Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
waćpanna
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2015, 20:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: waćpanna »

Mojemu Ediemu nie brakuje apetytu, jednak zastanawia mnie jedna rzecz.

Brytuś jest teraz na suchej - na początku przemieszana jest Royal Canin z Joserą dla kociąt oraz na różnorakich puszeczkach (Animonda fon feisten dla kociąt, Gourmet, surowy udziec z indyka przemrożony oraz wątróbki przemrożone), które dostaje dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Kończy się to tym, że praktycznie karmy suchej nie rusza (daje mi teraz 40 mg i rano zostaje jej jeszcze w misce sporo - w zależności od humoru) i zauwazyła, że w misce nie ubywa zbytnio również wody. Czy mogę kotkowi podawać dwa rodzaje karm naprzemiennie albo w jednej miseczce dwa rodzaje suchej karmy? Czy najlepiej jedną z nich odstawić? Czy złym rozwiązaniem jest, że kotek je praktycznie samo mokre, a suchego prawie wcale? Może powinnam mu zmniejszyć ilość mokrych posiłków?

Kotek przybywa obecnie ok. 0,2 kg tygodniowo. Czy to nie jest za dużo? w chwili obecnej waży 2,2 kg i ma 15 tygodni. Może jednak powinnam mu ograniczyć lekko mokre posiłki, bo tak naprawdę głównie spożywa własnie te.
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Fusiu »

pozwól kotkowi rosnąć do woli... przecież to maluch dopiero. Taki przyrost to norma. W czasie wzrostu nie wolno ograniczać kotu jedzenia

jak już będzie duży zmień mu karmę na lepszą (bezzbożową) i będzie ok. Wtedy nie będzie nawet potrzeby mieszania 2 różnych karm

:kotek:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dorszka »

Jeśli kociak dostawać będzie mokrego tak dużo, że "przetrwa" od posiłku do posiłku, porzuci suche.

Proponuję znaleźć lepszej jakości karmę, a mokre podawać tylko raz dziennie, jeśli chce Pani zachować jedzenie suchego.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

Nie do końca ufam precyzji elektronicznej wagi dla ludzi, ale koty podrosły i stanowczo odmawiają ważenia się w misce na wadze kuchennej <roll> Więc dziś zważyłam siebie, potem koty na rękach, potem znowu siebie i wyszło mi tak:

Arya, wiek 10m5d - 3800
Eddie, wiek 7m0d - 4600

Ciekawe, na ile to prawdziwe, ale myślę, że się mniej więcej zgadza, bo z Edka jest kawał klocka.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Monic »

To Tamira w wieku 8 miesięcy ma 3,6kg to chyba nieźle ;-)
Awatar użytkownika
Bazylia
Posty: 130
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:54
Płeć: k
Skąd: Wroclaw
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Bazylia »

Tymuś w wieku 1 roku i 5 m-cy waży 5,6 kg, a Bazylek - 3 lata,3 m-ce - prawie 7 kg i to chyba za dużo. Jeśli tak jest, to przejdę do wątku żywieniowego i będę kontynuować .
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Monic »

Nie waga świadczy o otyłości (no chyba, że kot ma 15kg:-P) tylko wygląd, czy brzuszek nie zwisa, czy nie ma boczków, czy talia jest wcięta, czy żebra są wyczuwalne. Ja mam kota ragdolla, który waży prawie 9kg i mógłby trochę się "ubić", ale daleko mu do otyłości jeszcze. Także raczej go sobie zwizualizuj, nie sugeruj się samą wagą:-) Niecałe 7kg dla brysia chłopaka nie wydaje mi się znowu taką wielką wagą:-)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: jasminka »

Monic pisze:Nie waga świadczy o otyłości (no chyba, że kot ma 15kg:-P) tylko wygląd, czy brzuszek nie zwisa, czy nie ma boczków, czy talia jest wcięta, czy żebra są wyczuwalne. Ja mam kota ragdolla, który waży prawie 9kg i mógłby trochę się "ubić", ale daleko mu do otyłości jeszcze. Także raczej go sobie zwizualizuj, nie sugeruj się samą wagą:-) Niecałe 7kg dla brysia chłopaka nie wydaje mi się znowu taką wielką wagą:-)
7 kg to dużo chyba że kot jest długi i nie widać jak patrzysz z góry jak by połknął piłkę :-)
Awatar użytkownika
Bazylia
Posty: 130
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:54
Płeć: k
Skąd: Wroclaw
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Bazylia »

Jasminka, no nie, nie ma " piłkowatego " brzucha.
Monic, żerba niestety słabo wyczuwalne, talii to ja u żadnego Brytyjczyka nie widziałam, a brzuszek u każdego brytusia wisi, jakby wymiona u krówki. <mrgreen> .
Rano je ok. 15-16 g karmy mokrej / Schessir, Cosma /, wieczorem podobnie, lub mięsko. Poza tym rano i wieczorem daję po ok.4 g suchego PoNa. Czy to za dużo ?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Niech kot ma czas dostępną suchą karmę w misce. Nie wydzielaj. Wydzielanie karmy prowadzi do tycia, gdyż kot będzie "najadał" się na zapas. Stały dostęp do jedzenia umożliwia mu jedzenie często malych porcji.
Zablokowany