Bubu the Cat

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Enigma87
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:30

Post autor: Enigma87 »

Witam :-) Mój doskonale wie, że jak krzyczę na niego to czegoś nie wolno mu robić <czytaj: drapanie narożnika :nie: > i jak drugi raz go przyłapałam na tym to ledwo nabrałam powietrza w płuca < ;-)) > a Boni z wygiętym ogonem i charakterystycznym mrau uciekał z miejsca przestępstwa skacząc po wszystkim co ztało mu na drodze <lol> teraz już tylko rzucam spojrzenie <mrgreen> i już go nie ma <roll>
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Piękne kicie.Bubu to taki dostojniak. Niewiele sobie robi z całej zabawy a jeszcze rzuca minki do kamery <lol> .Co do drapania mebli spróbuj może z paskami foli aluminiowej.Koty nie lubią tego szelestu pod łapkami.Nikuś wskakiwał na wolny kawałek szafki przed telewizor i położyłam tam dwustronną taśmę klejącą - to był strzał w dziesiątkę. <lol>
Awatar użytkownika
Monkrasek
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:23

Post autor: Monkrasek »

Dziewczyny, dzięki za wszystkie rady <pokłon>
Generalnie nie mam problemu z drapaniem mebli jako takim - Luna nigdy nie miała takiego zwyczaju, od maleńkości używa wyłącznie drapaczka leżącego na podłodze (forma deski owiniętej sznurkiem), a od czasu do czasu też poszarpie paliki stojącego drapaka z platformami. Jak to powiedział kiedyś mój szwagier - takiego dobrze wychowanego kota, to nawet ja mógłbym mieć. <gwiżdże>

Bubu pierwszego czy drugiego dnia próbował wyżyć się na dywanie i na boku kanapy, ale wytłumaczyłam mu, że nie wolno tego robić, przyniosłam drapak, "pokazałam" co i jak i jest cacy <aniołek>

Aktualne zniszczenia wynikają wyłącznie z dzikiego szału jaki ogarnia moje kociambry kilka razy dziennie - czytaj: gonitwy, okrzyki, nawoływania, inscenizacje walki. Tak też zapewne doszło do podziurawienia krzeseł...Jedno na górze, drugie na dole i wzajemne zaczepki. Nie ma jednak tragedii - na krzesła założyłam wymienialne pokrowce :). Nigdy więcej nie zauważyłam takich kiepskich w skutkach zabaw na krzesłach, a tylko stanowcza reakcja z mojej strony w trakcie "gorącego uczynku" może sprawić, że kociaki zrozumieją, że to co robią jest fe....i przeniosą się na inny mebel :axe:

Jeśli natomiast mowa o krzyku - żartowałam, nie drę się na nie przeokropnie, ale owszem - podnoszę głos gdy broją. Wystarczy: "nie wolno", przeciągłe "ojjjjj" i jakoś ogień zniszczenia ginie w zalążku <diabeł> Kociambry szybko się uczą na szczęście :ok:
Swoją drogą, gdy słyszę jak rozrabiają w innym pomieszczeniu - np. słyszę hałas spowodowany przez spadający z półki przedmiot (zapewne przez podmuch wiatru ;-) ), wchodzę tam nieco bardziej energicznie niż normalnie i od razu wiem, kto przekroczył granice - winowajca zawsze czmycha, a drugi siedzi "na widoku".
Chyba, że oszukują w tej grze 8-)
Awatar użytkownika
Elwira
Posty: 889
Rejestracja: 10 sty 2011, 22:04

Post autor: Elwira »

Hehe :) dobre z tym winowajcą uciekającym z widoku :).
:kotek: :kotek:
Zablokowany