Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Transportery

Post autor: Miss_Monroe »

Ja też mam transporter pokazany przez uluss i bardzo dobrze się sprawuje. Tak jak Dorszka napisała jest o wiele lżejszy (dla mnie jest to zbawienne) niż PetCargo co jest jego ogromnym plusem.
Bentley waży ok. 6 kilo i z transporterem nic się nie dzieje ;-))
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Transportery

Post autor: nmin »

A jak wygląda utrzymanie takiego transportera w czystości? Jaki jest ten materiał w środku? Mam wizję ton futerka, nie wspominając o ewentualnej "przygodzie" w podróży... I czy mocowanie pasem jest tak samo stabilne, jak w plastikowym?

Czy ten Pet Cargo, do którego porównujecie, to to samo co Catit Design Cabrio? Musiałam sobie wygooglować, bo w Anglii nazywa się troszkę inaczej. Ja z tego transportera jestem bardzo zadowolona, jest jasny i przestronny, a u weterynarza łatwe otwieranie od góry jest świetnym rozwiązaniem.

O takim transporterze jak z linku uluss myślałam jako drugim, bo łatwo się składa na płasko i mógłby być w razie czego w domu, ale nie byłam pewna właśnie jego stabilności... To "6 kg" na pewno utrzymałoby Aryę. Edka pewnie już niedługo nie <strach>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: Dorszka »

Transporter można rozpiąć, rozbiera się go na spód, dach, i ściankę, którą można złożyć, i włożyć wszystko do pralki. Ja już raz prałam :)
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Transportery

Post autor: Audrey »

atomeria pisze:Fajna torba, do tego widywałam ją w zooplus za 80zł, więc cena również atrakcyjna.
Na stronie produktu piszą, że maksymalne obciążenie to 6kg. Tak mnie to zastanowiło, bo szukając torby zwracam uwagę na ten parametr i odrzucam również te, które maja podane 8kg ( potrzebuję trochę więcej). Może niepotrzebnie się aż tak nim przejmuję?
Aga, ta torba zooplusa jest innej firmy niż moja, ale to chyba mniej więcej to samo.
Heko waży 5,2 kg, a kupowałam ją, gdy jego waga była o wiele niższa, więc na razie nie mam z tym problemu. Baxa też w niej nosiłam i nic się z nią nie działo. A miś waży około siódemki.
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Transportery

Post autor: Yolla »

też posiadam taki transporter jak ullus, Dorszka i Miss_Monroe
- na długą podróż świetny bo dużo miejsca, kot może spokojnie wstać, zmienić pozycję
- łatwy w utrzymaniu czystości- ja tą wewnętrzną poduszkę w razie potrzeby "orolkowuję" z sierści a całość prałam w pralce
- co do "udźwigu" Atomerio z drugiego piętra na parking znoszę do samochodu 9kg kota (dopiero w samochodzie przekładam Iśka do innego transportera) podłoga trochę się ugina ale daje radę
- w samochodzie przeciągam pas przez rączkę wieka i jest OK
- z tego co wiem to bardzo nieliczne transportery mają atesty więc taki z plastiku też nie daje gwarancji bezpieczeństwa
- po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca
- trochę niewygodny do noszenia bo jest szeroki
Truskawaaa
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2015, 21:36
Płeć: Kobieta
Skąd: Mysłowice

Re: Transportery

Post autor: Truskawaaa »

kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: kinus »

a to ma być dla brytyjczyka?
Truskawaaa
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2015, 21:36
Płeć: Kobieta
Skąd: Mysłowice

Re: Transportery

Post autor: Truskawaaa »

dokładnie tak
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: kinus »

to w grę wchodzi środkowy, reszta zdecydowanie odpada
i to tak bez przekonania
Awatar użytkownika
Natashas
Posty: 1075
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:36
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Transportery

Post autor: Natashas »

Ten pierwszy jest bardzo duży, nawet trochę większy od Pet cabrio, ale ma miękki plastik co z jednej strony dobrze, bo jest lekki, ale z drugiej strony nie jest do końca stabilny i drugi raz nie poleciałybym go do kupienia swoim rodzicom.. Niewygodny do noszenia przez swoją wielkość :-)

Kilka postów temu o fajny transporter padło pytanie.
Zablokowany