Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
mila25
Hodowca
Posty: 95
Rejestracja: 12 maja 2009, 18:33
Płeć: Kobieta
Skąd: Lublin

Post autor: mila25 »

W 100% zgadzam się z Gosią. Dywan posłuży dużo dlużej. Koszt drapaka od Rufiego i tak nie jest mały, więc wychodzę z założenia, że warto kupić najlepszy- dywanowy, bo będzie na lata. Mój mąż też kręcił nosem, że tyle za drapak, ale jak juz wybieraliśmy, to sam mówił, że jak już płacić to zdecydowanie za dywan. Jak znajdę chwilę wrzucę zdjęcia naszego drapaka.
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 105
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:03
Kontakt:

Post autor: Patrycja »

macie racje ze dywan lepszy

ale wszystko w granicach rozsadku - tak samo nie kupuje sobie butow za 500zl tylko za 100zl - i tez sa ok :)

no nie dam 800zl za drapak :-/
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Ja kocham drogie buty... <gwiżdże>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Ja też potwierdzam w 100% opinię Gosi. Mam drapak Rufiego ze sztruksu od 2,5 lat. Niestety materiał nie wygląda już pięknie, nitki są powyciągane i widać już na nim, że jest brudnawy. Dwa razy już go prałam gąbką i Vaniszem, ale znowu by się przydało go wyprać.
Gdybym teraz miała kupować to na pewno nie zdecydowałabym się na sztruks. Wolałabym kupić bardziej prosty, mniej rozbudowany, ale na pewno dywanowy. Wiem, że cena takiego jest powalająca, ale zapewniam, że po 2 latach użytkowania też będziesz potem żałować, że jednak nie dozbierałaś i nie kupiłaś dywanu.
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 105
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:03
Kontakt:

Post autor: Patrycja »

jasminka pisze:Ja kocham drogie buty... <gwiżdże>

ja tez, ale rozsadek nie pozwala mi takic kupowac :P



teraz mam drapak zwykly z pluszu i jedyny mankament w mim to to ze sie gibie juz strasznie, na brudny nie wyglada i ciut jest podarty przy budce
a tak to nie mam zastrzezen

wiec wierze ze sztruks mocniejszy i bedzie ok :)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Ja mam sztruks trochę ponad rok jest pozaciągany i lekko przybrudzony, jeszcze go nie prałam a mam beż,drapak jest po to aby nasze koteczki nie drapały mebli, planuję zakup drugiego bo na 3 koty to ten mój mało miejscówek ma ;-))
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Ja zdecydowałam się na drapak sufitowy z 3 hamaczkami taki. Podstawa z dywanu bo przy tym modelu nie ma większej różnicy cenowej między sztruksem a dywanem, poza tym coś czuję, że podstawa będzie chętnie używana do drapania. Hamaki niestety są ze sztruksu, ale jest możliwość wymiany pokrowców jeżeli się zniszczą. Szkoda, że bez "bajerów" typu budka czy rozeta, ale mąż mi nie pozwolił przekroczyć 1000 zł ;-)) Na początku kwietnia zamawiam!
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR »

A ja dzis na wystawie zamówiłam sobie drapak z firmy Hakan :D wg własnego projektu - 3 w 1 zrobiłam z drapaków od Rufiego :)
słupy mają nie tylko 12, 14 cm średnicy, ale nawet 17 cm <shock> mają i dywan i sztruks, a ceny niższe od Rufiego - drapaki wyglądają identycznie, solidnie zrobione, a właściciele firmy sympatyczni i chętnie pomagają przy projektowaniu drapaka :)
ktoś tu już wspominał, że sami mają brytki i to dla nich robią drapaki :D ich koty testują nowe modele :D

jak tylko dostanę drapak zrobię Wam zdjęcia :D
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 105
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:03
Kontakt:

Post autor: Patrycja »

tansze?

moim zdaniem duzo drozsze
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR »

Poprosiłam ich o wycenę jednego z drapaków Rufiego i wyszło 250 zł taniej z obiciem z dywanu.

Sądzę, że warto sprawdzić, a dla hodowców dają rabaty, więc i negocjować można :)
Zablokowany