Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: nmin »

Moja Trixie hałasowała na panelach, teraz stoi na blacie kuchennym i prawie jej nie słychać. Wydaje mi się, że ilość wody ma znaczenie, ja staram się, by była zawsze pełna - regularnie myjemy i uzupełniamy dwoma butelkami wody źródlanej, ale na co dzień też dolewamy trochę bezpośrednio do miski, jeśli poziom opadnie.

Jak często myjecie fontannę i wymieniacie całą wodę?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Miss_Monroe »

Ja raz w tygodniu myję całą fontannę i wymieniam wodę.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Moja spóźniona recenzja: fontanna Drinkwell 360.

Fontannę kupiłam przede wszystkim ze względu na Fado, który lubi pić ze strumyka. Jego ulubiona zabawa to łapanie wody z prysznica <lol> Do tej pory najchętniej pił z Lucky Kitty, ale na razie została przekazana Django, i Fado nie ma do niej dostępu.

Poidło jest duże, niby można się domyśleć ze zdjęcia, ale jednak wielkość trochę mnie zaskoczyła. Trzeba to wziąć pod uwagę przy zakupie, bo miski/poidła/fontanny, żeby dobrze spełniały swoją rolę, muszą być odsunięte od ścian, tak, żeby można je było swobodnie obejść. Odsunięcie tej fontanny to już sporo podłogi wyjętej z codziennego użytkowania :)

Fontanna jest cicha, niezwykle prosta w obsłudze, jest okrągła, więc idealna do mycia, nie ma żadnych zakamarków, załomów, jej rozłożenie to w zasadzie jeden ruch, bo składa się zasadniczo z dwóch elementów. Trzecim jest wkładany do pojemnika na górze filtr węglowy.

Początkowo fontanna nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem, to znaczy zainteresowanie było, koty podchodziły, ale po powąchaniu i obejrzeniu odchodziły. Bardzo mnie to intrygowało, bo fontanna stanęła w miejscu poprzednio zajmowanym rzez inne poidło, czyli sprawdzonym, musiał być więc jakiś inny powód, nie położenie, że koty jednak odchodziły zniechęcone. Ja po dwóch dniach dumania i obserwacji wyciągnęłam z kopuły węglowy filtr, nalałam świeżej wody, i od tej pory jest to jeden z najczęściej odwiedzanych wodopojów. Mam więc 4 nieprzydatne filtry, bo oczywiście kupiłam w wersji z 3 zapasowymi <lol> To tak przy okazji dawniejszych rozmów na temat zubożania zapachowego wody przez filtry, i zniechęcania tym samym kotów do picia - woda też musi jakoś "przyciągnąć".

Wymieniałam też szczyt kopułki, z takiej pokazywanej na zdjęciu producenta, na taką z jednym strumykiem. Ze strumyka tak naprawdę korzysta jedynie Fado, dziewczyny piją z misy na dole, i widziałam, że bardzo się gimnastykowały, żeby nie kapało im na głowy. Na górze kopuły znajduje się pokrętło, którym można regulować siłę strumienia.

Ja jestem bardzo zadowolona, wielkość misy okazała się ogromną atrakcją dla większości dziewczyn, chociaż wywołała jęk u Bohdana, jak ja zobaczył po powrocie z pracy <lol> Fado jest zachwycony <mrgreen>

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: jasminka »

Pani Doroto czy poidło nadal cieszy się powodzeniem u kotków ? mam je w koszyku już, ale jeszcze zapytam zanim zamówię :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Tak, jest ulubione, zaraz po nim Cat Mate, Faduś z Borgią jeszcze lubią Lucky Kitty, ale widzę, że jednak i Fado zdradził Lucky Kitty na rzecz tej nowej fontanny. Do LK przychodzi też, ale już nie tak często, jak dawniej. Do strumyczka, jak na zdjęciu, z upodobaniem :)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: jasminka »

Dziękuję :-)
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

Dorszko, czy nadal nie używasz filtra w Drinkwell 360? I jak często zmieniasz wodę?

Jasminko, czy kupujesz Drinkwell 360 w zoooplus i czy orientujesz się czy cena w tej chwili jest atrakcyjna?
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: nmin »

A ja mam pytanie o wymiary, bo na Zooplusie nie mogę ich znaleźć. Jaka jest średnica i orientacyjna wysokość? U mnie poidło stoi na blacie kuchennym. Na razie mamy Trixie i koty je lubią, to po prostu ja zachwycam się wyglądem Drinkwell <lol>
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: jasminka »

atomeria pisze:Dorszko, czy nadal nie używasz filtra w Drinkwell 360? I jak często zmieniasz wodę?

Jasminko, czy kupujesz Drinkwell 360 w zoooplus i czy orientujesz się czy cena w tej chwili jest atrakcyjna?
Nie wiem czy atrakcyjna w tej chwili ta cena ale i tak jest tańsze od Lucky kitty a te mam :-) chcę jeszcze jedno choć mąż sprawę oprotestował mówiąc że on tego myć nie będzie <lol> no jeszcze zobaczymy <diabeł>
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: kinus »

nie wiem, jakie ta fontanna ma wnętrze, ale Drinkwell Platinum myje mi zmywarka :)
Zablokowany