Jaskier

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jaskier

Post autor: yamaha »

:lol: To akurat z religiami nie ma chyba za wiele wspolnego :lol:
Wsrod wierzacych sa przeciez "paskudy", wsrod ateistow tez kupa porzadnych ludzi ;-))
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Jaskier

Post autor: ozon »

No i teraz się powinna rozpocząć poważna dyskusja :yoda: na temat tego, ile z "wiary" i "chodzenia" do kościoła wynika. Ale nie czas i nie miejsce :) Zwłaszcza nie miejsce :-D

Marek, pokaż poświątecznego Jaskra :kotek:
Diazo
Posty: 246
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:45
Płeć: M
Skąd: Łódź

Re: Jaskier

Post autor: Diazo »

Meczetow nie mamy na kazdym rogu ulicy i jeszzce nie slyszalam zeby gdziekolwiek we Francji jakikolwiek KOSCIOL zamieniono w meczet :-?
Chm... no to proszę: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 51981.html

Katedra odeszła w tym sensie, że przestała pełnić rolę, która została jej przeznaczona. Oczywiście zostanie odbudowana, ale w jakiej formule? Już teraz pojawiają się głosy o potrzebie odbudowy i stworzenia centrum wielokulturowego:
https://wprawo.pl/2019/04/18/kosciol-ka ... ez-krzyza/

W zasadzie nie są to pomysły nowe, zdaje się że w czasie rewolucji katedrę przemianowano na świątynie rozumu, ponoć była tez próba podpalenia budynku (na szczęście nieudana).

przepraszam za off top, już nie będę.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jaskier

Post autor: yamaha »

"w 2012 roku opuszczona przed 30 laty katolicka świątynia w Clermont-Ferrand została zamieniona na meczet. (http://www.tvn24.pl)"
:lol: Nie ma co sie martwic o Notre Dame, razej jej nie grozi ;-))
Opuszczony przez 30 lat budynek : najzupelniej sie zgadzam, ze COS z nim zrobic trzeba.

Francja jest krajem laickim, w ktorym znakomita wiekszosc kosciolow nalezy jednak do PANSTWA.
Wierzacych coraz mniej, ksiezy jak na lekarstwo.
Nic dziwnego wiec, ze pomysl padl.
I, szczerze przyznam, nie wydaje mi sie calkiem glupi.

Zgadzam sie z zacytowanym fragmentem tvn24 : kazdy z nas ma prawo, jaka by nie byla jego wiara, miec miejsce kultu.
Zrobic z opuszczonego od dziesiatek lat kosciola muzeum, hotel czy meczet... why not ? ;-))
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jaskier

Post autor: yamaha »

Dorzuce jeszcze, ze te najslynniejsze koscioly (nie tylko we Francji, ale zostane przy tym, co znam ;-)) ) niestety czesto sa "zwiedzane" jako zabytki a nie jako miejsca religijne....
Sacré Coeur zapchane turystami non stop, Notre Dame oczywiscie tez, ze o barcelonskiej Sagrada Familia w ogole nie wspomne....
Kto byl, ten wie.
Bilety na wstep, niemilosierne kolejki, dla chcacych "zmowic pacierz" wydzielone male miejsce, gdzie Japonczycy troche mniej pstrykaja....
21 wiek nas dogonil...
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jaskier

Post autor: yamaha »

ozon pisze: 23 kwie 2019, 12:27 No i teraz się powinna rozpocząć poważna dyskusja :yoda: na temat tego, ile z "wiary" i "chodzenia" do kościoła wynika.
Z samego "chodzenia do kosciola" i "wiary w Boga" to jeszcze nic nie wyjdzie, to pewne ;-))
Dlatego wczesniej wspomnialam, ze katolicy nie tylko nie maja monopolu na "bycie dobrym czlowiekiem", ale czasem sa po prostu ZLI.
Jestem, od 20 lat, otoczona spora iloscia naprawde CUDOWNYCH LUDZI tutaj, wsrod nich jakby liczyc praktykujacych katolikow, wystarczy mi JEDNEGO palca :lol: .
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

ozon pisze: 23 kwie 2019, 10:38 mnie to się najbardziej marzy, żeby to świat był PEŁEN dobrych ludzi... :aniol: :-D
Wyobraź sobie takie coś ;)
https://video-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t42 ... e=5CBD84DA
Diazo pisze: 23 kwie 2019, 12:30 przepraszam za off top, już nie będę.
A dyskutujcie, offtopujcie do woli. Sam dołączyłbym do dyskusji ale cholernie zajęty dziś byłem
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: Dorszka »

ozon pisze: 23 kwie 2019, 10:38 W sprawie mszy i kościołów nie mam zdania, bo bywam tylko na ślubach i pogrzebach jako bierny uczestnik, ale mnie to się najbardziej marzy, żeby to świat był PEŁEN dobrych ludzi... :aniol: :-D
Amen.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Jaskier

Post autor: Becia »

ozon pisze: 23 kwie 2019, 10:38 W sprawie mszy i kościołów nie mam zdania, bo bywam tylko na ślubach i pogrzebach jako bierny uczestnik, ale mnie to się najbardziej marzy, żeby to świat był PEŁEN dobrych ludzi... :aniol: :-D
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Udało się tylko jedno :((((
IMG_0375.jpg
Zablokowany