Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR »

Mam pytanko,
czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z białym solidem z niebieskimi oczami? Na wystawie kotów widziałam brytka białego solida z mocno pomarańczowymi oczami. Był cudny, bo biały :D Wiem, że białe koty mogą mieć niebieskie oczy - czy wiecie w jakiej hodowli można takowego znaleźć?
Darek
Hodowca
Posty: 106
Rejestracja: 26 lis 2009, 23:05
Kontakt:

Post autor: Darek »

W hodowli FinchNest w Czechowicach-Dziedzicach pod Bielskiem jest przepiekna dziewczynka biala z niebieskimi oczami. Chyba jest jeszcze dostepna.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

tyle, ze nalezy pamietac, aby koty takie kupowac po sprawdzeniu, czy nie sa one gluche
koty biale z niebieskimi oczyma czasami sa gluche
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR »

Ja mam białego z niebieskimi oczami, ale europejskiego kocura i słyszy doskonale :D ale wiem, że białe koty czasem są głuche, a mi się tak zamarzył biały solid, żeby mi ładnie to kompletu pasował :D ale koniecznie musi mieć niebieskie oczy
Czarna
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:28

Kolor oczu

Post autor: Czarna »

Witam
Chciałbym wiedzieć kiedy mój brytek będzie miał juz ostateczny kolor oczków, mam nadzieje, że ktoś mi pomoże..... Na chwile obecna 11 tygodni ma bardzo jasny mętny kolorek - tak już zostanie czy coś się zmieni?
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

Czarna pisze:Przepraszam trochę się gubie na forum........
W porządku, nic się nie stało :-) :->
Na przyszłość jednak przejrzyj główne tematy, wiem, sporo tego, ale takie pierwsze pytania jakie przychodzą nam na myśl,
już każdy z Nas zadawał setki razy, wszyscy to przerabialiśmy ;-)) i zapewne temat już istnieje.
To forum stało się już wieeelką skarbnicą wiedzy i dzielenia się doświadczeniami, doprawdy warto poczytać

:-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Mam nadzieję, że wiadomość o odpowiedzi dotarła, za jakiś czas usunę te niepotrzebne posty.

A wracając d pytania - trudno powiedzieć coś z samego opisu, przydałoby się zdjęcie zrobione przy dobrym, naturalnym świetle. Słowo "mętny" można bardzo różnie rozumieć :)

Poza tym, ważne jest jakiego koloru jest sam kot - oczy wybarwiają się w różnym tempie w zależności od koloru kota właśnie. Niekiedy trwa to naprawdę długo, 11 tygodni to jeszcze bardzo mały kotek.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Re: Kolor oczu

Post autor: kesja »

Czarna pisze:Witam
Chciałbym wiedzieć kiedy mój brytek będzie miał juz ostateczny kolor oczków, mam nadzieje, że ktoś mi pomoże..... Na chwile obecna 11 tygodni ma bardzo jasny mętny kolorek - tak już zostanie czy coś się zmieni?
ostateczny kolor oczy to i w wieku 8 miesięcy może dopiero byc wybarwiony. Cherry wysyciły sie kolorystycznie oczy jak skonczyła 15 miesięcy
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

U mnie to chyba do 1,5 roku wybarwiało się oko Brysi.
Awatar użytkownika
demian
Posty: 146
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:03

Post autor: demian »

to ja może zapytam z nie co innej "mańki" - wprawdzie też chodzi o sierść, ale nie o wrażenia wzrokowe lecz dotykowe... Nasi znajomi mają niebieskiego brytka i muszę przyznać, że doznania z dotyku jego sierści są zupełnie inne niż przy naszym choco. Nasz wprawdzie jest od niego młodszy i dopiero zrzuca dziecięcą sierść jednak różnica jest wyczuwalna przy samym już tknięciu palcem. Czy to, że szortkim puchem miśka nie grzeszy to taka jego uroda, czy pointy tak mają?
Zablokowany