Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

No i klops. Mam dwa drapaki (a nawet trzy, ale tego na ścianie malucha chyba nie trza liczyć.) Jeden samoróbka, drugi 170 cm kupiony na ebayu. Naoglądałam się na wystawie we Wrocku, naczytałam się waszych relacji na forum, naśliniłam się przy monitorze i poprosiłam o wycenę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Trudno, mam trzy pokoje to w trzech będą stały drapaki. Tylko trzeba jakoś przemycić przed mężem. Myślicie, że nie zauważy <mrgreen>
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

skąd <rotfl>
anias
Posty: 249
Rejestracja: 21 mar 2011, 13:23

Post autor: anias »

hiiii starym babskim sposobem - kochanie przecież mam to już od dawna... <święty>
ale to sie sprawdza przy ciuchach , z drapakiem może sie nie udać... :nie:
sama 2 tygodnie temu zakupiłam na wystawie we Wrocławiu cuuudny drapak od Rufiego (oj byłam w szoku kiedy zobaczyłam ceny ale można było zapłacić kartą, więc stwierdziłam, że kupuję a odpadna koszty przesyłki a i panowie od razu na miejscu porządnie go skręcili) i gotowca zawiozłam do.... garażu w celu przygotowania TŻ na wprowadzenie nowego mebla do domu hiiiii <mrgreen>
oczywiście jeszcze tego samego dnia go odkrył a że czekaliśmy z wielką radością na naszą małą kuleczkę nie było problemu z akceptacją nowych sprzętów:)
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Na wystawie mąż też stał i ślinił się jak małe dziecko do loda. Ale jak chciałam go namówić na rufiego na samym początku, to stukał się w głowę z tekstem "chyba na głowę upadłaś" A teraz...teraz pluje sobie w brodę i sam wzdycha do nich. Więc może jest szansa <gwiżdże> . Zobaczymy jaka będzie cena, ale chyba zabraknie, bo zaszalałam <gwiżdże>
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Zrobiłam taki schemacik:
Obrazek
drapaka, który ma wszystkie elementy, które chciałabym widzieć
- podstawa 60 x 70 cm,
- półka 50 x 60 cm,
- tuleja średnica 30 cm, długość 50 cm,
- hamak MDF,
- rozeta średnica 45 cm,
- lina do zabawy,
słupy średnica 14 cm, długość 40 cm, 28 cm, 70 cm, 100 cm.

I tak teraz sobie myślę czy to sensowny projekt? Hamak na wysokości 70 cm to może trochę za nisko?
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 105
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:03
Kontakt:

Post autor: Patrycja »

Ania, pochwal sie drapakiem :)
anias
Posty: 249
Rejestracja: 21 mar 2011, 13:23

Post autor: anias »

mój tj mojej Emily drapak to P8A
Obrazek
baaardzo mi sie podoba, idealnie pasuje do wystroju pokoju a kicia coraz chętniej na nim przesiaduje <mrgreen> , nie wiem tylko jak namówic małą do korzystania z rur drapakowych bo jakoś nie chce sie do nich przekonać, woli obicia krzeseł w jadalni.... :-/
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Dobrym sposobem jest zabawa np patykiem z piórkami przy drapaku tak, żeby kota próbując złapać zabawkę wbijała pazurki w słupki :-) Ja jeszcze dodatkowo sama stawałam przy drapaku i drapałam ;-)) Grunt że pomogło.
Awatar użytkownika
Ula
Agilisowy Rezydent
Posty: 814
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:10

Post autor: Ula »

Wg mnie troszkę blokujesz dostęp.Kicia z każdej strony ma przeszkody,więc może to jest przyczyną.Nie wiem też czy Mała jest fanką głośnika?Mają od nas troszkę lepszy słuch,więc może Jej to przeszkadza?
A drapak piękny :-)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Anias musisz zachęcić koteczkę do drapania słupków. Najlepszym sposobem jest zabawa piórkami poruszając nimi wzdłuż słupków, wtedy kotka łapiąc piórka przy okazji przekona się, że na słupkach fajnie jest się wyciągnąć i podrapać. Można też kotkę, jak tylko widzisz, że drapie meble, przestawić do drapaka, oprzeć jej łapki o słupek i na tym słupku Ty drap swoją ręką. Kotka powinna chcieć Cię naśladować, może nie od razu, ale za którymś razem załapie o co chodzi.
Zablokowany