Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
gustaw
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2014, 08:25
Płeć: m
Skąd: Warszawa

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: gustaw »

MoniQ pisze:(...) wysoka klasa efektywności odkurzania, czy jak się to nazywa.... Szczotki różne można teoretycznie dokupić, cechy samego sprzętu są istotniejsze :)
To ja się tu 'produkuję' a tu okazuje się, że można to ując w kilku słowach. Obrazek
Awatar użytkownika
oleena
Posty: 564
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:57
Płeć: kobieta
Skąd: Lublin

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: oleena »

Dziewczyny, a czy np. ten Zelmer dobrze sobie radzi z sierścią na dywanach? Szukam jakiegoś dobrego odkurzacza dla taty, ponieważ ma sporo roboty z Oscarową sierścią i chciałabym mu jakoś ulżyć 8-) U siebie w mieszkaniu przezornie mam tylko jeden malutki dywanik, więc zwykły odkurzacz daje radę, ale tato jak to człowiek starszego pokolenia ma dywany we wszystkich pokojach i raczej nie zechce się ich pozbyć.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: AgnieszkaP »

Mam prośbę do osób, które zakupiły Electroluxa Ergorapido zb13er, o zmierzenie, ile maksymalnie działa odkurzacz na mocniejszym biegu. Jestem strasznie wyczulona w tej kwestii, poprzedni model szybko nam padł. No a obecny za pierwszym razem działał najdłużej (ok. 15 minut), a później z każdym odkurzaniem ten czas nieco się skracał (dziś 11 minut 30 s), już mi nie wystarcza na odkurzanie całego mieszkania :-///// Gdzieś tam w necie wyczytałam, że producent podaje czas pracy - do 35 minut. Pewnie chodzi o pracę na wolniejszym biegu, następnym razem z ciekawości sprawdzę, ile to będzie to u nas.
Tylko czy taki zapis nie jest zabezpieczeniem przed ewentualnymi reklamacjami, bo 5 minut to także praca urządzenia do 35 minut.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: asiak »

Agnieszko, ja swoje mieszkanie tym odkurzaczem odkurzam tak po łebkach, najdłużej odkurzałam chyba 8 min :-)
Awatar użytkownika
gustaw
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2014, 08:25
Płeć: m
Skąd: Warszawa

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: gustaw »

AgnieszkaP pisze:(...)
Gdzieś tam w necie wyczytałam, że producent podaje czas pracy - do 35 minut.
(...)
Podobnie jest z podawanym czasem czuwania (na jednym naładowaniu) smartfonów.
Wartość ta jest zakładana przez producenta dla telefon pracującego w najkorzystniejszych warunkach, czyli leżącego (w szufladzie), z maksymalnym sygnałem sieci i wyłączonymi jego licznymi funkcjami.
Nie słyszałem jednak, aby ktokolwiek uzyskał choć przybliżony, 'gwarantowany' taki czas czuwania. 8-)
Awatar użytkownika
gustaw
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2014, 08:25
Płeć: m
Skąd: Warszawa

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: gustaw »

Jeśli czas działania jest już irytująco krotki, pozostaje wymiana akumulatorka, albo przerobienie odkurzacza na ... przewodowy.
Jednak z racji dość dużego pobieranego prądu (trzeba by przeliczyć, jakiego jest rzędu) nie wiadomo czy zasilacz zmieści się w miejsce dotychczasowego akumulatora.
Jeśli nie zmieści, to tylko umocować go do obudowy, na zewnątrz :-?
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: yamaha »

Chyba zarzadze odkurzanie polowy chalupy tym odkurzaczem, bo u mnie zwykle dziala minute-dwie <lol>
To Ci powiem, Agus, co wyszlo ;-))
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: MoniQ »

oleena pisze:Dziewczyny, a czy np. ten Zelmer dobrze sobie radzi z sierścią na dywanach? Szukam jakiegoś dobrego odkurzacza dla taty, ponieważ ma sporo roboty z Oscarową sierścią i chciałabym mu jakoś ulżyć 8-) U siebie w mieszkaniu przezornie mam tylko jeden malutki dywanik, więc zwykły odkurzacz daje radę, ale tato jak to człowiek starszego pokolenia ma dywany we wszystkich pokojach i raczej nie zechce się ich pozbyć.
Ja wprawdzie nie mam dywanów, ale myślę że odpowiednia szczotka da radę :)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: AgnieszkaP »

yamaha pisze:Chyba zarzadze odkurzanie polowy chalupy tym odkurzaczem, bo u mnie zwykle dziala minute-dwie <lol>
To Ci powiem, Agus, co wyszlo ;-))
Będę Ci bardzo "dźwięczna" Yamaszko <mrgreen>
gustaw pisze:Jeśli czas działania jest już irytująco krotki, pozostaje wymiana akumulatorka, albo przerobienie odkurzacza na ... przewodowy.
Gustaw, jaka wymiana, jakie przerobienie <strach> ja ten odkurzacz z miesiąc temu kupiłam ;-))
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Post autor: yamaha »

Wrocilam wczesniej do domu, bo popoludnie mialam "wyjazdowe" w pracy.
Poodkurzalam sobie wlasnie :haha: :haha: :haha:

Agus, rowniutkie 10 minut odkurzania bateria wytrzymala (ja nie mam mozliwosci nastawienia sily ssania, odkurzacz jest albo wlaczony albo wylaczony).
No i moj ma juz ladnych pare lat....

(teraz podpatrze ile czasu sie laduje ;-)) )
Zablokowany