Sir Newton i cyn-Amonek

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Sir Newton

Post autor: MoniQ »

Ten niewinny aniołeczek łobuzuje?? Eeeeee, nie wierzę :)
<zakochana>
Awatar użytkownika
moniqe
Posty: 133
Rejestracja: 24 paź 2013, 22:31
Płeć: k
Skąd: Lublin

Re: Sir Newton

Post autor: moniqe »

Śliczny kocurek:) Na ostatnim zdjęciu taki duży się wydaje <shock> .
Mój dopiero skończył 4 miesiące i waży ok 2,4 kg ... Nie jest zbyt mały? Czy Twój jest w górnym progu normy?
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Sir Newton

Post autor: cheshire »

moniqe pisze:Śliczny kocurek:) Na ostatnim zdjęciu taki duży się wydaje <shock> .
Mój dopiero skończył 4 miesiące i waży ok 2,4 kg ... Nie jest zbyt mały? Czy Twój jest w górnym progu normy?
Dzieki :-)
Spokojnie - Roger jest tydzien mlodszy a na malucha wcale nie wyglada. Mysle ze wage ma bardzo dobra, ale moze niech sie lepiej obeznani wypowiedza. Wszystko przeciez tez od budowy kotka zalezy - sa mniejsze i wieksze, a i rosnac moga w roznym tempie. Moj Newton jak go odebralam mial 2kg i 14 mies. i zauwazylam, ze ok 200g na tydzien przybiera.
Awatar użytkownika
moniqe
Posty: 133
Rejestracja: 24 paź 2013, 22:31
Płeć: k
Skąd: Lublin

Re: Sir Newton

Post autor: moniqe »

Nom może i tak....
Hodowczyni podawała swoim kotkom trzy razy dziennie mięsko z kurczaka, a karma sucha wedle uznania...
Mój wet okrzyczał mnie że Roger jest za mały na mięsko przemrożone i daję je mu raz na 4 dni...
Ogólnie to kazał mi suchą karmą karmić Rogera.... Bo powiedział że jeśli nauczę go teraz mokrej to już na zawsze. I wygląda to tak że raz dziennie daję mu saszetkę Royala/mięsko przemrożone a suchej do woli....
Tylko że z początku nie chciał suchej, to zaczęłam mu moczyć w wodzie i jakoś zjada...
Ale z moich obserwacji wynika że Roger o wiele razy wolałby mokrą karmę , a o mięsie to już nie wspomnę.
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Sir Newton

Post autor: cheshire »

W hodowli jadl 3x dziennie same chude miesko z kurczaka? Czy suplementowane - mieszanka BARFowa?
Moj byl nauczony jesc sucha jako podstawe i do tego troche indyka albo puszeczki. W domu dajemy mu sucha stale i zazwyczaj raz dziennie ok 25g mieska kurczaka lub indyka, staram sie nie wykrawac tluszczyku i wzbogacam olejem rybnym z kwasami omega, czasem dostaje tez paste z witaminkami lub na odklaczanie i troszke kociego mleczka, czasem jajeczko - zeby urozmaicic. Puszkami na razie gardzi. A wet moj takze zasugerowal karmienie sama sucha, w obawie ze kotek nauczy sie tylko miecho jesc a to na nerki szkodzi. Ja uwazam, ze nalezy we wszystkim zachowac zdrowy rozsadek.
Awatar użytkownika
moniqe
Posty: 133
Rejestracja: 24 paź 2013, 22:31
Płeć: k
Skąd: Lublin

Re: Sir Newton

Post autor: moniqe »

ojojoj.,.... ja jeśli mu daję raz dziennie to całą saszetkę 85g.... albo mięska przemrożonego też ok 80g kurczaka z wołowina...... To ja chyba źle go karmię ;-(
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Sir Newton

Post autor: cheshire »

moniqe pisze:ojojoj.,.... ja jeśli mu daję raz dziennie to całą saszetkę 85g.... albo mięska przemrożonego też ok 80g kurczaka z wołowina...... To ja chyba źle go karmię ;-(
Saszetka nie sklada sie w calosci z miesa - ma wode, tluszcze i dodatki. Dobra saszetka powinna byc zbilansowana, mieso chude samo natomiast nie jest. Ale co do samego miesa to naprawde niech ktos, kto zna sie na zywieniu dobrze, to skomentuje. Mnie sie wydaje, ze to duzo jesli to same mieso bez suplementacji a kotek suchego je maciupko. Czytalas o BARFie moze? Warto dla samej wiedzy biochemicznej, co kotkowi potrzeba poczytac. Na forum jest watek o zywieniu, chyba warto tam przeniesc dyskusje.
Bo tu moga osoby obcykane w zywieniu nie zagladac.. Zreszta jak poczytasz istniejace tematy to pewnie tam znajdziesz porady jak prawidlowo zywic kotka.
BTW moj Newton by 80g miecha nie wciagnal na raz, ale je duzo suchego jako podstawe.
Awatar użytkownika
moniqe
Posty: 133
Rejestracja: 24 paź 2013, 22:31
Płeć: k
Skąd: Lublin

Re: Sir Newton

Post autor: moniqe »

dzięki bardzo:) poczytamy zobaczymy:)
Awatar użytkownika
iwus
Posty: 697
Rejestracja: 21 sie 2013, 22:12
Płeć: kobieta
Skąd: Oleśnica

Re: Sir Newton

Post autor: iwus »

Słodziaczek z Newtonka jest <zakochana> , zwłaszcza na śpiąco <lol> I widzę, że też na gazetach lubi spać, jak Sweety, czyżby chcieli przejąć wszystkie mądrości świata <lol>
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Sir Newton

Post autor: Yolla »

ładnie pozuje w posłanku <zakochana>
Zablokowany