman »

W związku z tym, że przymierzamy się do domowej produkcji drapaka to mam pytanie (może szczególnie do Pana pod nickiem ahaed, który piękny drapak zrobił, ale do innych też). Kupiliśmy półki, sznur, budkę i słupy... no i teraz jakim klejem (czy czymkolwiek innym) przytwierdzić sznur do słupków, żeby to nie było szkodliwe dla kota? Rozumiem, że do półek raczej wykładzinę czy dywan się przybija a nie przykleja.
Będę wdzięczna za szczegółowe wskazówki, bo na razie nie za bardzo wiemy jak się do tego wziąć.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Ja mam drapak od Rufiego i z tego co można dojrzeć przy końcach słupków to lina nie jest klejona na kleju tylko jest to przymocowane takim plastikiem. Kurcze nie wiem jak to się nazywa, ale to są takie mleczno-przeźroczyste patyczki, które się wkłada do takiego pistoletu na prąd i nagrzewając się topi się to, a potem ładnie twardnieje. Takie coś właśnie widać u mnie. Nie wiem, czy sznurek jest mocno naciągany na słupek a tylko końcówki są tym złapane, czy cały słupek jest tym pokryty i sznurek przyklejony. Tego nie wiem.
Awatar użytkownika
rachelsztolcman
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2010, 10:19

Post autor: rachelsztolcman »

To niestety brzmi straszliwie skomplikowanie, nie wiem czy ja to w domowych warunkach jestem w stanie wykonać :-( .
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

rachelsztolcman pisze:To niestety brzmi straszliwie skomplikowanie, nie wiem czy ja to w domowych warunkach jestem w stanie wykonać :-( .
Na pewno znajdziesz w internecie jakiś "poradnik" ;-))
W moim starym drapaku lina sizalowa była zszyta z tuleją zszywkami tapicerskimi, z takiego właśnie pistoletu. Zszywki okrągłe, lina nie do ruszenia.
Ja sama owinęłam sizalem nogę stołu w kuchni, ciasno i mocno -bez specjalnych mocowań, rękawiczki na łapki i okręcasz z całych sił. Lina się nie zsuwa, a koty drapią tam namiętnie.
Myślę, że zakręcenie liny to wierzchołek góry lodowej tylko, ponieważ najważniejszą rzeczą w drapaku jest jednak moment łączenia słupka z półką.
Muszę to napisac, ponieważ w październiku bodajże u nas drapak właśnie tak zbił łapę mojego kota. Brytyjczyki są jednak ciężkie, biegają jak małe słoniki- i cała kontrukcja musi byc mocna.
Słupy będziecie wkręcac śrubami, prawda? Zadbajcie, by były długie.

Bardzo fajnie,że chcecie zrobic drapak sami, doskonała okazja do tego, aby naocznie zobaczyc "z czym to się je", co w przyszłosci zmienic i co dany kotek lubi :-)
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Tak jak Dracanka nawinęliśmy ciasno i bardzo dokładnie grubą (fi 10) linę sizalową na drewniany pal kupiony w jakimś ogrodniczym sklepie.Samo przymocowanie pala do podstawy to działka męża,ale wiem ze brały w tym udział porządne śruby.Po dwóch latach używania drapak nawet nie drgnie a korzystają z niego obecnie 2 koty.Teraz "dorabiamy "rozetę bo półka była nieco przymaława.
Zablokowany