Julek :)

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Nadialena
Posty: 288
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:17

Re: Julek :)

Post autor: Nadialena »

Oj tak, napracował się koteczek kochany.
Apetycik dopisuje, a po takiej robocie to dopiero <lol>

Tylko zaczęły mi się nie podobać Julkowe kupki w ostatnich dniach. Byliśmy u naszego pana doktora, była podwyższona temp, dostało kocię zastrzyki. Apetyt jest jak do tej pory. Wet. wspomniał coś o pierwotniaku...
Zobaczymy jak będzie jutro. Może karmę będzie trzeba zmienić? Julek je RC sterylised 37, może skład nie odpowiada mojemu kotkowi. Tą karmę je od około 10 dni, czy możliwa jest taka reakcja na zmianę. Wcześniej wcinał karmę Josera i kupka była ok.
Mieliście tak przy zmianie karmy?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Julek :)

Post autor: Miss_Monroe »

Dlaczego zmieniłas karme na ta dla sterylizowanych kotow? One maja bardzo ubogi skład, zawierają wiecej zbóż niż mięsa, mają prawie same składniki roślinne, dodatkowo karmy te zawierają sól :-///// . Ja bym zrezygnowała z tej karmy i poszukala takiej, ktora ma składzie na pierwszym miejscu mięso.

Tutaj sa bardzo ważne słowa, które pozwolę sobie przytoczyć z wątku dotyczącego siersci:
Dorszka pisze:Na karmach dla kotów sterylizowanych wszystkie koty z tych, które znam, prędzej czy później (a najczęściej bardzo szybko) miały objawy niedoborów różnego rodzaju. Sierść jest na ogół pierwszym, najlepiej widocznym sygnałem.
Awatar użytkownika
Nadialena
Posty: 288
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:17

Re: Julek :)

Post autor: Nadialena »

Więc będę musiała zmienić karmę. A myślałam, że RC będzie dobra.
Dziękuję za radę :-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Julek :)

Post autor: Miss_Monroe »

Spójrz na skład na opakowaniu, nie wiem, czy są podane proporcje % ale co jest na pierwszym, drugim i trzecim miejscu w składzie? Kiedy Julek miał robione badania okresowe? Może warto byłyby zbadać krew i mocz? Tak, aby się upewnić, że wszystko jest w porządku :-)
Awatar użytkownika
Nadialena
Posty: 288
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:17

Re: Julek :)

Post autor: Nadialena »

RC sterilised 37 ma w składzie: suszone białko drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, włókno roślinne, hydrolizat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, mąka kukurydziana, pulpa buraczana, sole mineralne, drożdże, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej sojowy <strach>
Składniki analityczne: Białko surowe 37%, oleje i tłuszcze surowe 12%

Julkowi nie robiłam do tej pory badań, w lipcu skończył rok. Wszystko do tej pory było dobrze, w kwietniu został wykastrowany, dopiero teraz ta kupka się zmieniła i tak podejrzewam, że po zmianie karmy.
No cóż, trzeba zmienić jedzonko.

Jak dobrze, że można tu liczyć na pomoc i radę :-) Dziękuję Miss_Monroe :-)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Julek :)

Post autor: Sonia »

Zmień tą karmę, bo to na pewno ona rozstroiła brzuszek Julka.
Skład tej karmy jest okropny. Jak chcesz przy RC zostać to już lepiej kup mu Britisha, albo spróbuj pomalutku wprowadzić jakąś bezzbożówkę. U mnie próbowałam kilka i koty nie bardzo były zainteresowane, aż trafiłam na tą: http://sklep.modernpet.pl/main/product. ... roduct=836 Tą normalnie jedzą i od dłuższego czasu jest to nasza karma bazowa. Jedynie na smak dosypuję im w weekendy Fibrę, a w tygodniu płaską łyżkę Britisha.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Julek :)

Post autor: Miss_Monroe »

Mój Bentley jest na karmie, ktora podała Sonia juz z 1,5 roku. Bardzo polecamy :ok:
Awatar użytkownika
Nadialena
Posty: 288
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:17

Re: Julek :)

Post autor: Nadialena »

Dziękuję dziewczyny :-)
Posłucham Waszych rad i spróbujemy tej karmy.

Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
ania1978
Posty: 1197
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:36

Re: Julek :)

Post autor: ania1978 »

no tak właśnie myślałam <wsciekly> gdzieś na trzeciej stronie dopiero znalazłam wątek Juleczka <wsciekly> ani jednego nowego zdjęcia, ani nowych wiadomości, nicccccc <wsciekly> <wsciekly> <wsciekly>
Zablokowany