Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

Dorszka pisze:Popytajcie w sklepach z akwariami. Nie wierzę, żeby te pompki były inne, niż w filtrach akwariowych.
Tak takie pompki służą m.in. do napowietrzania akwariów. Dlatego nie zaprzątałam sobie głowy dostępnością pomp zapasowych do fontanny, bo wiedziałam, że jakaś będzie na pewno pasowała w razie awarii mojej.
Awatar użytkownika
norka
Agilisowy Rezydent
Posty: 2610
Rejestracja: 17 cze 2014, 17:02
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: norka »

po przestudiowaniu tego wątku i półrocznej obserwacji upodobań Wezyra,wybór padł na poidło Trixie Fresh Deluxe.... :-)

właśnie je uruchomiłam.... :-) i...to by było na tyle <rotfl> bo mój ciekawski i wszędobylski kot musiał koniecznie obwąchać każdy zakamarek poidła i jak to ma w zwyczaju, cokolwiek by nie wąchał zawsze nochala umoczy....i tak też się stało tym razem....umoczył nosa w wypływającym strumyczku.... <mrgreen> nastąpiło głośne prychnięcie z nosa i.......przyjaźń z poidłem sie skończyła nim się tak naprawdę zaczęła......mam cichą nadzieję że ten pierwszy raz pójdzie w niepamięć i jeszcze się zaprzyjaźnią....bo póki co kot ma podnóżek do spania za 100zł.....wyłożył się koło automatu,łapy oparł na brzegu i zasnął :haha: :haha: :haha:
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Norka ,a ciche jest to Twoje poidło ??
Ja też juz je kupiłam i po 2 godzinach zaczęło strasznie buczeć ,a najgorsze ,że nim zainteesował się Kolorek ,więc kupiłam kolejną pompkę no i niestety nadal wyło , więc pojechało na wieś tam jak włączę w jednym końcu domu to mam nadzieje ,że w drugim będzie niesłyszalne :((((
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: asiak »

Danusia pisze:Norka ,a ciche jest to Twoje poidło ??
Ja też juz je kupiłam i po 2 godzinach zaczęło strasznie buczeć ,a najgorsze ,że nim zainteesował się Kolorek ,więc kupiłam kolejną pompkę no i niestety nadal wyło , więc pojechało na wieś tam jak włączę w jednym końcu domu to mam nadzieje ,że w drugim będzie niesłyszalne :((((
Danusiu, u mnie akurat, jak jest odpowiednia ilość wody, to prawie w ogóle go nie słychać. W nocy zdarza się, że zaczyna buczeć jak ubędzie wody, dlatego na noc wyłączam. To chyba dużo zależy od tych pompek, zakupiłam nową to buczy :(((( I chodzi na starej :-)
Awatar użytkownika
norka
Agilisowy Rezydent
Posty: 2610
Rejestracja: 17 cze 2014, 17:02
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: norka »

ano właśnie...chyba za szybko je pochwaliłam <mrgreen> ....przez dwie godziny było cicho a potem zrobiło się ciut głośniej.....nie jest to na szczęście jakieś uciążliwe buczenie i mimo że sypialnię od kuchni mam daleko ,wyłączę je na noc,tym bardziej że póki co Wezyrasty nie zaszczycił języczkiem wody z poidła <lol>
Awatar użytkownika
Maryna
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2014, 17:12
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Maryna »

Norko, jak idzie przekonywanie Wezyra do fontanny? :-) Do nas też dzisiaj dotarła fresh flow, Harvey uwielbia płynącą wodę, więc jest szczęśliwy. Co chwilę wkłada łapki i pysio do fontanny <mrgreen>

Chciałam zapytać o dźwięk, który wydaje fontanna. Trudno określić, czy jest za głośny, to takie ciągłe buczenie. Tak jak u Norki, nasiliło się po paru godzinach. Może nie powinno stać na podłodze, a na przykład na stole? Macie z tym jakieś doświadczenia? Czy może po prostu poidełko należy do głośniejszych? :-)
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Dobrym nazwijmy materiałem izolacyjnym jest gruby naturalny korek albo gruba podkładka silikonowa , na Fb kiedys dziewczyna napisała mi ,że u niej sprawdził sie gruby solidny dywanik pod poidłem. Moje stoi na grubym korku.
Fontannę LK mój małż. dodatkowo podkleił nóżkami silikonowymi w dużej ilości musisz spróbować.
Maryna niestety moje poidło tez okropnie buczało i pojechało do domu na wieś tu w mieszkaniu było za głośne :((((
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: asiak »

Fontanna podłączona, rzeczywiście trochę buczy :-/////
Moja stara fontanna jest niemal bezgłośna :-) Nowa będzie stała w pokoju Pumpelków, więc chyba nie będzie mi przeszkadzać :-) Najważniejsze, że Kacperek jej nie przestawia :-) Na razie bynajmniej... <lol> <lol> <lol> i już nawet z niej pił :-)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: asiak »

Dziewczyny dopiero teraz zauważyłam w instrukcji obsługi fontanny Trixie Fresh Flow De luxe, że po wlaniu wody do tej podstawowej miski, dopiero zakłada się filtr, później górą znowu dolewa się wody i na samym końcu wlewa się wodę jeszcze do tego przeźroczystego pojemnika.
Tak robicie? Ja wszystko składam, wlewam wodę tylko do tej miski i tyle... muszę ją jeszcze raz uzupełnić woda tak jak jest w instrukcji. Nigdy nie wlewałam wody do tego przeźroczystego pojemnika... :-o
Awatar użytkownika
Maryna
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2014, 17:12
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Maryna »

Tak, zrobiłam jak opisujesz- nalałam wody do miski, do pojemnika z filtrem, a na końcu do przezroczystego pojemnika. I dolewałam dwa razy wody do tego ostatniego, bo podpatrzyłam na zdjęciach w zooplusie, że powinna stać w nim woda. Nic się nie wylało i jest okej :-) Asiak, spróbuj dolać więcej wody, może fontanna buczy za głośno, bo jest w niej trochę za mało wody :)

Harvey jest nią strasznie zaciekawiony i chyba zamierza dziś koło niej spać <lol> Ręcznik fajnie wyciszył buczenie :-)
Zablokowany