Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Drapaki

Post autor: Audrey »

manita pisze: wchodzą/ schodzą jak małpy
Anitko, boski tekst. <lol>
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: manita »

Audrey pisze:
manita pisze: wchodzą/ schodzą jak małpy
Anitko, boski tekst. <lol>
to taka obserwacja z życia a wygląda tak

Obrazek
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Manitko, w ten sam sposób schodzi?

Zamówiłam właśnie coś w ten deseń w zooplus...
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: manita »

Tak. Na zdjęciu właśnie schodzi, chyba <lol> .Robi to cała trójka. Przecież z wysoka lepiej widać co się na innych balkonach dzieje.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Super, dzięki :ok: Chociaż Puszka nie wyobrażam sobie w takiej akcji, ale może to wina mojej wyobraźni.
Corsini
Posty: 52
Rejestracja: 09 sty 2014, 17:06
Płeć: M
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Corsini »

asiak pisze:
Corsini pisze:
asiak pisze:Czy ktoś z Was posiada drapak narożny do ściany Rufi?
Jaki jest wymiar narożnika?
http://www.drapaki.pl/pl/dra/161-drapak ... ciany.html
Który dokładnie wymiar? Mam ten drapak. Jest montowany na 8 śrub i super stabilny.
Chodzi mi o długość ramion kąta :-) Mam taki występek ściany szerokości około 20 cm :-)
W mojej wersji 80cm to o co pytasz wynosi 22,5-23,0 cm.
Awatar użytkownika
Magnatus
Posty: 61
Rejestracja: 10 lip 2014, 21:56
Płeć: mężczyzna
Skąd: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Magnatus »

Miss_Monroe pisze:Magnatus tak myślę, że przydałaby się jeszcze jedna półka, aby kocurek miał dwie możliwości wchodzenia i schodzenia z drapaka, tj. nie tylko poprzez korzystanie z fotela :-) . Między pierwszą półką, a podłogą jest zbyt duża odległość do zeskoku. Pomysł bardzo fajny!
Był plan, żeby zrobić trzecia półkę niżej, bliżej podłogi, ale został zaniechane ze względu na psa. Kacper świetnie radzi sobie bez tej półeczki dodatkowej, schodzi poprzez kanapę, albo skacze z równowazni na nią. Lub schodzi normalnie po balu w dół :)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Drapaki

Post autor: asiak »

Corsini, dziękuję bardzo :-)
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Danusia »

Magnatus pisze:
Miss_Monroe pisze:Magnatus tak myślę, że przydałaby się jeszcze jedna półka, aby kocurek miał dwie możliwości wchodzenia i schodzenia z drapaka, tj. nie tylko poprzez korzystanie z fotela :-) . Między pierwszą półką, a podłogą jest zbyt duża odległość do zeskoku. Pomysł bardzo fajny!
Był plan, żeby zrobić trzecia półkę niżej, bliżej podłogi, ale został zaniechane ze względu na psa. Kacper świetnie radzi sobie bez tej półeczki dodatkowej, schodzi poprzez kanapę, albo skacze z równowazni na nią. Lub schodzi normalnie po balu w dół :)
Bardzo popieram takie rozwiązanie :ok: drapak odlotowy i pomysłowy .
Sama mam sznaucerkę olbrzymkę która bardzo ale to bardzo <diabeł> chce się bawić z kotami( tylko sunia ma 40 kg ) dzięki czemu dojrzałam do przeniesienia egzystowania kotów pod sufit i właśnie w ten sposób aby psina nie miała dostępu do kocich mebli.
Mam duży Rufiowy drapak gdzie pierwsza półka zaczyna się 45 cm nad podłogą no i Oktawia spokojnie włazi dwoma łapami na nią i pysk pakuje do rozety <strach> <lol>
Kot powinien sobie zawsze poradzić z wchodzeniem tylko musi mieć np. właśnie jakieś oparcie mebla u mnie będzie to fotel :-)
Awatar użytkownika
Magnatus
Posty: 61
Rejestracja: 10 lip 2014, 21:56
Płeć: mężczyzna
Skąd: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Magnatus »

Grand spokojnie sięga do pierwszej półki, Kacprowi chyba to nie przeszkadza bo zaczepia psa, ucieka i wskakuje na półeczkę :P
Niestety kot w ogóle nie interesuje się legowiskiem :( Może "na starość" się do niego przekona :)

Obrazek
Zablokowany