Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

kinus pisze:ja osobiście znam jednego takiego kocura, oczywiście jest bezpłodny
Nie wszystkie są bezpłodne, ale to jeszcze większa rzadkość niż szylkretowy kocur jako taki <mrgreen>

Przepraszam za <offtopic>
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

nie no pewnie wyjątki od reguły są :) ale takie kocury szylkretowe to raczej można rozpatrywać w kategorii anomalii, nie pamiętam o co chodzi dokładnie (mimo klasy biol-chem w liceum z biologii to ja raczej jestem noga) ale rozchodzi się chyba o chromosomy, musiałabym gdzieś poczytać. w każdym razie to dość rzadka rzadkość. i takie koty są chore chyba, tak? albo mają jakieś wady.

a co do pręg na ogonie, to chyba większość kotów je ma. moje mają i je uwielbiam :)
Awatar użytkownika
AnnaKarenina
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2011, 10:30

Post autor: AnnaKarenina »

hahaha <rotfl> dziękuje za dobitne wytłumaczenie.

czyli te 'wyrudzenia' znikną z czasem? skoro jak dobrze zrozumiałam pojawiają się od tego, że kociak się wyleguje na słońcu.
(nie to, że go mniej kocham, bo miejscami zmienił kolor futra <lol> )
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

Wyrudzenia zejdą wraz ze zmianą futra. Są absolutnie normalne - z powodu słońca moja czarna Kreta zrobiła się ciemno czekoladowa i tylko czarne stopy zdradzają jej właściwy kolor. ;)
Awatar użytkownika
phoebe
Hodowca
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2011, 22:23
Hodowla: Cottonball*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Knurów
Kontakt:

Post autor: phoebe »

lakshmi pisze:Ja tylko pozwolę sobie rozszyfrować skrót CPC - Color Point Carrier. I jest to nie gen, a określenie nosiciela genu pointa. Genu, który potrafi się przemycić 'zapleckowo' przez kilka pokoleń i wyskoczyć niespodziewanie jak Filip z konopii.
Trochę na wyrost dla mnie jest wpisywanie "CPC" wszystkim kotom, które mają pointa w rodowodzie, niezależnie od tego, w którym pokoleniu ten point się znajduje. Jest to w 100% prawidłowe tylko dla bezpośredniego potomstwa po poincie i solidzie, natomiast na dalsze pokolenia gen może się przenieść chaotycznie i np. oznaczymy tak kota, który tego genu nie niesie...
Witajcie :)
Po 1,5 roku czytania forum, w końcu postanowiłam się odezwać :) Jak będę miała czas wieczorem to jeszcze przedstawie maleńkie stadko, a teraz mam pytanie - Czy któraś z was zna czekoladowego lub liliowego kocura (solida) z genem CPC? Podobał mi się też GIC Precious of Czankra*PL, który jest czarny i niesie CPC, ale niestety już wykastrowany :) Dodam, że moja dziewczynka to Diamond Dust Legatówka*PL po Esperanzie Duma Gdańska*PL, o której w tym poście już była mowa :)
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

Jednym z najlepszych lilaków CPC jest Apollo A Gentiana z hodowli Nilfgaard. Notabene jest to ojciec Preciousa.
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Pod tym adresem znajdziecie bardzo kompletne zestawienie barw kotów, wzorów na futrze i rozkadów bieli. Polecam zapisać sobie na dysku, bo wtedy można powiększyć i poczytać sobie wszystko.

http://cedarseed.deviantart.com/art/Gui ... s-91579716
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

wielkie dzięki Mimbla!! :kwiatek:
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

Ja także dziękuję mimbla :ok:
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

Super! Tyle wiedzy na jednej stronie... Dzięki :kiss:
Zablokowany