Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
kaarolek1
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:39

Post autor: kaarolek1 »

Czy dobra waga mojego Kocura 7 miesięcy 3kg 950g?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Tak <mrgreen>
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Snusia »

<hm> zastanawialam sie czy sedziowie na wystawach biora wage kotow pod uwage ?? bo z tego co widze to moja Besna bedzie drobna kotka..mimo ze sporo wcina
Awatar użytkownika
dagmara
Posty: 288
Rejestracja: 01 mar 2010, 11:49

Post autor: dagmara »

Snusia - zalezy co sie danemu sedziemu podoba... Raz Flavia przegrala z ciemnokremowa mega upasiona kotka, takim troche Pudzianem, a zazwyczaj sie podoba, pomimo ze jest drobna. Nic sie nie martw ;-))
Awatar użytkownika
Blanka
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2010, 20:36

Post autor: Blanka »

Witam, moja kicia miała w piątek sterylizację i chodzi teraz z anteną na głowie :) ma 8 miesięcy i waży tylko 3 kg. Chyba nie będzie z niej brysiowy tygrys ale i tak ją koffam <mrgreen> Może urośnie troszkę po sterylce.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

Nie wiem dlaczego utarlo sie, ze piekny brytyjczyk to ciezki brytyjczyk.
Brytyjczyk ma byc przede wszystkim kompaktowy, proporcjonalny.
W moim ulubionym miocie mialam duze kociaki, ktore wyrosly na jeszcze wieksze, i jedna gwiazdke, ktora byla mala od samego poczatku i do dzis jest najmniejsza. Wazy teraz troche ponad 4 kg. I to ona zostala przez sedziow wybrana jako najlepszy kociak z miotu - i ja sie z nimi zgadzam. Najwazniejsze w kocie sa proporcje. Co z tego, ze moja Pinky wazy teraz 5,5 kg, jak wyglada jak kotka w ciazy? Jej wlasciwa waga to 4 kg. Wtedy sie pieknie prezentuje.
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Czy to prawda, że po ukończeniu około dwóch lat u brytków dopiero rozrasta się głowa i zaczynają robić się pućki? Taką informację usłyszałam na wystawie, a patrząc na Marcelka to ma już teraz piękne poliki. Mój Frodo ma wg mnie jeszcze dosyć małe :-) i zastanawiam się czy jeszcze wszystko przed nim <roll>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Mojej Brysi to chyba 2,5 roku rosły pućki. Za dwa miesiące będzie miała 3 lata i chyba już zostanie tak jak ma teraz. Mam nadzieję, że Tamiemu jeszcze urosną, on za miesiąc z hakiem skończy 2 lata.
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 105
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:03
Kontakt:

Post autor: Patrycja »

no wlasnie moj Bogus nie ma puckow i wydaje mi sie ze ma mala glowe w stosunku do reszty ciala :-/

mam nadzieje ze lepek mu jeszcze urosnie 8-)
Emerald Mist*PL
Hodowca
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:45
Hodowla: Emerald Mist*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Leszno
Kontakt:

Post autor: Emerald Mist*PL »

kinus pisze:Nie wiem dlaczego utarlo sie, ze piekny brytyjczyk to ciezki brytyjczyk.
Brytyjczyk ma byc przede wszystkim kompaktowy, proporcjonalny.
W moim ulubionym miocie mialam duze kociaki, ktore wyrosly na jeszcze wieksze, i jedna gwiazdke, ktora byla mala od samego poczatku i do dzis jest najmniejsza. Wazy teraz troche ponad 4 kg. I to ona zostala przez sedziow wybrana jako najlepszy kociak z miotu - i ja sie z nimi zgadzam. Najwazniejsze w kocie sa proporcje. Co z tego, ze moja Pinky wazy teraz 5,5 kg, jak wyglada jak kotka w ciazy? Jej wlasciwa waga to 4 kg. Wtedy sie pieknie prezentuje.
Co prawda ja z moimi "mikrusami" nie powinnam zabierać zdania, ale zgadzam się z Tobą .
Słyszałam nawet opinię, że zbyt duża waga może powodować problemy zdrowone ...
Zablokowany