F i l i p e k vel C i c i k

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

Witam :-) Filipek ma dobry domek, a to najważniejsze.
Niech rośnie zdrowo :kotek:
asiaikarol
Posty: 48
Rejestracja: 26 wrz 2011, 20:23

Post autor: asiaikarol »

Witamy na forum małego słodziaka :-)
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

Witaj :)
Mam do Ciebie pytanie natury technicznej :) Jaka jest odległość między najwyższą rozetą a poprzedzającym ją elementem?
Jeżeli kotek ma problem ze swobodnym zejściem, to warto by pomyśleć o czymś pośrodku, choćby taki "gnotek". Brytki, ze względu na budowę swojego ciała, miewają problemy ze stawami, gdy te są zbyt mocno obciążane. Dzieje się tak dlatego, bo to duże miśki są :) Filipek jest jeszcze malutki, ale to ważne, żeby jego rozwój przebiegał prawidłowo. Pomyślcie, może uda się Wam dostawić tam jakiś element :)
Może wstaw zdjęcie drapaka, co dwie głowy, to nie jedna ;-))

Pozdrawiam,
Renia
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Filipku-słodziak z ciebie <serce>
Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 723
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:59

Post autor: Małgorzata »

Witam i ja na forum :-)
Olinka
Posty: 38
Rejestracja: 02 paź 2011, 00:16

Post autor: Olinka »

Renia bardzo dziękuję za cenne informacje. Nie miałam pojęcia o brytkowych stawach.
Już męża poprosiłam o dorobienie półki, na którą Filipek będzie mógł swobodnie zeskakiwać z najwyższego punktu.

A to jego drapak :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Faktycznie dosyć niebezpieczny ten drapak dla brytusia. Parę stopni do zeskoku trzeba mu dorobić.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam serdecznie na forum :) Wystarczy dorobić dwa stopnie, najważniejszy jest taki pomiędzy górną półką a środkową, tam jest najdłuższy skok.

Bardzo ładnie zajęliście się kotkiem, to nie jest łatwe, gdy do domu trafia taki maluch.
Awatar użytkownika
Ishin
Posty: 67
Rejestracja: 14 cze 2011, 20:15

Post autor: Ishin »

Jaki drapak <shock> toz to wieza!! Ma maly super widok, tylko faktyczne przdalaby sie jakas dodatkowa póleczka.
Fajnie, ze Ciciek trafil do takich dobrych ludzi <ok>
Skrobne tylko, ze moja kotka miala 10 tyg jak ja zabralam od hodowcy, ale mieszkam w Anglii, a tutaj to norma.
Olinka
Posty: 38
Rejestracja: 02 paź 2011, 00:16

Post autor: Olinka »

Mąż już ma przydzielone zadanie, dorobi dwie półki .

Filipek uwielbia siedzieć na samej górze, w bocianim gnieździe. Patrzy na nas z wyższością. Od kiedy ma drapak, nie śpi już z nami w łóżku ;-( , większość nocy w gnieździe kima, dopiero nad ranem wtula mi się w szyję i wciska pod kołdrę.

Kociałko jest mądrzejszy od nas, my nie pomyśleliśmy o jego stawach, ale on tak i wcale nie zeskakuje z gniazda na podłogę, tylko tak jak pisałam, daje czadu "na małpę", schodzi pięknie doopką w dół. Tylko , że jak masy będzie nabierał to już ciężko będzie mu się pewnie utrzymać łapkami na słupie.

W każdym razie, dzięki Waszym radom, półki będą, a stawy Kociałkowe nię będą cierpiały :)
Zablokowany