Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
justy35
Posty: 31
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:29
Płeć: K
Skąd: pomorskie

Post autor: justy35 »

jak długo czekaliscie na odpowiedź z Rufiego?
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Ja dzwoniłam jak zamawiałam a na drapak 2 tyg :-)
Marina
Posty: 553
Rejestracja: 05 sty 2011, 15:24

Post autor: Marina »

Kontaktowałam się mailowo, odpowiedź była wieczorem albo następnego dnia, a maili było kilka, ponieważ wprowadzałam pewną modyfikację. A na sam drapak też czekałam dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
AnnaKarenina
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2011, 10:30

Post autor: AnnaKarenina »

Zakupiłam https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... 0_cm/49247
będąc przekonana, że wybieram idealny drapak. Pani w hodowli mówiła, że wielki drapak nie będzie potrzebny ( co mnie jeszcze w tym przekonaniu utwierdziło). No i teraz przychodzi czas na wątpliwości. Wysokość to prawie (TYLKO) 90 cm. Zastanawia mnie też pierwsza półka. Czy przypadkiem nie jest za mała? Czy wieżyczka z piłką nie będzie przeszkadzać we wskoczeniu na drugą?
Chyba zacznę składać na rufiego P-8A
mały królik
Posty: 169
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:05

Post autor: mały królik »

AnnaKarenina pisze:Zakupiłam https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... 0_cm/49247
będąc przekonana, że wybieram idealny drapak. Pani w hodowli mówiła, że wielki drapak nie będzie potrzebny ( co mnie jeszcze w tym przekonaniu utwierdziło). No i teraz przychodzi czas na wątpliwości. Wysokość to prawie (TYLKO) 90 cm. Zastanawia mnie też pierwsza półka. Czy przypadkiem nie jest za mała? Czy wieżyczka z piłką nie będzie przeszkadzać we wskoczeniu na drugą?
Chyba zacznę składać na rufiego P-8A
wydaje mi się, że musisz po prostu obserwować kota jak sobie radzi i przede wszystkim czy drapak jest stabilny i nie ma tendencji do wywracania się. poza tym koty to zwinne bestyje, ze wskakiwaniem na pewno sobie poradzi ;-)) najważniejsze żeby się nie przewrócił na kota. a z rufim to radzę poczekać i poobserwować co w drapaku twój kot lubi najbardziej zanim wydasz nie małe pieniądze na coś co się kotu nie spodoba ;-))
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Widziałam na wystawie drapaki Rufiego. O rany... Przerosły moje wyobrażenia. Już na pewno wiem, że hamaczki i tylko hamaczki. No rozchorowałam się. Ale mąż niewzruszony, zawsze jest mnóstwo ważniejszych rzeczy :-(
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

AnnaKarenina pisze:Zakupiłam https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... 0_cm/49247
będąc przekonana, że wybieram idealny drapak. Pani w hodowli mówiła, że wielki drapak nie będzie potrzebny ( co mnie jeszcze w tym przekonaniu utwierdziło). No i teraz przychodzi czas na wątpliwości. Wysokość to prawie (TYLKO) 90 cm. Zastanawia mnie też pierwsza półka. Czy przypadkiem nie jest za mała? Czy wieżyczka z piłką nie będzie przeszkadzać we wskoczeniu na drugą?
Chyba zacznę składać na rufiego P-8A
Wielu z nas zaczynało od malych drapaków. Na start, dla małego kociaka jest dobry, zwłaszcza przy tej cenie, a potem zobaczysz- może będziesz musiała kupić coś solidniejszego, np mercedesa od Rufiego <lol> - nie wszystkie koty tak samo intensywnie użytkują powierzchnie do drapania i skaczą po półkach. U mnie w domu do tej pory stoi drapak podobnej wysokości, koty korzystają z niego, gdy jesteśmy w tym samym pokoju- do polegiwania, czasem drapną. W sypialni mamy drapak do sufitu i to ten służy do gonitw i zabaw. Nawet w pojedynkę.
Potem możesz dokupić większy i postawić go w innym pokoju. Zwłaszcza, że nie wiadomo na ilu kotach poprzestaniesz <lol> Po jakimś czasie dobrze byłoby, żebyś opisała jak się sprawuje ten model, może komuś pomożesz w podjęciu decyzji :-)
Awatar użytkownika
AnnaKarenina
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2011, 10:30

Post autor: AnnaKarenina »

Dziękuje Wam za uspokojenie moich skołatanych nerwów. Na pewno opiszę za jakiś miesiąc jak się prawuje.
Za jakiś rok planuję zmianę mieszkania i dokocenie, więc chyba dopiero wtedy zainwestuje w coś większego i porządniejszego.
Awatar użytkownika
gosiaczek8807
Posty: 732
Rejestracja: 09 lis 2009, 00:42

Post autor: gosiaczek8807 »

Na dobrą sprawę każdy kot jest inny, a w zasadzie musiałabym powiedzieć, że mój kot jest inny. Z wszelkich drapaków interesuje go tylko słupek do drapania :-o
Nic poza tym, podesty, budki itp. NIC
Dlatego nieco bardziej skomplikowany drapak wywiozłam na działkę, a do domu w grudniu kupiłam Wąskiego z Darmar, czyli po prostu 100 cm słupka na podeście.
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Zrobiłam drapak sama podglądając inne drapaczki. Koty były wniebowzięte. Skakały po nim jak małpki po drzewach, a że mam fioła na punkcie moich kotecków, to wygrałam aukcję na e-bayu i kupiłam taki wypasiony, duży i jak dla mnie fajowy. Ale nie dla kotków. olały go totalnie :-/ . Vincent korzysta tylko z "łyżek", bo na nich mu się dobrze śpi, poza tym jest jeszcze mały i łatwo mu się tam wdrapać. Frodo czasami drapnie słupek i tyle.
Oto wykonanie moje
Obrazek

a to z aukcji
Obrazek
Zablokowany