Jak sie gdzies przychodzi, to trzeba powiedziec DZIEN DOBRY

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

Ja mogę się wypowiedzieć na temat ORijena i TOTW :) Na tyle na ile moje doświadczenie pozwoli oczywiście :)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

yamaha pisze:Dorszko, dziekuje.
Wlasnie "dogaduje sie z MM" co do diety Bentley'a.
Jestem wiec na stronie "naturalnych karm" i ... troche mnie to przeraza !
Jest Orijen, Acana, Jocera, TOTW, Applaws (nie ma PON, ale pewnie gdzies znajde).
Pojecia nie mam, jak sie w tym wszystkim odnalezc ! :-(

Czy ktos zna te marki ? Moze cos doradzic/odmowic ?
(a ja ide szukac PON'a)
Yamaha pamietam, ze TOTW tez był na tym i na forum Miau polecany przez dziewczyny. Jak dostałam próbki tej karmy na wystawie to bardzo smakowala Bentleyowi, ale wyrzucilam opakowanie i za nic nie mogłam sobie przypomnieć co to była za karma ;-)) Orijen np. u mnie był nie jadalny,ale Acana Pacifica smakowala i z niej ostatecznie przeszłam na PoN :-)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

yamaha pisze:(...)
(a ja ide szukac PON'a)
PON'a znajdziesz np. tutaj >>> klik <<<
Ma teraz w składzie żurawinę i pietruszkę (pomaga na drogi moczowe) :-) wcześniej tej karmy był tylko jeden rodzaj, teraz jakoś fajniej to wygląda. Jak napiszesz do sklepu, to przyślą Ci darmowe próbki karmy :-) Zobaczysz, czy kici będzie smakowało.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Mago pisze:Jak napiszesz do sklepu, to przyślą Ci darmowe próbki karmy :-) Zobaczysz, czy kici będzie smakowało.
Dziekuje, Mago, ale ja mieszkam.... we Francji !
Wiec zamawianie karmy w polskich sklepach odpada....
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

<oops> no tak, koszt wysyłki może zabić...
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

TOTW trzeba zamowic w paczce ponad 2-kg od razu (nie widze mniejszych) :-|
Kiepska sprawa, co ja z tym zrobie jak kici nie zasmakuje ?

Acana i Orijen po 400 gr sa, super :ok:

Dorszko, moze Ty doradz, prosze, ktora wydaje Ci sie "dobra" ?
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Juz nawet znalazlam "naturalne" jedzenie dla koni.
A PON'u ani widu ani slychu <suchy>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Molly pisze:Ja mogę się wypowiedzieć na temat ORijena i TOTW :) Na tyle na ile moje doświadczenie pozwoli oczywiście :)
Uprzejmie prosze o WYPOWIEDZENIE SIE w takim razie <mrgreen>
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

Kupiłam TOTW i tak karma smakowała Effy, ale na forum był komunikat o zagrożeniu salmonellą w karmie, sprawdziłam kod produkcji i musiałam karmy się pozbyć - nie ukrym, że mnie to zniechęciło. Karma miała fajne chrupiące , okrągłe chrupki, nie małe - ale też nie jakieś wielki, co akurat jest fajne. Effy była malutka więc gryzła każde chrupki, ale teraz widzę, że te co mniejsze zwyczajnie łyka, a Missy też już duża dziewczynka, więc wydaje mi się, że rozmiar chrupek dość istotny, aby kicia trochę się napracowała przy rozgryzaniu. No i tu przejdę do orijena - ma małe trójkąciki, płaski ... obecnie resztki dojada kocisko, a raczej wybiera spośród chrupek RC i zostawia na podstawce nietknięte - od początku jej ta karma nie podeszła.
krótko mówiąc mamy z MM podobne doświadczenie. Nie próbowałam kupować potem innych karm, jest RC. Ale Orijena nie polecę. W wątku o składzie karm, każda jest dość dokładnie opisana, tylko czasu trzeba na to czytanie :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Najgorsze jest to, że jak to powiedział Otis w "Asterix i Obelix: misja Kleopatra", nie ma tak, że jest dobrze albo niedobrze <lol>

U mnie na PoN jest Clara (kastratka, 8,5 roku), karma stale dostępna w misce, dorzucam od czasu do czasu po kilka chrupek RC na zęby. Bardzo sobie chwalę. Od czasu do czasu Uropet, u mnie Clara lubi pasty, bo pH faktycznie ciuteńko się wahnęło, teraz jest dobrze. Nie jest gruba, jest w sam raz, w bardzo dobrej kondycji ogólnej, nie tylko tej wagowej.

Fado był dość długo na Orijenie I PoN, ale u niego to było zupełnie nietrafione, bo dostał alergii, i musiałam karmę wycofać. Za jakiś czas spróbuję samego PoN trochę mu dorzucić do diety, bo na Sensitivity oczywiście waga poszła do góry, u niego akurat to dobrze, bo na bezzbożówkach schudł (naprawdę! przy stałym dostępie!), ale to, co jest w tej chwili, to według moich standardów jest max. Na pewno nie wrócę do Orijena, ale spróbuję jeszcze raz szczęścia z PoN - dopóki nie wciągnęłam Orijena na listę, PoN był bardzo dobrze przez Fado tolerowany. Znam jednak koty, które na Orijenie są stale, i doskonale się mają, i nie mają alergii. Trzeba to sprawdzić samemu.

Ja z opisów i zwykłych przeliczeń i tych wszystkich rzeczy opisanych przy karmach bezzbożowych, najbliżej jestem właśnie PoN. Jest to też "najmniej sucha" z suchych karm, co też jest jej zaletą. Ale tak naprawdę dopiero nasze futra powiedzą nam, co im służy.

TOTW też używałam, i była lubiana, ale w tej karmie trochę odstręcza mnie tak duży udział ziemniaków, gdy więc Clara tak pięknie przyjęła Power of Nature, zrezygnowałam z TOTW.

Acana u mnie akurat wywołała kuwetową burzę, i do niej na pewno długo nikt mnie nie namówi, ale znów znajdzie się mnóstwo osób, których kotom ta karma bardzo dobrze służy.

Tutaj mamy piękną analizę Dagnes kar bezzbożowych, zaraz podepnę temat jako przyklejony, bo właśnie się zorientowałam,że spadł i nie jest widoczny: >>KLIK <<
Zablokowany