Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... te_2/60959
widziałam taką kuwetę w rzeczywistości, w sklepie, i myślę, że to jest to, o co Ci chodzi
Awatar użytkownika
Yola
Posty: 480
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:32
Kontakt:

Post autor: Yola »

Nie mam pojecia ile kosztuja zwykle lazienkowe szafki, ale taka szafka, jaka dzis zobaczylam w Zooplusie to super pomysl. Oczywiscie pod warunkiem, ze kot takie rozwiazania zaakceptuje ;-))
http://www.zooplus.de/shop/katzen/katze ... ten/188367

Obrazek

Obrazek

Pomysl jest tak prosty, ze latwo mozna by go odtworzyc w domu, wystarczy w szafce, w ktorej zmiesci sie kuweta, wyciac ladne wejscie dla kota.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

W podobny sposób kuwetę ma ukrytą u siebie w domu Mały Lew. Jak to zobaczyłam to się zakochałam w takim rozwiązaniu.
Awatar użytkownika
GOSIA
Posty: 109
Rejestracja: 26 lip 2010, 10:50

Post autor: GOSIA »

Może się komuś przyda ;-))
Porównanie Yarro Megacomfy 68x48,5x46cm z Catit otwieraną od góry 56x43x46cm:
http://animalia.pl/produkt,12254,40,Yar ... 6_cm_.html
http://animalia.pl/produkt,15800,40,Cat ... _duża.html
A to już na żywo <mrgreen>
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek


Przy teście uczestniczyli: Antośka, Gitano, Ivo i 1,5 litra żywca :mimbla:
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

soda oczyszczona??

Post autor: madziulam2 »

witam!

dzisiaj moja mama usłyszała w programie "perfekcyjna pani domu" sposób na neutralizację zapachów z kuwety... podobno dno kuwety należy posypać soda oczyszczoną <shock> <shock> byłam w szoku i czym prędzej zaczęłam szukać informacji na ten temat w sieci... dużo jest o czyszczeniu kuwet sodką, ale i o wysypaniu też znalazłam w vetopedii "Wiele kotów nie toleruje perfumowanych żwirków. Cienka warstwa sody oczyszczonej na dnie kuwety pomoże zaabsorbować zapachy i nie zniechęci zwierzęcia"

czy ktoś się już z tym spotkał???
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

Dla sody oczyszczonej mam inne zastosowanie- łyżeczka sody do pralki, gdy pierzemy białe rzeczy. Robią się naprawdę białe,nawet te stare, przyżółkłe już. Podobnie działa proszek do pieczenia.

Ale żeby sypać do kuwety, to nie słyszałam. Zapomniałam nawet, że z kuwety może śmierdzieć. Jak widać przy sylikonowym żwirku kłopotu nie ma.

Ja się tylko zastanawiam, bo koty kopią w kuwecie i jest duże prawdopodobieństwo, że dokopie się do samego dna i co wtedy? wyliże przecież łapy. Nie orientuję się, czy koty mogą spożywać sodę...
Awatar użytkownika
esto
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2011, 19:07

Post autor: esto »

W temacie kuwet mam pytanie: czy po poprzednim kocie muszę wyrzucic kuwetę, czy wystarczy dezynfekcja?
Awatar użytkownika
Creme
Hodowca
Posty: 238
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:39
Hodowla: Isena*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Creme »

Esto, czasami wystarczy dezynfekcja, ale zdarza się że lepiej wymienić wszystko i odczekać przed wprowadzaniem nowego domownika - zależy od powodu odejścia ukochanego pupilka.
Awatar użytkownika
destiny
Hodowca
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2008, 23:32
Hodowla: DESTY*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: destiny »

soda ma właściwości absorbujące zapach mi jak kociaki lub Dzidka w frywoze rujowego znaczenie miejsca posypuje sodą oczyszczoną jeśli jest to jakaś rzecz typu koszyk pojemnik który potem piorę posypuję sodą puki mokre a kojec poporodowy (ja mam materiałowy trójkąt) w którym są kocięta piorę po wyciągnięciu z pralki posypuje sodą i zostawiam do wyschnięcia potem odkurzaczem odkurzam wytrzepuję i zapachu nie ma
soda wsadzona w pojemniczku do lodówki neutralizuje zapachy z lodówki:)
ja sodę używam namiętnie :) do sprzątania w domu:) w połączeniu z octem super domywa wc i zlewozmywaki z kwasiaka są jak nowe po paście ocet i soda:)
An_M
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2011, 14:22

Post autor: An_M »

My też (a właściwie nasze koty) staliśmy się wreszcie posiadaczami krytej kuwety. Kupiłam narożną, bo taką łatwiej było mi upchnąć w kąciku.
Jest w domku od 30 minut, więc jeszcze nic nie mogę powiedzieć... ale wygląda zdecydowanie lepiej od odkrytej :))
Zablokowany