Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Drapaki odkurzam oba, dodatkowo używam rolki do czyszczenia ubrań z Ikea ale drapak jest po prostu już brudny. Wypróbuję Twój sposób Soniu i kupię płyn do prania dywanów (mam nadzieję, że płyn dobrze wypłuczę, aby nic na drapaku z chemii nie zostało) . Tylko musi się o wiele cieplej zrobić, bo teraz to by mi drapak kilka dobrych dni wysychał a nie mogę pozbawić Bentleya rozety nawet na jedną noc :-)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Lenko ja prałam latem, jak było bardzo ciepło. Balkon mam na południe to migiem to wyschło. W domu to może trochę potrwać. Lepiej poczekaj z tym do lata.
justy35
Posty: 31
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:29
Płeć: K
Skąd: pomorskie

Re: Drapaki

Post autor: justy35 »

mój kot ma drapak w dywanie i czyszczę go płynem do mycia naczyń
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Drapaki

Post autor: Becia »

Lenka, ja drapak czyściłam wodą z sodą. Do małej miseczki z wodą dodałam trochę sody i mięciutką ściereczką przecierałam rozetę, głównie jej brzegi, bo te były w najgorszym stanie. Nie wygląda już jak nowa ale jest czysta. No i bez chemii :-)
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mada »

Miss_Monroe pisze:Mam dwa drapaki w sztruksie. Uwielbiany drapak Bentleya od Rufiego z koloru jasno beżowego niestety zmienił się w szary. Rozeta wygląda najgorzej, jako że jest najczęściej użytkowana :(((( . Dziewczyny czy macie domowe sposoby, aby wyczyścić drapak? (chodzi mi o czyszczenie bez użycia chemii)
Podobno mopem parowym można go wyczyścić.
Nie pamietam kto o tym pisał i gdzie, ale czytałam, że mop parowy jest super do czyszczenia drapaków.
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Drapaki

Post autor: Bartolka »

Na pytanie jak prać drapak odpowiedział mi pan Leszek z Rufi :-) Powiedział, że najlepiej prać tak jak dywany np skorzystać z usługi firmy profesjonalnie piorącej oraz czyszczącej dywany i wykładziny.
Trochę się jednak obawiam o złe wypłukanie proszku.
Mop parowy polecała OLga z BriMisie :-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Tak właśnie myślałam, czy będę w stanie sama wypłukać cały proszek <hm> . Przegapiłam ten post o mopie parowym, a to bardzo dobry pomysł na wyczyszczenie drapaków.
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mada »

Bartolka pisze:Mop parowy polecała OLga z BriMisie :-)
No własnie Olga <mrgreen>
Awatar użytkownika
BUNIA
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2013, 11:06
Płeć: kobieta
Skąd: podlaskie

Re: Drapaki

Post autor: BUNIA »

<mrgreen> a co sądzicie o takim drapaku?
Obrazek
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Drapaki

Post autor: EwaL »

Poza budką nie ma za bardzo miejsca na polegiwanie na wysokościach (a budkę nie wszystkie tolerują). Drapak duży, ale chyba mało funkcjonalny.
Zablokowany