Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
aurora80
Posty: 648
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:41
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa/Marki

Re: Transportery

Post autor: aurora80 »

A ja się właśnie zastanawiam nad drugim transporterem, tym razem dla nowego przybysza <mrgreen> . Aktualnie mamy pet cargo i jakoś... no nie wiem... nie pieję z zachwytu. Ani razu nie zdarzyło mi się żebym miała go od góry otwierać, zresztą pewnie miałabym problem żeby go potem bez problemu zamknąć. Plastik wydaje mi się strasznie badziewny i jest okropnie ciężki - z Buniem w środku ja nie jestem w stanie go normalnie nieść i jeszcze mam wrażenie, że pod wpływem kociego ciężaru drzwiczki mi za moment wylecą (w mojej ocenie nic w nim nie jest dobrze spasowane). Wydaje mi się, że koty, które mają kratkę z przodu zamiast tych zabudowanych drzwiczek mają więcej powietrza i się lepiej czują, choć z drugiej strony być może u veta w poczekalni są bardziej narażone na jakieś choróbska przenoszone przez inne osobniki... a może jestem przewrażliwiona. Co radzicie - kolejny pet cargo, czy jest jakaś lepsza opcja?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Transportery

Post autor: Miss_Monroe »

Pet Cargo według mnie jest bardzo dobry i posiada bardzo dobrą wentylację. Mój transporter przebył tysiące kilometrów i mimo, że jest to plastik, to jest bardzo wytrzymały, a wiele razy był o coś uderzony. Ja u weterynarza otwieram transporter jedynie od góry i nigdy nie ma problemu z jego zamknięciem.

Ja akurat jestem przeciwna transporterom z kratką, bo znam koty, które kratkę gryzą, bądź wczepiają się w nią pazurami i próbują się z niego wydostać.
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Transportery

Post autor: joakar »

Też odradzam kratkę. Gilbert ostatnio u weterynarza tak się zdenerwował, że sobie o nią zdarł skórę z nosa.
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Transportery

Post autor: Audrey »

Ja również polecam Pet Cargo. Jest ciężki, to fakt, ale jest bardzo solidny, duży i wytrzymały. U weterynarza również otwieram go tylko od góry. To bardzo wygodne. Z zamykaniem nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Transportery

Post autor: Sonia »

Ja też u weta tylko od góry go otwieram :-)
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Transportery

Post autor: Yolla »

aurora80 pisze:A ja się właśnie zastanawiam nad drugim transporterem,
Ja mam torby Ibiyaya :-)
Awatar użytkownika
Montegri
Hodowca
Posty: 236
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:32
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: Montegri »

Jak zwykle wszystko zależy od potrzeb :) no i gustów rzecz jasna
ja jestem w grupie zwolenników Pet Cabrio. Mają swoje wady, bo faktycznie same w sobie są już dość ciężkie, a co dopiero z kotem w środku
- Oktawiana na przykład nosi tylko Zbyszek <lol>
Dużym ułatwieniem jest pasek do noszenia na ramieniu,
a wadą drzwi, w których przy częstym użytkowaniu lubi psuć się zaczep zamykający.
Dlatego my hodowcy często mamy te drzwi na stałe zamknięte opaskami zaciskowymi <lol>
ale pomimo poszukiwań lepszego, idealnego transporterka i tak zawsze wracamy do Pet Cabrio,
bo... nie ma lepszego i bardziej bezpiecznego
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Transportery

Post autor: Beate »

Pasek na ramię bardzo pomaga w noszeniu słodkiego ciężaru. U nas właśnie popsuł się zaczep :((((
Awatar użytkownika
Montegri
Hodowca
Posty: 236
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:32
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: Montegri »

Parę dni temu pisałam same dobre rzeczy o cabrio, a że w planach mieliśmy kupno jednego lub dwóch nowych transporterków ,
to w koszyku w zooplusie miałam już wrzucone.
Ale w międzyczasie podjechaliśmy do show roomu hubuform obejrzeć jakieś obróżki dla piesków
i wyszliśmy stamtąd z nowym transporterkiem dla kotów :-)

Dziewczyny mogę powiedzieć tylko, że jestem ZACHWYCONA
Kupiliśmy ibiyaya w limonkowym kolorze
http://hubuform.pl/transporter-na-kolkach-4-w-1

To transporter 4 w jednym. Ja korzystałam jak dotąd z opcji do noszenia na ramię oraz wersji wózek.
Transporterek jest lekki i bardzo wygodny do noszenia i przy tym naprawdę solidnie wykonany.
Był używany już do przenoszenia dwóch młodych koteczek razem i jednej dużej dorosłej (mowa tu o Fiorelli, która ma posturę niedźwiedzia).
W obydwu przypadkach sprawdził się rewelacyjnie.
Kota łatwo wyjąć i można to zrobić szybko i wygodnie, co dla nas jest bardzo ważne.
Kot jest super bezpieczny i jest mu wygodnie.
No i co tu mówić, ibiyaya jest naprawdę efektowna :)

obrazek

obrazek

To nie tak, że zrezygnujemy z cabrio, ale zamierzamy kupić jeszcze jedną ibiyayę.
Dziewczyny ją bardzo polubiły, używana jest też jako budka do spania :)

obrazek

Cena w hubuform.pl 249 zł, z wakacyjnym rabatem dla forumowiczów 236,55 zł

(dla tych, którzy nie wiedzą : Rabat 5% na wszystko oprócz karm, z kodem rabatowym "brytyjczyk", ważny do dnia 31.08.16)
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Transportery

Post autor: Kamila »

ale fajny transporterek <zakochana> <zakochana> <zakochana>
Zablokowany