Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: agniecha »

elwiska3 pisze:Karmelem tez pije po psiemu <mrgreen> zaraz po jedzeniu i obok miseczki z chrupkami
Moje koteńki też popijają chrupki po zjedzeniu z miseczki tuż obok :-) wolą porcelanową miseczkę niż plastik i metal ( w sumie ja też wolę kawę w porcelanie niż w kubku z automatu <oops> )
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

Właśnie padła pompka w Drinkwell 360, kupionym w lutym <shock> Szybko poszło. Na szczęście pasuje do niego pompka od CatMate <mrgreen> A została mi po wymianie poprzedniego CatMate.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Kamila »

atomeria pisze:Właśnie padła pompka w Drinkwell 360, kupionym w lutym <shock> Szybko poszło. Na szczęście pasuje do niego pompka od CatMate <mrgreen> A została mi po wymianie poprzedniego CatMate.
<shock> to dosyć szybko się zużyła, tylko 5 m-cy <shock> Może zareklamuj?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

atomeria pisze:Właśnie padła pompka w Drinkwell 360, kupionym w lutym <shock> Szybko poszło. Na szczęście pasuje do niego pompka od CatMate <mrgreen> A została mi po wymianie poprzedniego CatMate.
Atomerio, proszę napisać do nich reklamację. Mi tak kiedyś padła pompka właśnie w Cat Mate, po trzech miesiącach, napisałam, że mam wiele poideł, i wszystkie pracują znacznie dłużej, i że żywotność takiej pompki nie może być tak krótka. Odesłali mi w ramach reklamacji nową, pouczając przy tym o prawidłowym odkamienianiu <shock>
Awatar użytkownika
Arya90
Posty: 46
Rejestracja: 27 maja 2016, 11:28
Płeć: kobieta
Skąd: Września

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Arya90 »

Dziewczyny czym czyścicie kamień w poidle?
Myję poidło co tydzień, leję do niego przefiltrowaną wodę z dzbanka,a mimo to widzę zaczątki kamienia już, a poidło mam zaledwie 2 miesiące.
Jakiego specyfiku użyć (myślałam o kwasku cytrynowym) i jak to zrobić by było bezpieczne dla zwierzaka?
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Kamila »

Kwasek cytrynowy będzie ok, w instrukcji LK o nim piszą, ja rozcieńczam wodę z niewielką ilością octu jabłkowego, ale kwasek chyba będzie lepszy. Ja też jak lałam filtrowaną kranówę to miałam więcej osadu i na pompie i na fontannie. Teraz używam tylko źródlanej i nie zakamienia się tak szybko.
Awatar użytkownika
Arya90
Posty: 46
Rejestracja: 27 maja 2016, 11:28
Płeć: kobieta
Skąd: Września

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Arya90 »

Dzięki za odpowiedź :)
Jutro zabieram się do dzieła w takim razie.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Sonia »

Chyba się pochlastam <diabeł> Zrujnowałam się wreszcie na Drinkwell 360 i gamonie dwa olały to. Tami lubi pić z kranu i byłam przekonana, że nie będzie odstępował tej fontanny, bo przecież tak samo leci, jak z kranu, a napił się tylko raz, jak włączyłam nowość. Teraz ma to w głębokim poważaniu i w ogóle nie zainteresowany. Tobinek za to obwąchał dokładnie, ale on nie potrafi pić ciurkającej wody, więc poszedł do swojej zwykłej miski. Zresztą on sam ładnie pije i często go widzę przy różnych miskach, a obowiązkowo po jedzeniu zawsze idzie pić, więc jemu takie wynalazki nie są potrzebne.
No szlag mnie trafi, jak będę miała następnego grata do mycia, a oni i tak z tego nie będą pić. Nie wsadzałam tam filtru węglowego, ani tej gąbki białej, bo Dorszka pisała, że kotom nie smakuje.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Kamila »

Soniu :hug: może daj im jeszcze czas, abo przestaw w inne miejsce.Z tego co pamiętam Drinkwell ma i kraniki i basenik to obydwa kicie powinny być zadowolone, ale może do takich nowości trzeba im więcej czasu, żeby przywyknąć :-)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Sonia »

Tobi próbował z baseniku się napić, ale mu się głowa nie mieści i zrezygnował. Przypuszczam, że on wcale nie będzie korzystał z tej fontanny. A miejsce mam dobre, bo w tym miejscu normalna miska stała i tam pili. Nie wiem, czy coś z tego będzie u nas :((((
Zablokowany