Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Ja co prawda mam dwa drapaki z tej linii, ale nie ze sznurkiem, obydwa obłożone są matą sizalową i nic się z nimi nie dziejem (eksploatowane od 1,5roku).

Złóż reklamację w zooplus, sądzę, że przyślą Ci słupek na wymianę, może tylko ten jeden jest taki wadliwy?

Edit: wcześniej miałam inne drapaki z zooplus i przez 2 lata akurat z sizalem nic takiego się nie działo <shock> (za to drapaki zaczęły się chwiać).
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Drapaki

Post autor: jasminka »

Reklamuj lub dokup w obi sznurek sizalowy i dołóż :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Dorszka »

To są niestety różnice, te drobiazgi, przez które coś jest tańsze lub droższe. W tych drapakach lina jest tylko nawinięta, bez dodatkowego "upchnięcia", do czego pewnie potrzebna jest jakaś dodatkowa maszyna. Jak robiłam podejście dla Clary na desce, co dwa - trzy nawinięcia musiałam spychać sznurek, żeby go "upakować", dzięki temu do dziś się nie przesuwa, zwłaszcza, że to był grubszy sznurek (to też ma znaczenie), ale była to gigantyczna praca, okupiona pozdzieranymi palcami. Też mam dwa drapaki z Zooplusa, i dzieje się z nimi to samo, nie wiem, czy będzie to można reklamować, jeśli tak, to z nowym słupkiem za chwilę zrobi się to samo. Ja potraktowałam sprawę inaczej, cena tych drapaków jest naprawdę atrakcyjna, i poza słupami nie mam zastrzeżeń do wykonania. Postanowiłam więc z czasem zużycia wymienić słupki na "Rufiowe", zwłaszcza, że generalnie wolę grubsze słupy niż te w moich Zooplusowych drapaczkach. Na razie wymieniłam jeden w dużym, pozostałe się jeszcze dobrze sprawują. To oczywiście w ostatecznym rozrachunku podniesie trochę cenę drapaka, ale przy takim "rozłożeniu" na raty na kilka lat, postanowiłam się tym nie przejmować.

Ale faktycznie, jak teraz o tym pomyślę, powinnam była reklamować, ale jeden z tych drapaków wzięłam za punkty, więc nawet nie przyszło mi to do głowy, a drug jest malutki, dla kociąt, i mam już dla niego nowy słupek. Dziewczyny dobrze radzą, trzeba reklamować.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Danusia »

Do nawijania liny sizalowej potrzebna jest specjalna maszyna która naciąga ją z odpowiednią siłą ,a gdy się jej nie używa ,a lina nawinięta jest ręcznie wszystko się zsuwa bo lina się wyciąga i zaczyna być lużna.
Ja mam w mieszkaniu 2 Rufiego drapaki i ten Kolorusia ma już 5 i pół roku wymieniliśmy mu tylko jedną rozetę na 50 bo gdy kupowaliśmy takiej dużej nie było ale drapak nosi naprawdę nieduże ślady używania ,a słupy jakby nikt ich nigdy nie molestował są idealne .
W domu na wsi składaliśmy sami 2 drapaki z elementów zamòwionych i kupionych u Rufiego i słupy Rufiego są perfekcyjnie wykonane ,a uwierzcie można zrobić cuda z elementów Rufiego nawet różne śruby ciężko dostępne można kupić u niego.
Ja proponowała bym jak Zooplus nie uwzględni reklamacji wymienić słupy na Rufiego.
Zamówić można na miarę <mrgreen>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Chyba faktycznie złożę reklamację. Co mi szkodzi spróbować? Ten drapak nie jest może z najwyższej półki, ale 130 funtów też piechotą nie chodzi, więc mam prawo oczekiwać czegoś sensownej jakości - zwłaszcza, że ze wszystkiego jestem bardzo zadowolona i jedynie ten słup jest problemem. Nie jakimś ogromnym, ale jeśli będzie się to jeszcze obniżało, to już zacznie mnie wkurzać ;-))

Jeśli to nie zadziała, to dokupię i dołożę sznurka, albo może faktycznie zrobię zakupy u Rufiego, ale że nie jest to sprawa paląca, to dopiero za kilka miesięcy, gdy odkuję się po potężnych wydatkach, jakie mam teraz. Przy okazji mogłabym wymienić tę górną rozetę, której koty nie lubią, na drugi hamak. Tylko czy u Rufiego zrobią mi słupy grubości 15 cm?
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Btw, widzieliście nową wersję tego drapaka? Właśnie wypatrzyłam na stronie. Nazywa się Compact, ma tyle samo wysokości co dotychczasowy XL, ale słupy są grubości 11 centymetrów, mniejsze rozety i znacznie mniejszy hamak. I występuje w dwóch kolorach, ale nie ma niestety zdjęć czekoladowego...

http://t.zooplus.co.uk/shop/cats/scratc ... _cm/554730

Arya by na nim może dała radę, ale dla Eddiego to już za mały kaliber ;-))
Awatar użytkownika
anex
Posty: 270
Rejestracja: 07 lip 2015, 18:23
Płeć: K
Skąd: WAW

Re: Drapaki

Post autor: anex »

Dziewczyny, wiecie może co się dzieje z Cat Concept? Zwinęli interes? ;-(

Jakieś 2 miesiące temu chciałam zamówić u nich drapak - właścicielka powiedziała, że wstrzymują produkcję na ok. 1,5 miesiąca. Teraz, chcąc wrócić do zakupu - patrzę, a strona nieaktywna, z FB usunięty nr telefonu, generalnie cisza w eterze... <hm>

A jeśli faktycznie zaprzestali produkcji - czy znacie jakąś drapakową alternatywę - formą, designem podobną do nich?
vioris
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:55
Płeć: kobieta
Skąd: Świętochłowice

Re: Drapaki

Post autor: vioris »

Witam. Szukałam w internecie jakiejś informacji na temat drapaka z zooplusa i znalazłam ten wątek. Specjalnie założyłam konto :) Właśnie u mnie dzieje się to samo co u Was. Sizal nawinięty na słupki zjeżdża a słupek na samym dole po 6 miesiącach użytkowania wygląda gorzej niż mój stary drapak po 5 latach... Sznurek sizalowy przerwał się i wisi smętnie. Ogólnie ten sizal jest jakiś taki słabszy i się kruszy, ciągle tego pełno leży pod drapakiem. Zastanawiam się, czy któraś z Was już reklamowała swój drapak?
Zapłaciłam kupę kasy za wymarzony drapak a tu taka niemiła niespodzianka. Ogólnie z drapaka jeste mega zadowolona, moje koty go kochają, ale niszczy się tak szybko, że nie wiem co będzie za kolejne pół roku.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Ja jeszcze się za to nie zabrałam, póki co popchnęłam trochę sznurek do góry i nie wygląda źle. Gdy znowu opadnie, skontaktuję się pewnie z Zooplusem i zobaczymy... A który masz drapak?

Kiedyś miałam Natural Home III, co ja mówię, nadal go mam. Miałam na honorowym miejscu w salonie. Teraz stoi w kącie sypialni, ale żal nam było się pozbyć, bo Eddie tam jeszcze czasem wchodzi. No i z nim tego problemu nie było, ale słupy są znacznie cieńsze, więc i wspinaczka była utrudniona i zdarzała się rzadziej. W Natural Paradise słupy mają 15 cm, a w tamtym chyba 8 albo 9...
vioris
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:55
Płeć: kobieta
Skąd: Świętochłowice

Re: Drapaki

Post autor: vioris »

Ja mam Wood , ale widzę że go już w Zooplus nie mają w sprzedaży. Kupowałam we wrześniu. I u mnie te słupki się odsłaniają, ale najgorzej wygląda słupek na samym dole, gdzie koty używają do ostrzenia pazurków. Poprzedni drapak mieliśmy taki z budką i jednym słupkiem, gdzie drapały w jednym miejscu przez 5 lat i nic się z nim nie działo a teraz po pół roku wszystko jest w strzępach. Dla mnie to porażka :/

Mam prawie taki sam jak ten: http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... itu/540225

Tylko mój ma budkę obitą deseczkami drewnianymi i dodatkowy hamak pod tym leżaczkiem.

Tu znalazłam na jakiejś innej stronce:
http://www.bitiba.fi/shop/kissan_tarvik ... ret/550786

Ma któraś z Was ten drapak?
Zablokowany