Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
*Aragona*
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 22:21

Post autor: *Aragona* »

Wczoraj zdecydowaliśmy sprawdzić wagę naszego szkraba. 5 lutego skończył 4 miesiąc z wagą 3 kilo. Wczoraj gdy go ważyliśmy waga podskoczyła o 400 gram./czyli po dwóch tygodniach/ <shock>
Zastanawiamy się czy takie skoki wagi są normalne dla maluchów? Karmimy Royal Canin Growth oraz serwujemy Cosmę/85gram/ pół z rana i pól wieczorem, od czasu do czasu gotowany kurczak i przemrożone mięsko.
Nie zauważyłam również by kociak się przejadał, ot skubnie suche od czasu do czasu.
Powinnam zaznaczyć, że Bailey nie należy do aktywnych i minut zabawy to dla niego wyczyn po którym następuje zasłużony odpoczynek :-)
Awatar użytkownika
Patrycja Nobis
Posty: 60
Rejestracja: 05 lut 2011, 13:12

Post autor: Patrycja Nobis »

Ciężki kicio.Mój Bambi ma 13mieś.i waży 4,200kg.Jest na Royalu Britisch+Royal Pure feline piękna sierść i mokrym Royalku Instinctive/Beauty i też Cosmie(uwielbia ją!!!) - 85gr.ma na półtora dnia :-D
Wszystko zależy chyba od "sztuki"kota.To tak jak z dziećmi.Jedne jako małe są szczupłe,niektóre grubsze a potem wyrastaja z tego i są ślicznymi nastolatkami itd...
Baton
Posty: 8
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:40

Baton - 8,5 miesiąca

Post autor: Baton »

Witam,

nasz urwis waży 5,400 w wieku 8,5 miesiąca. Chyba duży kotek będzie z niego :-)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Baton, witaj na forum :-)
Zapraszamy do założenia wątku w dziale "pokaż nam swojego kota". Chętnie zobaczę tego Twojego kocurka. Zresztą nie tylko ja <lol>
Awatar użytkownika
Blanka
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2010, 20:36

Pixi

Post autor: Blanka »

Witam, moja Pixi 1 marca skończy pół roku i waży 2,7 kg. Lubi pojeść, ale wielkoludem chyba nie będzie :->
Awatar użytkownika
deluser
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:30

Post autor: deluser »

W jakich granicach powinien ważyć półroczny brytek kocur?
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Post autor: Monika »

Deluser, poczytaj wątek od początku, są podane różne (czasem rozbieżne) wagi brysiów. Nie ma jakiejś tam reguły. Może być kot mały, ale krępy i całkiem "papuśny" i będzie ważył akurat, może być taka uroda kota osobnicza, że akurat w tym czasie będzie pajęczakiem i nie będzie imponującej wagi ale za to później jak już się "wydłuży" to nadgoni z wagą. Mi byłoby ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, po moich dorosłych już trzech brytkach zauważyłam, że KAŻDY dorastał inaczej. I w tym czasie ich wagi porównując były tak różne, że nie pokusiłabym się o generalizowanie. Ważne by kot nie był otłuszczony, ani przesadnie wychudzony. Jeśli tak nie jest, jeśli jest zdrowy, je ile mu potrzeba i jest kotem radosnym że tak to pozwolę sobie uprościć, to jest ok. W tym wieku kot ma jeszcze duuużo czasu przed sobą do rośnięcia.
Awatar użytkownika
Enigma87
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:30

Jak długo rośnie kot?

Post autor: Enigma87 »

Od tygodnia zastanawiam się jak to jest z brytami. Od tygodnia dlatego, ponieważ Boni jest tak długo < a właściwie którko> moim kotem.

Dlaczego o to pytam?Już tłumaczę:Boni urodził się we wrześniu 2009. W chwili obecnej waży 4,3 kg. Ma 1,5 roku. We wrzesniu 2010 został wykastrowany.

Wiem, że przez poprzedniego właściciela karmiony był marketówką :-x < karmą produkowaną przez siec marketów >. Teraz dostaje RC. Zmiana karmy nie była problemem.

Chcę wiedzieć czy Boni urośnie, czy zostanie taką kruszynką? <?>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Dołączam do istniejącego już wątku na ten temat.

Trudno powiedzieć, brytki rosną długo, niektóre są krótkiej i przysadzistej budowy, i te nie ważą nigdy imponująco, nadal będąc jak najbardziej doskonale zbudowanymi brytyjczykami. Trzeba ocenić kościec i właśnie budowę kota. Niektóre natomiast rosną bardzo wolno, i trzeba na ich ostateczne rozmiary czekać nawet 3 lata.
Awatar użytkownika
Enigma87
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:30

Post autor: Enigma87 »

Przepraszam za bałaganik :-)

Czyli może Boni jeszcze trochę urośnie...

Tak czy inaczej jest to kot do kochania i kochany naprawdę jest: nie ważne jak wygląda <zakochana> , ważne aby był zdrowy.
Zablokowany