Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Pazurki

Post autor: AgnieszkaP »

Julcik ja też bardzo Ci dziękuję :kiss:
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Pazurki

Post autor: Bartolka »

Nie zrobiłabym tego moim kotkom :(((( Mam wrażenie, że kota po prostu przez to zaciśnięcie na karku paraliżuje strach. I nie sądzę aby ta metoda działała na każdego kota. Naprawdę można cierpliwą pracą i wyszukanym podejściem, ale nie stresującym kota wykonać przy nim podstawowe czynności pielęgnacyjne. A jeśli nie można, bo stres i reakcja są ogromną przeszkodą, doświadczony weterynarz rozwiąże problem. :-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Pazurki

Post autor: Miss_Monroe »

Dotarły do nas nowe obcinaczki do pazurów dla Bentleya. Pierwsze cążki Muscat rozpadły mi się w rękach, a drugie chyba były kiepsko naostrzone, gdyż zdarzało się, że końcówka pazurka po obcięciu była lekko postrzępiona i nie mogłam wyrównać obcięcia. Zawsze obcinam pod lekkim skosem. Próbowałam je naostrzyć, ale za bardzo to nie pomogło. Wypadło na Petmate FurBuster.
Pierwszą próbę nowych obcinaczek mamy właśnie za sobą i muszę przyznać, że tak dobrego ostrza nie miała ani jedna para naszych poprzednich cążków nawet na początku użytkowania. Obcinają perfekcyjnie, jakby cięcie było wykonane od linijki <lol> . Bardzo dobrze trzymają się w ręce, przez to, iż są większe od tych firmy Muscat, co uważam za plus, gdyż poprzednie były dla mnie nie wygodne. Obcinaczki zawierają ogranicznik za ostrzem, ciężko mi się do niego przyzwyczaić, nigdy nie widziałam go w cążkach dla kota. Na prawdę bardzo polecam :ok:

Wyglądają tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Pazurki

Post autor: Danusia »

Lenka ,a gdzie nabyłaś to cudo <mrgreen>

Może nasza osobista Maria Callas dawałaby krótszy koncert w trakcie obcinania pazurków <lol>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Pazurki

Post autor: Miss_Monroe »

Danusiu, znalazłam te cążki w Modern Pet. Zobaczysz u mnie czy Ci sie podobają, mogę Ci pożyczyć to wypróbujesz :-)
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Pazurki

Post autor: Danusia »

Lenka :kiss: :kwiatek:
Awatar użytkownika
Kathi
Posty: 933
Rejestracja: 08 lis 2013, 18:36
Płeć: Kobieta
Skąd: Giengen an der Brenz

Re: Pazurki

Post autor: Kathi »

Witam,

czy ktoś z was miał może taki cążki do obcinania pazurów?
http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu ... w.972.html
Wiadomo coś na ten temat? Zolux hmm... dobra firma?

:-)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Pazurki

Post autor: jasminka »

A ja mam pytanie o ten clips na kark Misia z wiekiem postanowiła zrobić się charakterna i nie chce obcinać pazurków kto zakupił i jak się sprawdza ?
Aga L.
Agilisowy Rezydent
Posty: 1322
Rejestracja: 08 gru 2012, 18:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Pazurki

Post autor: Aga L. »

U mnie się nie sprawdził.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Pazurki

Post autor: Danusia »

jasminka pisze:A ja mam pytanie o ten clips na kark Misia z wiekiem postanowiła zrobić się charakterna i nie chce obcinać pazurków kto zakupił i jak się sprawdza ?
Jasminko a może kaganiec dla kotka :

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=12271

Koloruś po kastracji zrobił się diabeł wcielony i taki sprzęt to niezbędnik w trakcie pobierania krwi albo czasami ( na szczęście rzadko ) gdy ciachamy pazurki ;-(
Zablokowany