Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Re: Pazurki

Post autor: asiek »

A my z mężem w duecie walczymy z pazurkami i zawsze na balkonie żeby kotuchy zainteresowały się widokiem za oknem <lol> ,Sąsiedzi chyba leją jak słyszą takie gadki: "patrz ptaszek leci , autko jedzie itd.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Pazurki

Post autor: atomeria »

asiek pisze: Sąsiedzi chyba leją jak słyszą takie gadki: "patrz ptaszek leci , autko jedzie itd.
<rotfl> A będąc podlotkiem podśmiewałam się ze starszych pań (pewnie takich po trzydziestce <diabeł> ) gadających do swoich piesków na spacerkach.

Obcinanie na śpiocha dobrze się sprawdzało, ale jednak przy trzech kotach to za dużo zachodu. Teraz po prostu biorę i ciacham, jednemu po drugim i zabiera mi to w sumie kilka minut <mrgreen> Nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek dojdę do takiej wprawy (tym bardziej, że tylko Kitunia poddaje się zabiegowi bez dyskusji).
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Pazurki

Post autor: Sonia »

Asiek musi to super wyglądać <lol> :ok:
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Pazurki

Post autor: asiak »

asiek pisze:A my z mężem w duecie walczymy z pazurkami i zawsze na balkonie żeby kotuchy zainteresowały się widokiem za oknem <lol> ,Sąsiedzi chyba leją jak słyszą takie gadki: "patrz ptaszek leci , autko jedzie itd.
<rotfl> <rotfl> <rotfl>
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Pazurki

Post autor: jasminka »

asiak pisze:
asiek pisze:A my z mężem w duecie walczymy z pazurkami i zawsze na balkonie żeby kotuchy zainteresowały się widokiem za oknem <lol> ,Sąsiedzi chyba leją jak słyszą takie gadki: "patrz ptaszek leci , autko jedzie itd.
<rotfl> <rotfl> <rotfl>
Świetnie <rotfl>
aurora80
Posty: 648
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:41
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa/Marki

Re: Pazurki

Post autor: aurora80 »

My obcinamy we dwoje. Mąż sadza Bunia na kolanach <mrgreen> kołami do góry i wysuwa jego łapki a ja obcinam pazurki... po wszystkim kocioł dostaje przysmaczki <mrgreen> Jakoś dajemy radę bez drapania i innych dramatycznych historii, choć muszę przyznać, że mój kić w ogóle nas nie drapie - jest w stosunku do nas bardzo delikatny.
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Pazurki

Post autor: gloria »

Ja się przyznam, że nie obcinam Elsie pazurków w ogóle... Miała się obcinane w dniu odbioru u hodowcy, potem chyba w styczniu u weta i w kwietniu chyba, też u weta. Ja raz tylko próbowałam, i kilka może udało mi się obciąć, po wielkich trudach. Z mojego punktu widzenia, obcinanie jest całkiem zbędne, bo Elsa nic nie niszczy. Ale może ze względu na nią samą powinnam obcinać (tylko o tym nie wiem)?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Pazurki

Post autor: Dorszka »

Nie chodzi o niszczenie, a właśnie o samą Elsę :) Nieobcinane pazurki urosną zbyt długie, mogą się zawinąć, i na przykład wbijać się w opuszek, albo Elsa zaczepi o drapak/materiał/firankę mocno zakrzywionym pazurkiem, i go sobie wyrwie, co jest bardzo bolesne.

Proszę chociaż raz w miesiącu po prostu odwiedzić weterynarza, i on podetnie Elsie pazurki :)
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Pazurki

Post autor: Anka »

U nas Luc jest grzeczny podczas obcinania, ale ma w zasięgu wzroku pudełko z serduszkami. My dbamy tylko o przednie łapy. O tylne dba sam, bo tylko raz się zdarzyło, że wymagały naszej interwencji.
Raz żeśmy przegapili moment na obcięcie wtedy Lucek idąc haczyl pazurami o dywan :-|
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Pazurki

Post autor: gloria »

W takim razie przejrzę wątek, poszukam sposobu i może spróbuję jeszcze raz sama. Jeśli się nie uda, to Elsa będzie jeździć "na pazurki" :)
Zablokowany