Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR »

Dracanka pisze:
Z tym, że tylko PODSTAWOWE.
Większośc osób tu na forum zamówiło drapak z przedziału DLA DUŻYCH KOTÓW,
a brytki niewątpliwie takimi kotami są,gdzie jednak w standardzie jest słup 14 cm...
:-)
Tak właśnie napisałam, że podstawowe słupy w Rufim to 12 cm. Hakan takich cienkich wcale nie robi. Ja w swoim drapaku mam mieć słupy 16 cm średnicy :)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

EsteraR pisze:Tak właśnie napisałam, że podstawowe słupy w Rufim to 12 cm. Hakan takich cienkich wcale nie robi. Ja w swoim drapaku mam mieć słupy 16 cm średnicy :)
EsteraR, nie można tak pisać, naprawdę...
Nie wiem co daje ci podstawę sugerować, że użycie słupów 12cm jest niewłaściwe. Może Hakan daje grubsze słupy bo ma je wykonane z innych materiałów niż Rufi i to co w grubości 12cm u Rufiego jest wystarczające nie jest wystarczające u Hakana i ten musi dać grubsze słupy. Dużo też zależy od tego jak wygląda sama konstrukcja drapaka. Słupy nie muszą być grubaśne aby zapewnić kotom dobre drapanie i właściwą wytrzymałość drapaka. Chyba, że komuś zależy aby z wyglądu drapak sprawiał wrażenie, że udźwignie tygrysa <mrgreen> Ale to już jest kwestia tego, co się nam bardziej podoba... i na co mamy miejsce w mieszkaniu.

Rozumiem, że bardziej Ci odpowiada Hakan i ich rozwiązania. Faktycznie maja bardzo ładne te drapaki. Nikt do Rufiego tu nie zmusza ale bądźmy rzetelni w dzieleniu się swoimi doświadczeniami.

Ja akurat po drugi drapak wróciłam do Rufiego. Z pierwszego jestem bardzo zadowolona. Luna z niego korzysta już 4 rok i nadal jest super. Jedyne co muszę robić, to raz na jakiś czas dokręcić wszystko, ale to akurat normalne przy tapicerce dywanowej, włoski dywanu coraz bardziej spłaszczają się pod słupami i powstają malutkie luzy, które trzeba likwidować.

Tym razem podumałam trochę nad drapakiem dla Gato. Bardzo mi zależało, aby zapewnić Dziecinie oraz oczywiście Luniakowi "schodkowe" schodzenie z drapaka bez konieczności podstawiania innych mebli. Z wchodzeniem akurat Luna nie ma żadnych problemów bo wskakuje na najwyższą półkę starego drapaka wręcz pionowo. Ale z zejściem już szuka pośrednich poziomów.
Po ustaleniach z Panem z firmy Rufi zamówiłam drapaczek jak na schemacie, oczywiście w dywanie. Ta tapicerka jest obłędnie wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości :-)

[center]Obrazek
[/center]
Co do samego kontaktu, to choć nie jest on wylewny to z całą pewnością konkretny i pomocny. Na pewno Rufi jest oblegany i ma dużo zamówień co przekłada się na dłuższe terminy realizacji a i samo ustalanie szczegółów również trwa, niestety :-(
Ale tak już bywa w firmach, które mają renomę. Zresztą o tym wspomniała już Dracanka.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

To prawda, każdy z nas ma wybór :) I każdy może zachwalać swój wybór, bo takie nasze prawo, jeśli jesteśmy zadowoleni. Ale bądźmy przy tym rzetelni - to pierwszy z brzegu drapak, jaki otworzyłam, i jego specyfikacja - chodzi mi przede wszystkim o średnicę rur.
Koci skoczek - H06
DRAPAKI » Koci skoczek
Cena:690.00zł

drapak - H06

Wysokość: 120 cm
Podstawa MDF: 70 x 60 cm

Tuba średnicy 30 cm i długości 45 cm

2 Słupy sizalowe średnicy: 12 cm i wysokości: 75 cm

2 Słupy sizalowe średnicy: 12 cm i wysokości: 35 cm


Półka I MDF: 50 x 50 cm

Półka II MDF: 40 x 40 cm
I jeszcze raz podkreślę, że drapaki Hakana są bardzo estetyczne, i na pewno dobrze, że będziemy mieć większy wybór. Ale nie korzystają tam z jakichś innych rozwiązań.
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

EsteraR pisze: Tak właśnie napisałam, że podstawowe słupy w Rufim to 12 cm. Hakan takich cienkich wcale nie robi.
Oglądałam wcześniej drapaki Hakana i zniechęciła mnie właśnie podana średnica słupów. Dlatego nie napisałam do nich i nie dałam się "dopieścić" mailowo ;-)) Podczas gdy u Rufiego w większych drapakach jest 14 cm u Hakana stoi jak wół 12 cm. Więc chyba jednak robią?
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

A tak wygląda u nas próba wytrzymałości rozety wykonanej przez moją "złotą rączkę"
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Ja u siebie stanęłam na jednej z półek, do dopiero była próba ogniowa <lol>
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Dorszko ty chucherko jesteś <lol> .Ale serio ,mój mąż nie odawli fuszerki tym bardziej dla kociastych.A jaki jest szczęśliwy gdy ogony leżą w rozecie. :-D
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

łał fajnie mieć taką złotą roczkę w domu, nawet jest rozeta. <klaszcze>
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR »

he he widać, że kociasty patrzy z zazdrością na rozetę <lol> albo zastanawia się "co to za wielki kot tam siedzi?" <mrgreen>
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Mam pytanie do tych z Was którzy są często na wystawach ''czy dobrze mi się wydaje że na wystawie był większy wybór drapaków i ceny jakby niższe ? chodzi o drapaki z firmy rufi :-)
Zablokowany