Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Dziewczyny, pamiętajcie, że to drapak dla kotów orientalnych, dla nich 80cm między platformami to pestka <mrgreen>

EDIT: Wydaje mi się, że budka dodaje urody drapakowi, z budką bardziej przypomina mebel.
Jeśli uważasz, że koty nie będą z niej korzystały, to zamiast budki zrób zamykaną szafkę, na pewno się przyda.
Engram
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2011, 11:10
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Engram »

rozumiem, też się na tym zastanawiałam, moze dałoby sie jakoś poprzesuwał te półeczki bez szkody dla stabilności, albo ew. obniżyć drapak trochę...tak z 10-20 cm?..z drugiej strony ja mam orienty i one są dosyć zwinne. na drapak 70cm wskakują z palcem w nosie, z komody ok. 70cm na antresolę (wys. 150 + kilkanaście dobrych cm barierki) też dają radę a komoda stoi centralnie pod łóżkiem więc tam nie ma nawet tego "dość ostrego" kąta...kot się wybija, okręca w locie, pazurami na barierkę i wdrapuje na górę.

Co do budki to zapytałam ile by kosztowała taka modyfikacja, ale chyba warto dołożyć niz potem pluć sobie w brodę "a mogłam wziąć z budką"...

EDIT:atomeria mnie ubiegła w wyjaśnieniach :) a pomysł z szafką bardzo fajny, na kocie akcesoria!!! zaraz smaruję maila do Pani od CC
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mago »

Przy takim układzie półek, nie będą zeskakiwać na półkę pośrednią bo jest niewygodnie usytuowana (schowana pod górną), tylko od razu na podłogę.
Engram
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2011, 11:10
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Engram »

czyli kombinować z półkami czy zejść z wysokości raczej? Poza tym drapak będzie stał w bliskim sąsiedztwie kanapy i stołu, to zawsze jakieś poziomy pośrednie dla kotałków. A zależy mi na wysokosci bo bedziemy mieszkać z małym dzieckiem i chcę żeby koty miały miejsce świętego spokoju poza zasięgiem małego.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mago »

Z wysokości to raczej nie :-)
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Engram pisze:czyli kombinować z półkami czy zejść z wysokości raczej? Poza tym drapak będzie stał w bliskim sąsiedztwie kanapy i stołu, to zawsze jakieś poziomy pośrednie dla kotałków. A zależy mi na wysokosci bo bedziemy mieszkać z małym dzieckiem i chcę żeby koty miały miejsce świętego spokoju poza zasięgiem małego.
Jeżeli sąsiedztwo jest na tyle bliskie, że koty swobodnie będą mogły korzystać z innych mebli jako stopni pośrednich, to będzie dobrze.
Corsini
Posty: 52
Rejestracja: 09 sty 2014, 17:06
Płeć: M
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Corsini »

asiak pisze:Czy ktoś z Was posiada drapak narożny do ściany Rufi?
Jaki jest wymiar narożnika?
http://www.drapaki.pl/pl/dra/161-drapak ... ciany.html
Który dokładnie wymiar? Mam ten drapak. Jest montowany na 8 śrub i super stabilny.
Awatar użytkownika
martaja1
Posty: 28
Rejestracja: 29 lip 2010, 19:44

Re: Drapaki - galeria

Post autor: martaja1 »

Witam,

Przymierzam się do zakupu drapaku u Rufiego...
Mam dylemat odnoście tapicerki...
Zastanawiam się nad sztruksem grubym beżowym lub dywanem beżowym.
Może ktoś posiada drapak z takim obiciem i mógłby dodać jakieś zdjęcia odwierciedlające rzeczywisty kolor tapicerki?

Byłabym wdzięczna <mrgreen>

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Proszę przejrzeć zdjęcia drapaków w galerii, tam są rzeczywiste zdjęcia obić w dywanie jak i w sztruksie. Na stronie producenta również kupujący umieszczają zdjęcia zakupionych drapaków, więc są do podejrzenia zdjęcia materiałów. Z tego co pamiętam to Rufi na swojej stronie zamieścił w dużym zbliżeniu zdjęcia poszczególnych obić. Post przeniosłam, galeria służy jedynie do zamieszczania zdjęć.

edit: Tutaj jest wzornik kolorów i materiałów wraz z opisem >>>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mago »

Rufi chyba zmienił jakiś czas temu rodzaj dywanu, wiec nie wiem do jakiego stopnia informacje od nas będą zgodne ze stanem faktycznym.
Chyba, że znajdzie się ktoś, kto niedawno w takim obiciu drapak kupił.
Może poproś rufiego o przysłanie zdjęć? To w tej chwili chyba najbardziej wiarygodne źródło :-|
Zablokowany