Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: mimbla »

Chciałam jeszcze uściślić, że nasz drapak ma 53cm dlugości i 20cm szerokości :-)
Mało :-/////
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

Mimbla : <pokłon>
Moje osobiste rozwazania, na temat tego, co napisalas sa nastepujace (dosc "finansowe", ale jakby nie patrzec, jest to wazne) :
- najwyrazniej koty te kartonowe drapaki uwielbiaja.... ile jest wiec warta ich przyjemnosc ?
- 200 zl za kartonowy drapak : na 100% NIE.
- 40 zl (czyli tyle, ile Ty zaplacilas) jak najbardziej TAK, bez wahania.
Porownujac to do My Kitty i naszego zamowienia, w cenie ok. 120 zl :
- drapak LUI jest dwustronny, zniszczony przez naszego czterolapa z jednej strony wymaga po prostu... przekrecenia na druga !
- wydaje mi sie byc duzo wiekszy od tego "Twojego" bo 73 na 26 cm to "jest gdzie kota polozyc" <mrgreen> (Mimblo, czy moglabys swoj drapak zmierzyc ?)
- za design My Kitty jestem w stanie pare zlotych dorzucic, bo mi bedzie do salonu pasowal

Co do "ruchliwosci" drapaka po naszych podlogach : nie mam specjalnie zdania, ale jak widze, jaka moja Missy ma radosc, jak przepycha karton nosem po calym salonie, to sobie mysle, ze dobrze ze My Kitty jest w miare lekki, bedzie robila z nim to samo. Do "nieruszania" jest Rufi albo Hakan.
Jedyne co mnie naprawde "smuci" to te slady zebow (bo Missy tez kartony i papiery gryzie), wyglada to faktycznie bardzo nieladnie....
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

Wyslalam zanim doczytalam ze juz zmierzylas ! ;-))
Kartonowa kanapa jest wiec rzeczywiscie "za mala" na nasze brytki ;-))
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: mimbla »

Jest za mala <lol> Widziałam, że Wasze będą dłuższe, chociaż ich szerokość to na moje grubasy też za mało <lol>

Ja w moich niedoszłych zaplanowałam 40cm szerokości <oops> No ale chłopaki to grube dupki są, znaczy grubokościste ;-))

Jestem bardzo ciekawa jakości MyKitty [zwłaszcza tego, czy jest dodatkowo utwardzony], bo bardzo podoba mi się ten ksztalt. Czekam na Wasze testy <mrgreen>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

<wsciekly> Sama ma chyba Pani doopka za gruba, a nie kociaste ! <rotfl>
Oczywiscie zartuje ;-))
40 cm to bardzo szeroko <shock>
Missy do szczuplakow nie nalezy (wiem wiem, to to dlugie futerko.... <lol> ), jak patrze na jej "ukochany" karton, na ktorym bardzo czesto kladzie doopke, to sobie mowie, ze szerokosc 30 cm (= dokladnie jak karton) jest IDEALNA. Dlugosc kartonu - 50cm - to za malo.
Dlatego myslac o LUI najpierw przyjrzalam sie rozmiarom.
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Drapaki

Post autor: Molly »

Effy obgryza każde pudełko jakie dostanie się w jej pyszczek, każdą kartkę i moje książki i segregatory z materiałami do pracy też są obgryzione. Buka na razie nie pała miłością do takich rozrywek, ale nie wiadomo. Choć drapak My Kitty bardzo mi się podoba to odpuściłam, bo wiem, że max 2 tygodnie i miałabym obgryzione kartony w moim małym mieszkanku, a tu wszystko jest tak blisko, że nawet nie można poudawać, że "tak mialo być" . Ja zostanę przy półkach, oglądam patenty Dorszki na jej stronie, na tyle na ile są do wglądu i spróbuję te półki tak drapakowo przystosować, albo w ich okolicy teren ozdobić drapakowymi elementami :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

A ja sie skusze, majac w glowie maly pomysl "na cwany sposob", jesli Missy za mocno poobgryza biale boki My Kitty <diabeł>
(ten pomysl jest dosc scisle zwiazany z faktem, ze mam super kumpla, ktory jest stolarzem <lol> )
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Re: Drapaki

Post autor: adabellqa »

hej
właśnie zbieram się do kupna drapaka od Rufiego. pierwszy moich kociastych był z Allegro, ma 1,5 roku i nadaje się na śmietnik. wybór odpowiedniego modelu to istny koszmar...podoba mi się kilka albo i kilkanaście hehe. Zastanawiam się głównie ze względu na Stefana bo jest on bardziej nieporadny i nie wskoczy wysoko, max 50 cm...Kita natomiast nie ma żadnych problemów i "chodzi" po suficie ;) o nią się więc nie martwię. W dodatku kociaste nie są takie ciężkie ok 3,5 kg obydwa i chyba już nie urosną.
Podoba mi się model D-5b http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/65-d-5b.html
ale tu obawiam się że Stefan nie doskoczy do rozety, myślę że budka jest dobrym pomysłem dla niego bo jest tchórzliwy i chowa się za doniczkami na prapecie jak mamy gości.
kolejny to D-3b http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/61-d-3b.html i w nim myślałam o zamieszczeniu na samej górze rozety zamiast półki. ewentualnie pozbyciu się tulei i liny, a może dodaniu hamaczka gdzieś zboku. i tu znowu obawiam się jak Stefan wlezie na półkę nad budką...
D-4 http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/62-d-4.html podoba mi się chociaż ubolewam nad brakiem budki...ktoś na forum miał super modyfikację tego drapaka:
Obrazek

P-12a http://www.drapaki.pl/pl/podstawowe/29-p-12a.html i tu podobnie rozeta zamiast półki i pozbycie się tulei

przeparszam że tak zawalam swoimi dylematami ale naprawdę ciężko mi coś zdecdować i obawiam się że kupię coś z czego mój kot nie będzie mógł się cieszyć :(
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 4906
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:42

Re: Drapaki

Post autor: Agnes »

kolejna promocja u Hakana:

DLA KAŻDEGO KLIENTA KTÓRY ZAMÓWI U NAS DRAPAK DO KOŃCA LUTEGO UPUST NAWET DO 35% NA DRAPAK !!!

JEŻELI CHCESZ ZOBACZYĆ ILE BĘDZIE CIĘ KOSZTOWAŁ DANY MODEL, TO WEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ www.drapaki.home.pl

A DOWIESZ SIĘ ILE KOSZTUJE DRAPAK KTÓRY CI SIĘ PODOBA.

KOSZT PRZESYŁKI DRAPAKA DO KOŃCA MAJA 20 PLN , BEZ WZGLEDU JAKI MODEL WYBRAŁEŚ !!! :)

UDANYCH ZAKUPÓW ŻYCZY FIRMA HAKAN
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Re: Drapaki

Post autor: adabellqa »

słabe te promocje cena po przecenie taka jak regularna u Rufiego...
Zablokowany