Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Danusia »

Miss_Monroe pisze:Wydaje mi się, że rozeta zamknięta nie jest żadną "trudnością" dla kota i każdy jest w stanie do niej wejść ;-)) . My mamy zamkniętą i nie widziałam nigdy, żeby Bentley miał problemy z wejściem do niej. Odnoszę wrażenie, że zamknięta rozeta jest chyba głębsza i ma wyższe ścianki, niż ta półotwarta, która jest na zdjęciu w drapaku D-5, ale mogę się mylić.
podpisuje sie pod Lenką w kazdym słowie , ja mam 3 rozety zamkniete,a właściwie 4 i nigdy nie widziałam żeby którykolwiek kot miał z nimi problem , natomiast taka duża porządna rozeta to miejsce spokojnego leżenia i poczucia bezpieczeństwa.
Kolorek po rozetach Rufiego skakał u nas jak miał 3 miesiące :ok:
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Drapaki

Post autor: Molly »

Jak Lena zaczęła , reszta potwierdziła to i ja dodam - zamknieta rozeta to żaden problem, żeby wejść/wyjść. Mam ponadto wrażenie, że wysoki brzeg pozwala się byczyć rozpychając bezceremonialnie, a do tego daje poczucie prywatności kotom. Mogę być oczywiście w błędzie, ale myślę, że popularność rozet wśród naszych futerek wynika min. z tego, że są to takie małe azyle :)
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Re: Drapaki

Post autor: adabellqa »

No i w końcu zamówiłam ten http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/65-d-5b.html
z dodatkową półeczką na wysokości 30cm żeby Stefan mógł wskoczyć na budkę haha :)
już się nie mogę doczekać odliczamy do soboty do wystawy...
ps Rufi już nie daje rabatów wystawowych ... :( z powodu podwyżek cen materiałów(nie chcieli podwyższać cen na stronie...)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Danusia »

adabellqa zamówiłas ten który mnie i moim kotom najbardziej sie podoba :ok: <mrgreen>( podobny mamy w mieszkaniu) i takie właśnie dwa tez będę zamawiać na wiosnę z malymi udoskonaleniami do domu na wieś ,bo najlepiej się sprawdzają <mrgreen>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

Bardzo fajny <ok>
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Re: Drapaki

Post autor: adabellqa »

Danusia pisze:adabellqa zamówiłas ten który mnie i moim kotom najbardziej sie podoba :ok: <mrgreen>( podobny mamy w mieszkaniu) i takie właśnie dwa tez będę zamawiać na wiosnę z malymi udoskonaleniami do domu na wieś ,bo najlepiej się sprawdzają <mrgreen>

super :)
jak tylko złożymy to zrobię zdjęcia hihihi :)
Awatar użytkownika
alillah
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:45

Re: Drapaki

Post autor: alillah »

Dziewczyny, czy któraś z Was ma może drapak P-4D? (http://www.drapaki.pl/pl/podstawowe/40-p-4d.html)
Zastanawiam się nad nim, bo cena do przełknięcia no i przede wszystkim jest dość wysoki (a gdybym w przyszłości chciała się dokocić, to drugi zwierz też by się zmieścił <gwiżdże> ). Jeśli któraś ma, to czy mogłaby powiedzieć, jak się sprawuje?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Mam dwa drapaki w sztruksie. Uwielbiany drapak Bentleya od Rufiego z koloru jasno beżowego niestety zmienił się w szary. Rozeta wygląda najgorzej, jako że jest najczęściej użytkowana :(((( . Dziewczyny czy macie domowe sposoby, aby wyczyścić drapak? (chodzi mi o czyszczenie bez użycia chemii) . Uważam, że warto byłoby odświeżyć nawet oba drapaki. Dodam, że jedyne co, to ściągam sierść z drapaków rolką z Ikea.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 225
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:40

Re: Drapaki

Post autor: Ania »

Ja mój tylko traktuje zwykłym odkurzaczem. Obicie jest z pluszu.
Myślę że do sztruksu, bez użycia chemii nadał by się odkurzacz parowy.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Lenko ja prałam dwa razy sztruksowy drapak normalnie płynem do prania dywanów, potem wystawiałam drapak na balkon na słońce, żeby wysechł. Ale muszę stwierdzić, że po praniu on się zaczął szybciej brudzić. Teraz znowu wygląda bardzo brudno :((((
Jedynie nie pozwalałam futrom wchodzić na niego w trakcie mycia i jak był wilgotny.
Zablokowany