Wszystko o zabawkach dla kotów!

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Marina
Posty: 553
Rejestracja: 05 sty 2011, 15:24

Post autor: Marina »

My odkryłyśmy dzisiaj nową zabawę. Orzech włoski został zapakowany, zawinięty, zaplątany w siatkę ozdobną używana do dekoracji kwiatów. Taką z cienkiego sznurka, lekko usztywnioną z oczkami takimi mniej więcej 1,5 x 1,5 cm. Dobre pół godziny Dagmara drapała, rozplątywała, przewracała siebie i siatkę na wszystkie strony, żeby tego orzecha ze środka wysypływać. Oczywiście pańcia musiała być w pobliżu, żeby wyplątanego orzecha co rusz wkładać z powrotem do środka, ale mała wyraźnie tego oczekiwała, że zabawa będzie trwała dalej <mrgreen>
Niestety z kupowanych zabawek zupełnie nie sprawdziła się u nas rozkładana mata z drapaczką po jednej stronie i zawieszonymi zabawkami na pałąku na środku maty. To pańcia potrząsała zabawkami, drapała drapaczkę, ścierała pazurki <lol> a kota tylko patrzyła, patrzyła i nic, zupełny brak zainteresowania :-(
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent
Posty: 1291
Rejestracja: 04 maja 2009, 20:47
Płeć: Kobieta
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Dorota »

u nas przebojem jest wciąż piłeczka z folii aluminiowej , tunele i mata pochowane <diabeł>
W łaskach pozostał tylko tor jako legowisko do spania <mrgreen> i jedna wędka z takim kudłatym wyliniałym sznurkiem , który Hamsinka przywiozła ze sobą z Wrocławia. :-)

Karmnik i żywe ptaszki to jest atrakcja <mrgreen> dzisiaj od samego rana w naszej stołówce tłumy a Futra od szyby nie odchodzą :->
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Post autor: Aga12 »

A Jeffreyowi póki co wszystko się znudziło.Mysz na wędce,be,mysz piszcząca be,piłeczki be,laserek też już bez entuzjazmu,orzech i kasztan to samo.Już nie wiem co zrobić,żeby go czymś zainteresować.Chyba gazetę albo ksiązki mu zacznę czytać. <lol>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

U mnie to samo. Nuuuda totalna. Największa zabawa to rozsiąść się w fotelu i patrzeć, jak ja z siebie robię durnia i się bawię piłkami, sznurkami itp. <lol>
Marzena
Posty: 145
Rejestracja: 07 wrz 2010, 17:51

Post autor: Marzena »

Sonia pisze:Marzena uważaj z tą cebulą, bo ona jest bardzo trująca dla kota. O ile piszesz tutaj o prawdziwej cebuli
Nie wiedziałam ! Tak to prawdziwa cebula. One jej nie jedzą, ale noszą turlają.
Awatar użytkownika
cassia
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:58
Kontakt:

Post autor: cassia »

My jesteśmy na etapie grzechoczących miękkich piłeczek :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 225
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:40

Post autor: Ania »

U nas na topie jest laserek, tylko koty się wkurzają, że nie można go złapać <rotfl>
Bardzo lubią ganiać za wędką, bo ciekawe jest to, co się rusza.
Lubią też myszki, sami sobie rzucają i gonią za nimi lub noszą w pyszczku.
No i jeden delikwent kradnie ostatnio korek od wanny.
Drugi wykrada chusteczki do nosa i rwie je na strzępki.
Przebojem jest też gumka do włosów, której nie odłożę na miejsce.
Timon lubi gryźć pasek z rzepa, który jest przytwierdzony do kabla od laptopa. <gwiżdże>
Tylko co z tego jak i tak cały dzień śpią <mrgreen>
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

ja kupiłam dzisiaj nakręcaną mysz i tą, co mimbla polecała z czipem. mam nadzieje, że kocuro bedzie je lubił, a nie będzie się tej z czipem bał <rotfl> no i kolejny bat z piórkami na końcu kupiłam, bo własnie ten co mielismy został zupelnie ogołocony, a myszka która miała piórka w dupsku, juz jest myszka bezpiórkową. <lol>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Moja myszka z chipem też dzisiaj przyszła, więc siedzę w pracy jak na szpilkach, bo bym chciała już zobaczyć jaka reakcja będzie. TŻ schował i na razie im nie pokazuje, czeka na mnie <mrgreen>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Ciekawa jestem, jak te duże zareagują, bo u mnie to przebój, ale wśród kociąt. Z drugiej strony, duże w ogle nie mają szans się załapać <lol>
Zablokowany