Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Dorszka »

Dotarł Pan i tutaj <lol>

Tak, jak Panu pisałam, 3B to bardzo dobry drapak, pod warunkiem, że skręci go Pan spiralnie, na co uczulałam, bo inaczej zeskok pomiędzy półkami jest trochę wysoki.

P-7A jest również dobrym wyborem, wszystko zależy od tego, jak duży ma być drapak. Ja oprócz tego 3B po prostu za jakiś czas dokupiłabym rozetę na słupku 70 cm, i kocio miałby dwa mebelki. Przy wyborze 7A postąpiłabym tak samo... :hidden:
Edgard
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2016, 09:36
Płeć: man
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Edgard »

Ok, czyli taka propozycja byla by super ? dla mojego kociaka moze bez tego dolnego hamaka bo troche cięzko bedzię mu chyba tam wejśc :)

http://www.drapaki.pl/pl/ekskluzywne/208-ex-2a-1.html

czekam na opd:)

dzieki:)

Truskawka pisze:Dokładnie rozeta musi być <mrgreen> .
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Chyba, że ma się w domu szaleńca, to żadne spiralne skręcanie nie pomoże <lol>
Dorotko wiesz co Tobi ostatnio zrobił? Z góry drapaka wyskoczył jak z procy na sam środek salonu i wcale nie patrzył, żeby zejść schodkowo. On mnie do zawału kiedyś doprowadzi :mdleje:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Edgard pisze:Ok, czyli taka propozycja byla by super ? dla mojego kociaka moze bez tego dolnego hamaka bo troche cięzko bedzię mu chyba tam wejśc :)

http://www.drapaki.pl/pl/ekskluzywne/208-ex-2a-1.html

czekam na opd:)

dzieki:)
Ja gdybym teraz miała wybierać, to wzięłabym właśnie taki, jak ten co wkleiłeś. Może nie jest jakoś specjalnie mocno rozbudowany, ale ma wszystko co potrzeba. Budkę w której można się schować (przy czym nie wszystkie koty z niej korzystają, u mnie jest wykorzystywana przez Tamisia), rozeta, którą kochają chyba wszystkie koty, długi słup, na którym może się kot w całości rozciągnąć. Tak, że jak dla mnie to jest najlepsza opcja.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Dorszka »

Sonia pisze:Chyba, że ma się w domu szaleńca, to żadne spiralne skręcanie nie pomoże <lol>
Dorotko wiesz co Tobi ostatnio zrobił? Z góry drapaka wyskoczył jak z procy na sam środek salonu i wcale nie patrzył, żeby zejść schodkowo. On mnie do zawału kiedyś doprowadzi :mdleje:
Soniu, to jego wybór, wtedy się nie stresujesz, o żadnym zawale nie chcę słyszeć, nie musi tak schodzić, wolał na skróty, jego rzecz <mrgreen> . Stale na pewno tego nie robi, i o to chodzi. Tobinkowa mama robi takie rzeczy często, więc się przyzwyczaj wreszcie, przecież wiesz, że ona po karniszach jak baletnica chodzi, z poziomu podłogi pokonuje śluzę o wysokości 1,7 albo 1,8 m, i z szafy, jak jej się spieszy, zeskakuje jednym susem <lol>
Sonia pisze:Ja gdybym teraz miała wybierać, to wzięłabym właśnie taki, jak ten co wkleiłeś. Może nie jest jakoś specjalnie mocno rozbudowany, ale ma wszystko co potrzeba.
Zgadza się, z jednym tylko zastrzeżeniem - budka ma tylko jeden otwór, więc obawiam się, że zostanie porzucona. Ja, jeśli komukolwiek z opiekunów zamawiam jakieś drapaki z budkami, od razu każę panu Leszkowi wymienić na taką z dwoma otworami. U mnie obie budki są chętnie używane, ta druga dopiero od czasu, gdy Donka wycięła mi w niej drugi otwór.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Zgadzam się z tą budką. Ja też mam dwa otwory. Tami lubi w niej spać popołudniami. Wprawdzie wciśnięty na wcisk, ale widać mu to nie przeszkadza <lol>
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Limonka »

Ja mam dokładnie ten model i jestem zadowolona. Nie skręcony spiralnie co prawda, ale półka (pod którą jest hamak) jest zaraz obok kanapy i z niej sobie kot wskakuje na drapak (i tak tez najczęściej schodzi). Czasami wskakuje na budkę z podłogi, a czasami się wspina po słupach jak wiewiórka jakaś <lol>
Jak kupowałam to nie wiedziałam że można sobie zrobić 2 otwory w budce <roll> Pamiętam że podwyższałam trochę jeden ze słupów o kilkanaście cm.
Półka i rozeta- ukochane, w użyciu non stop.
Budka- przez 5 miesięcy ignorowana, od jakichs dwóch chętnie sobie tam śpi wieczorami.
Hamak pod półką nie uzyty nigdy. Raz weszła i jak zobaczyła że to się tak chybocze pod nóżkami to uciekła z piskiem. Więc dzisiaj pewnie bym tam zrobiła tubę albo prostą półkę. Ale podobno niektóre koty lubią te luźne hamaki.....
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

A ja proponuję zapytać o drapak DrapakiDlaKota. Drapaki są świetne, można też liczyć na bardzo miłą i fachową pomoc w wyborze, z czym u Rufiego od dłuższego czasu różnie bywa.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Aguś, a nie wiesz czy można u nich kupić sam materiał sztruksowy?
Jakoś nigdzie nie mogę namierzyć sklepu z tą sztruksową kostką, a chciałabym obić na nowo stary drapak i zrobić też narzutę na rogówkę.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Soniu, nie wiem, może zapytaj? W tej sprawie można pisać przecież do forumowej Rmoni :-)
Zablokowany