Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: nmin »

Danusia pisze:Trixie Fresh Flow Deluxe automat na wodę - tą Kolorek był zachwycony Kala obserwowała ale ta fontanna jest niemożliwie głośna i tragiczna do mycia ,rozczepić górę z dołem <strach> to trzeba mieć niezłe bicepsy
Kupiłam tę fontannę w styczniu i jestem z niej zadowolona, bo Arya bardzo ją lubi. Czyszczenie nie jest takie złe, chociaż faktycznie trochę się trzeba nagimnastykować z dotarciem do zakamarków, ale pod tym względem nie ma chyba fontanny idealnej.
I po Twoim poście zdałam sobie sprawę, że naszej fontanny praktycznie nie słychać <shock> Na początku trzymaliśmy ją w przedpokoju, bo Arya po sterylce była izolowana od kuchni pod naszą nieobecność (z powodu kołnierza), i wtedy faktycznie dźwięk był irytujący, bo było go słychać w sypialni, na co dzień mamy wszędzie otwarte drzwi. Potem fontanna trafiła na blat kuchenny, czyli praktycznie na drugi koniec mieszkania, i zapomniałam o hałasie, a teraz dotarło do mnie, że już go nie ma. Wyłączyłam wszystkie możliwe dźwięki i tylko wiedząc, czego nasłuchuję, słyszę delikatny szum. To już samochody za oknem są głośniejsze.
Ciekawe, od czego to zależy. Może pompka musiała się wyrobić. Chłop sugeruje podłoże (wtedy panele, teraz blat), ale jakoś mnie ta teoria nie przekonuje.

Zobaczymy za parę miesięcy, ale na razie nie żałuję zakupu tej najtańszej <lol>
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

Dorszka pisze:W Zooplusie, tam mam zniżkę, więc trochę jeszcze z tej ceny urwę, ale na taniej już chyba nie można liczyć... Mogłabym wziąć dwa, to dla mnie nie problem. Jeśli cena jest aktualna, to po zniżce wyniesie mnie ok. 146 zł, to już dam rade przełknąć. Muszę dla Fadusia taki prezent zrobić, bo on bardzo lubi ciurkającą wodę, a jego osobiste Lucky Kitty zostało dla Django, no i w pokoju takiej ciurkającej wersji nie mam. Fado uwielbia ruchomą wodę, zresztą wszyscy u mnie ciągle przenoszą się od poidła do poidła, a jak im się wynalazki znudzą, to idą do tradycyjnych misek.

Jeśli taka cena byłaby już do zaakceptowania, to mogę kupić, tylko z przewozem potem do Łodzi problem, bo co oszczędzimy na poidle, to oddamy w przesyłce, więc nie wiem, czy to ma sens...
Dziękuję Dorszko :-)
Faktycznie to już lepiej jak sama ją kupię w Zooplusie i nie będę Cię fatygowała, bo gra nie warta tego. Oby tylko ta fontanna spodobała się mojemu miśkowi.
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

asiak pisze:
Beate pisze:
Miss_Monroe pisze:Nie zauważyłam, że jest w komplecie z filtrami po niższej cenie. Jak masz wykupioną zniżkę 5% to fontanna będzie jeszcze tańsza za ok. 160 złotych. Jak nie masz zniżki to Ci mogę użyczyć swojego konta ;-))
Dzięki Lenka :-) ,nie mam zniżki ale.... ale właśnie wpadłam na inny pomysł <idea> ;-))
Beate, zakupiłaś fontannę?
Tak Asiu kupiłam.
Fontanna jest ...ogromna. Jej obsługa raczej nie jest zbyt skomplikowana.
Niestety pomimo, że kot popijał wodę z kranu bidetu, to z fontanny pije sporadycznie :-///// choć woda też leci ciurkiem tak jak niby lubił.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Proszę postawić fontannę na jakimś stole, o ile to możliwe, i domownicy nie pogonią :)
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

Dorszka pisze:Proszę postawić fontannę na jakimś stole, o ile to możliwe, i domownicy nie pogonią :)
Stawiam ją w różnych miejscach. Obecnie stoi na blacie w kuchni, w miejscu gdzie Xavier zawsze leży i obserwuje moje kuchenne rewolucje. I nic, albo prawie nic , bo dzisiaj rano miał mokrą głowę.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

A jednak, proszę ją tam zostawić, mokra głowa to u misiów o małym rozumku często pierwszy krok do poprawnego picia <lol>
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

asiak pisze:
Beate pisze:Szczerze to nawet o tym nie pomyślałam Asiu <oops>
Beate, a czy głośno chodzi ta fontanna?
Może w niej nie psuje się pompka? <lol>
Fontanna jest bardzo cicha, niesłyszalna tzn.silniczek cicho działa. Głośne może być pluskanie wody, jeśli ustawi się dość intensywny strumień.
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

Napisałam do Pet Safe z zapytaniem o dostępność pompki zapasowej do Drinkwell 360, oto co mi odpisali:

Szanowna Pani Beato,
Posiadamy taką pompkę w sprzedaży w cenie 129 zł plus ewentualne koszty wysyłki, które wynoszą:
Przy wpłacie na konto:
- w przypadku wysyłki kurierem K-EX 18 zł
- w przypadku wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej 9 zł
W przypadku przesyłki pobraniowej:
- 19 zł Poczta Polska
- 28 zł kurier K-EX.
Jeżeli jest Pani zainteresowana zakupem proszę o informację.
Pozdrawiamy,
PetSafe.pl
Infolinia: 801 00 04 82
Telefon: 22 374 25 00


Pompka kosztuje prawie tyle ile cała fontanna <zły>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Popytajcie w sklepach z akwariami. Nie wierzę, żeby te pompki były inne, niż w filtrach akwariowych.
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Fusiu »

Ja trafiłam na coś takiego. Myślę, że można to modyfikować z różnymi miskami:



Zablokowany