Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Drapaki

Post autor: Luinloth »

Weźcie się przekwalifikujcie na zawodową produkcję mebli dla kotów <mrgreen>
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Limonka »

Soniu szacun! Ja bym nie wiedziała nawet od czego zacząć.... <oops>
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapaki

Post autor: Kamila »

super drapak, naprawdę. Chciałabym taki <roll>
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Julcik »

Soniu, a skąd materiał? Allegro?
turmalinka
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2016, 04:56
Płeć: kobieta
Skąd: Tipton UK

Re: Drapaki

Post autor: turmalinka »

Soniu szacun.

Ja mam kilka na oku, ale czasu mam dużo i chodzi mi po głowie samodzielne wykonanie drapaki coby czas zabić. Ale raz ze mam dwie lewe ręce, dwa - brak zupełny wyobraźni... Są gdzieś jakieś instrukcje?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Julcik pisze:Soniu, a skąd materiał? Allegro?
Materiał i gotową rozetę kupiłam u Moniki, tutaj: http://drapakidlakota.com.pl/
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

turmalinka pisze:Soniu szacun.

Ja mam kilka na oku, ale czasu mam dużo i chodzi mi po głowie samodzielne wykonanie drapaki coby czas zabić. Ale raz ze mam dwie lewe ręce, dwa - brak zupełny wyobraźni... Są gdzieś jakieś instrukcje?
Czy gdzieś są jakieś instrukcje to nie wiem. My przerabialiśmy stary drapak Rufiego więc na pewno było prościej.
Z półkami nie ma żadnego problemu, bo to są dwie osobne płyty, które się obija materiałem i takim pistoletem z szyfkami przybija materiał pod spodem, a potem takie dwie deski, jak kanapkę składa się razem i ze sobą skręca. Co do słupów, to lepiej nie bawić się z robieniem ich samemu, bo bez odpowiednich maszyn, naciągania, w domowych warunkach na pewno nie uda się tak porządnie i mocno naciągnąć sznurka sizalowego. Dlatego słupy najlepiej kupić gotowe u Rufiego albo u Moniki. Z budką to już bardziej skomplikowana sprawa, bo podłoga i dach budki to nie tylko wycięte koło, ale jest na dodatek tak podwójnie frezowane. Bez odpowiedniego sprzętu się tego ręcznie raczej nie zrobi.
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Drapaki

Post autor: Kasik »

Marzenko, pięknie wyszło, bardzo zdolni jesteście :ok: :ok: :ok:
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: madziulam2 »

Sonia pisze:
turmalinka pisze:Soniu szacun.

Ja mam kilka na oku, ale czasu mam dużo i chodzi mi po głowie samodzielne wykonanie drapaki coby czas zabić. Ale raz ze mam dwie lewe ręce, dwa - brak zupełny wyobraźni... Są gdzieś jakieś instrukcje?
Czy gdzieś są jakieś instrukcje to nie wiem. My przerabialiśmy stary drapak Rufiego więc na pewno było prościej.
Z półkami nie ma żadnego problemu, bo to są dwie osobne płyty, które się obija materiałem i takim pistoletem z szyfkami przybija materiał pod spodem, a potem takie dwie deski, jak kanapkę składa się razem i ze sobą skręca. Co do słupów, to lepiej nie bawić się z robieniem ich samemu, bo bez odpowiednich maszyn, naciągania, w domowych warunkach na pewno nie uda się tak porządnie i mocno naciągnąć sznurka sizalowego. Dlatego słupy najlepiej kupić gotowe u Rufiego albo u Moniki. Z budką to już bardziej skomplikowana sprawa, bo podłoga i dach budki to nie tylko wycięte koło, ale jest na dodatek tak podwójnie frezowane. Bez odpowiedniego sprzętu się tego ręcznie raczej nie zrobi.

co to za złote ręce macie???

rozkręcę swój i zabarykaduję się u Was na dwa dni hahahahahahah!
Awatar użytkownika
elsa
Posty: 1811
Rejestracja: 07 wrz 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Drapaki - galeria

Post autor: elsa »

Soniu, wyszło świetnie! Bardzo mi się podoba, no i ta szarość pasuje idealnie!


Reszta mebli też zacna! :ok:


Jak mój mąż ochłonie po remoncie kuchni, będę go chciała namówić na drapak, jaki wykonała Pani Ewa swoim kotom http://www.dzikabestia.pl/nowy-drapak/
Zablokowany