Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Żwirek

Post autor: Bartolka »

Mnie jakoś nie przypasowała do ręki ta łopata <lol> Dałam więc mojej siostrze. Jej mąż jak to zobaczył myślał, że dostali chochlę do gnocchi <lol>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Żwirek

Post autor: yamaha »

U mnie to TZ jest "glownym sprzatajacym w kuwecie" i zawsze mowi, ze mu sie ta "meska" szufeleczka podoba <lol>
(ja jestem od karmienia, pojenia, wycierania spiochow, obcinania pazurow i generalnego szorowania kuwety, jak caly zwirek idzie na wymiane)
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Julcik »

Ania, za maila dziękuję pięknie
Migracja, Tobie też dziękuję za fotkę.

Faktycznie ogromne to!
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Żwirek

Post autor: Miss_Monroe »

Ja o tej łopatce Catit do żwirku pisałam jakiś czas temu w wątku kuwetkowym. Moja mama jak zobaczyła łopatkę to z takim zdziwieniem w oczach się mnie zapytała: "to takie teraz robią rzeczy do odśnieżania auta?" <lol>
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Żwirek

Post autor: Agnieszka7714 »

Dostaliśmy od handlowca bentonitowy żwirek TEO. Broniliśmy się przed tym wynalazkiem aby nie kusić losu. Ale chłopak chciał się wykazać i przytargał 20 kg. Używamy bentonitowego benka. Teo wygląda "dobrze". Jest ciut grubszy niż benuś, bez zapachowy i brązowy. W domu zrobiliśmy oględziny, Robert rozerwał worek i przeżyliśmy szok, do środka wpakował się Frodo (worek rozerwaliśmy wzdłuż) rozpoczął wykopki i zrobił kupala. <shock> . Na próbę wsypaliśmy do małej kuwety i mamy kolejkę jak do szaletu. Chłopaki wchodzą i wychodzą. Turlają się w nim i kopią. Wspomnę, że cena hurtowa tego specyfiku to 6,50 brutto za 5 kg. To taka mała informacja gdyby ktoś chciał spróbować.
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Re: Żwirek

Post autor: Aga12 »

Dziewczyny a czy istnieje jakiś naprawdę dobrze zbrylający żwirek drewniany,który podobnie jak CBE+ można spłukiwać w toalecie?
A może jakiś bentonit zbrylający do spłukiwania jest?
Bo ja juz powoli tracę cierpliwość do Cat's besta.Słabo zbryla,te bryłki potem rozpadają się no masakra.
Od kiedy CBE+ można kupić w supermarketach jego jakość znacznie się obnizyła <kciukwdół>
Będąc ostatnio w Niemczech widziałam w "ichnim" Realu Cat's besta i tak się zastanawiałam czy niemiecki CB jest lepszy od tego u nas w Polsce?Nie kupowałam,bo rodzina by mnie wyśmiała,że kotu żwirek z zagranicy wiozę <lol> .Może jest tu ktoś z Niemiec i mógłby się wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Żwirek

Post autor: Becia »

Ja kupuję na Allegro żwirek CBE+ sprowadzany z Niemiec. Jestem bardzo zadowolona. Firma, która go sprzedaje nazywa się KAR-MA. Za 40 l. worek płacę 79 zł. Nie ma kosztów przesyłki :-)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Żwirek

Post autor: yamaha »

Ja kupuje "od zawsze" Cat's Best, ale ten Nature Gold : dla mnie REWELACJA : zbryla sie cudnie, splukuje w WC, nie kurzy no i Missy, ze swoimi kudlami, nic z kuwety nie wynosi (no przed kuweta czasem jest jakis kawalek zwirku, ale sie nie roznosi). Szczerze polecam :ok:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Żwirek

Post autor: Sonia »

Yamaha spróbuj Golden Greya. Podobno się super zbryla i nie śmierdzi.
Ja jak się już wyprowadzę to zamierzam przejść na ten żwirek, bo CBE+ już mnie pomału słabi :mdleje:
Awatar użytkownika
SHEszunia
Posty: 1421
Rejestracja: 24 lip 2012, 11:19
Płeć: kobieta
Skąd: lubuskie

Re: Żwirek

Post autor: SHEszunia »

OD Tigerino mialam tylko silikon..
Ale ostatnio kupiłysmy Bazyl... i grudki są dużo większe niż w przypadku GG, lub Benka compact.. I nie jest zły
GG mamy i wydaje mi się że ma on małe grudki, ale świetny jest, to prawda!

EDIT
Yama o taki o:
http://allegro.pl/zwirek-bazyl-5-3l-pro ... 95857.html
Zablokowany