Wszystko o zabawkach dla kotów!

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Izabella1974
Posty: 116
Rejestracja: 02 gru 2011, 20:55

Post autor: Izabella1974 »

Mój też lubi najprostsze zabawki typu sznurek-a raczej gumka z przywiązaną myszką na końcu, albo kulki z folii aluminiowej. Lubi też wskakiwać do reklamówki-chowam mu tam jego gadżety,kopie potem tę reklamówkę, w środku w niej wariuje itp...A zabawki, które kupiłam w sklepie to może z dwa razy nimi sie bawił,,,
e_
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2010, 14:23

Post autor: e_ »

Uważaj na gumki , kulki z foli i torby foliowe - tylko w Twojej obecności. Kota moze sobie zrobić krzywdę. Moja kotka taką wędką z gumką i myszką na końcu o mało się nie udusiła- gumka owinęłła sie przy szaleństwach wokół szyjki i przy próbie oswobodzenia zaciskała coraz mocniej.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

e_ pisze:Uważaj na gumki , kulki z foli i torby foliowe - tylko w Twojej obecności. Kota moze sobie zrobić krzywdę. Moja kotka taką wędką z gumką i myszką na końcu o mało się nie udusiła- gumka owinęłła sie przy szaleństwach wokół szyjki i przy próbie oswobodzenia zaciskała coraz mocniej.
Dokładnie, kotka mojej przyjaciółki miała zabawkę: puchatą piłeczkę z gumką i również obwinęła sobie i zacinęła na szyji, i czym bardziej chciała się oswobodzić tym mocniej się gumka zaciskała i przyjaciółka na szczęście w porę zauważyła co się dzieje... wolę nie myśleć, co by się stało, gdyby nie było jej w domu :-( ja też mam taką zabawkę ale chowam jak zawsze gdzieś wychodzę bo jednak lepiej być za bardzo ostrożnym niż za mało...
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Post autor: Aga12 »

A czy ktoś z Was ma którąś z tych zabawek-karmników i może mi powiedzieć czy warto toto kupić?

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... wne/289127

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... wne/134792
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Julcik »

Takie coś można spokojnie zrobić samemu.

Tutaj>>>> na przykład zrobiła to Bajewka. Jak widać wcale nie potrzeba niektórych zabawek kupować bo można je zrobić samemu ;-))
Awatar użytkownika
asiunia0312
Posty: 1208
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Olsztyn

Post autor: asiunia0312 »

PIÓRKA NA PATYKU
Jak zamawialiśmy Misi transporter wzięliśmy również piórka na patyku. Niestety zepsuła je w dość krótkim czasie <diabeł> . Mam pytanie, znacie może jakiś sklep gdzie ta zabawka jest w miarę solidna i tania <mrgreen> ? Interesowały by mnie piórka wraz z szeleszczącą wstążką, bo ona też jest wielkim hiciorem u Misi.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

asiunia0312 pisze:PIÓRKA NA PATYKU
Jak zamawialiśmy Misi transporter wzięliśmy również piórka na patyku. Niestety zepsuła je w dość krótkim czasie <diabeł> . Mam pytanie, znacie może jakiś sklep gdzie ta zabawka jest w miarę solidna i tania <mrgreen> ? Interesowały by mnie piórka wraz z szeleszczącą wstążką, bo ona też jest wielkim hiciorem u Misi.
szczerze, to u Bentleya niestety to nie zabawki KONG wprowadziły rewolucje (mimo, że je lubi), tylko takie małe puchate piłeczki co w środku mają dzwoneczek. Pół dnia taką szarą, wymemłaną i obślinioną nosi w pyszczku i się nią bawi.. a ja nad ranem budzę się z nią pod plecami <lol> W zoologicznych są po 1,50 chyba? myszki też są z dzwoneczkiem lub czymś szeleszczącym w środku w tej samej cenie. Piórka też nam szybko się rozlatują :-x Polecamy piłeczki i myszki <mrgreen> ! wyobraź sobie płacz jaki jest gdy piłeczka wpadnie pod komodę i nie ma bata.. trzeba się rozpłaszczać na podłodze :haha:
Awatar użytkownika
asiunia0312
Posty: 1208
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Olsztyn

Post autor: asiunia0312 »

Nasza Misia też ma bardzo dużo piłeczek, ale sęk w tym, że ostatnio nie ma ochoty na zabawę (może to po rujce, bo nawet mniej je). Rozbawić ją mogę tylko piórkami, których już nie ma bo wszystkie wyrwała :-x. A sama nie ma ochoty na zabawę, jak się nią nikt nie zainteresuje to potrafi przespać cały dzień z wielkim fochem ;-(
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

asiunia0312 pisze:Nasza Misia też ma bardzo dużo piłeczek, ale sęk w tym, że ostatnio nie ma ochoty na zabawę (może to po rujce, bo nawet mniej je). Rozbawić ją mogę tylko piórkami, których już nie ma bo wszystkie wyrwała :-x. A sama nie ma ochoty na zabawę, jak się nią nikt nie zainteresuje to potrafi przespać cały dzień z wielkim fochem ;-(
może kup jej zabawkę np. z kocimiętką w środku? niektóre koty szaleją za takimi zabawkami. Bentley ma jedną taką, że w środku jest woreczek z suszoną kocimiętką, niestety on nie pojmuje fenomenu kocimiętki ani w zabawce, ani w sprayu, ani nawet roślinki :-/
Awatar użytkownika
asiunia0312
Posty: 1208
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Olsztyn

Post autor: asiunia0312 »

Może jednak racja, że lepiej jej kupić jedną trwalszą zabawkę niż 3 które zaraz się zepsują... Jutro przejdę się do zoologika i może coś znajdę ciekawego :-P
Zablokowany